Lyžařské vybavení - články (strana: 9) - SNOW.cz

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována velmi specificky ve srovnání se svou přirozenou funkcí, za kterou můžeme považovat chůzi či běh. V lyžácích je chodidlo statické, při tom jsou na něj vyvíjeny značné tlaky takřka ze všech směrů. Jak v průběhu jízdy směrem od podložky, tak seshora od skeletu, zejména pokud jsou přezky nadmíru utaženy....

Recenze: Chytré stélky Carv změří vaše lyžování

Znáte chytré vložky, co měří vaše lyžování? Prý člověka dokonce učí lyžovat! Carv se to jmenuje. Podíval jsem se, jak to celé funguje, a taky si o nich promluvil s jedním lyžařským instruktorem.

Egoé: Analog slalom. Pocta legendám

Značek i produktů bylo méně, cyklus jejich inovací nebyl tak zběsilý. Bavíme se o lyžích, které patřily ke koloritu sjezdovek v 70. a 80. letech. Tedy v době, než přišly carvingy a do světa sportovních potřeb vtrhla počítačová grafika. Design lyží se v důsledku toho zásadně změnil. Stal se zbytečně dynamický, podle některých i hodně ukecaný. V každ...

Skifi – český vynález brání ztrátě lyže v prašanu

Snahy implementovat technologický pokrok do lyžování jsou více či méně úspěšné, ale postupně a plíživě si na ně lyžaři zvykají. Elektronický nákup skipasů, chytré hodinky či mobilní aplikace, které poskytují metriky o průběhu lyžařského dne, elektronické zámky chrání lyže před odcizením, vyhřívané ponožky a rukavice ovládáme mobilem nebo můžeme sle...

Co musí splňovat skialpový batoh

Během poslední dekády se na trhu vyrojilo množství batohů určených pro skitouring. Mezi nimi bylo i mnoho experimentů, z nichž některé se velmi ujaly, a jiné zase ne. Dnes si už s odstupem času můžeme udělat obrázek o tom, jak by měl ideální skialpový batoh vypadat.

BCA Float E2 – hi-tech ochrana do lavin

Kultovní značka z amerického Colorada, která dala světu první digitální lavinový vyhledávač, připravila pro sezónu 2022/23 naprosto novou kolekci lavinových batohů s elektřinou poháněným kompresorem namísto klasické cartridge se stlačeným plynem.

Jak se dělá skialpová bota Salomon

Nadpis je trochu zavádějící, protože nebude řeč o samotné výrobě skialpových bot, ale o tom, jak si je nechat vyrobit přesně na nohu. Od stélky až po skelet.

CZ SKI – ověřené skialpové vybavení

V CZ SKI prodáváme to, co sami používáme a dobře známe. Co se nám neosvědčilo, to vám neprodáme. Proto víme, že u nás najdete kvalitní skialpové vybavení s dobrým poměrem cena/výkon.

Vázání Fritschi Tecton 12: Na freeride i sjezdovku

Lehké hybridní vázání Fritschi Tecton s piny na špičce je určeno primárně na freetouring a freeride. Každý, kdo nosí lyžáky s inserty, na nich může plnohodnotně jezdit i po sjezdovce a po nalepení pásů stoupat na start své lajny.

Blizzard Zero G

Skialpinisté vědí, že cesta vede nahoru, nebývá krátká ani rovná a musí se většinou překonat nemalé převýšení. Na konci dlouhé cesty ale čeká sladká odměna – sjezd. Protože v Blizzardu myslí v první řadě jako lyžaři, lyže Zero G jsou navrženy tak, aby dávaly jistotu, že vynaložené úsilí bude náležitě odměněno.

Armada Locator - Lyže, se kterými se najdete

Superlehké lyže s neuvěřitelnými sjezdovými schopnostmi, takové jsou nové Locatory od Armada Skis. Armada vyrábí lyže pro pohyb ve volném terénu prakticky od svého založení. Letos tato americká značka přichází s novou freetouringovou kolekcí Locator.

Jakou výstroj a oděv pro skialpinisty?

Také vás okouzlil skialpinismus? Pokud ano, tak vám můžeme dát pár rad na začátek. Jestli jste ještě neměli tu čest, se seznámit s úžasným skialpinismem, tak na úplný začátek doporučujeme seznámení s tímto krásným sportem v doprovodu zkušených průvodců, kteří vám poradí jak vybírat terén, jakou zvolit výstroj i ochranné prvky a oděvy.

Dalbello Veloce: Nové spojení komfortu a rychlosti

Veloce znamená v italštině rychlý nebo rychle. Pro sezónu 2022/23 nese toto výmluvné označení i nová řada lyžařských bot Dalbello. Sedm modelů zaujme kombinací vysokého výkonu, přesného střihu a výjimečného pohodlí, přičemž každý jednotlivý model je dokonale přizpůsoben potřebám různých typů lyžařů.

Ortovox LiTRIC – nová technologie pro lavinový batoh

LiTRIC je elektronický, lehký, intuitivní, spolehlivý a flexibilní airbagový systém pro lavinové batohy, který se vyrábí v Bavorsku.

Ukažte mu utrpení. Je skialpový batoh Rab nezničitelný?

Patnáctkrát pevnější než ocel. Přitom váží nula nula nic. Zastaví dokonce i kulku. A na jednom jediném vlákně utáhnete auto. Snad tam nahoře v horách nebudete muset všechny přednosti materiálu Spectra® využít. Že by po vás třeba někdo vystřelil?

Poradíme vám, jak se dobře připravit na zimní lyžování

Není pochyb o tom, že kvalitní strava, dostatek tekutin, pravidelný spánek, odpočinek, to je základní stavební kámen pro jakékoliv sportování. Většina z nás ví, jak velmi životní styl ovlivňuje kvalitu lidského zdraví, ale přesto málo spíme, jíme ve spěchu a místo chůze jezdíme v autech a v jiných dopravních prostředcích.

Merino vlna jako základ - Oblékni se do těch nejlepších norských značek

Merino vlna je tím nejlepším, co si můžeš v zimě obléci. Dokonale tě uchrání před chladem, odvádí pot od těla, hřeje i mokrá a nebude ti zapáchat ani po několika dnech nošení, i když ji párkrát propotíš. Správným výběrem modelů a jejich správným vrstvením můžeš oblečení z merino vlny využít na jakoukoli aktivitu, ať už se jedná o sjezdové lyžování,...

Co vám pomůže při lyžování

Lyžování je fyzicky náročná aktivita, ke které potřebujete dostatek energie. Zásoby té rychlé, sacharidové, jsou ale v těle velmi omezené. Také je potřeba připravit organismus na sport a dopřát mu kvalitní regeneraci. S tím vším vám pomůže sportovní výživa a my prozradíme jak, i které produkty se vám během sezóny hodí.

Vyhlášení vítězů soutěže o komplet Sensor Merino Impress

Zázrak s názvem Merino. Zcela přírodní funkční materiál, který vás v zimě zahřeje a v létě ochladí. Díky unikátním vlastnostem se nemusí často prát a i tím tedy ulevíte přírodě. V případě Sensoru k tomu přidejte další klad a tím je výroba v České republice! Soutěžte s námi o Sensor Merino Impress, který k výše zmíněnému přidává ještě velmi originál...

Nový Völkl Deacon 72 a 76: Dárek pro největší lyžařské potěšení

Pro svou jubilejní, stou sezónu 2022/23 uvedl Völkl na trh nenápadnou, ale o to zajímavější novinku: zcela přepracované modely Deacon 72 a 76. Díky extrémní variabilitě poloměru slibují ještě větší lyžařskou kreativitu a požitek.

Komerční tipy