Lyžařské vybavení - články (strana: 7) - SNOW.cz

World Ski Test 2021: Jak jsme testovali lyže na Mölltalu

Po loňské sezóně, která lyžování zrovna nepřála, jsme byli v květnu pořádně hladoví a natěšení. Pozvání, abychom se jako redakce zúčastnili World Ski Testu na Mölltalském ledovci, tak nemohlo přijít víc vhod. V životě jsou chvíle (byť jich není mnoho), kdy ani budíček nařízený, aby zazvonil před pátou hodinou ranní, nezkazí skvělou náladu, a tak to...

Vyhlášení vítězů soutěže o závodní lyžařské podkolenky Mico

Výrobce sportovního oblečení Mico není třeba nijak dlouze představovat. Tato italská značka s historií sahající až do roku 1970 si vydobyla renomé na trhu s funkčním sportovním spodním oblečením a ponožkami a v průběhu let se stala oficiálním partnerem mnoha evropských lyžařských reprezentací a sportovců. Ne náhodou tak výrobky Mico využívá rovněž ...

Haglöfs - švédské vybavení do náročných podmínek

Haglöfs, outdoorová značka pocházející ze Švédska, země extrémního počasí a krásné přírody. Ze země, kde zvlněné nížiny a tekoucí řeky ustupují hustým lesům a zasněženým horám. Ze země, kde pobyt v přírodě je životní přirozeností.

Známe vítěze soutěže o komplet Sensor Merino Impress

Merino je trendy a my ho milujeme. Možná si ho zamilujete i vy, když zjistíte, že Sensor už dávno nastavil laťku hodně vysoko. Zkrátka Číně řekli důrazné NE! Kvalitní novozélandskou vlnu pro sebe nechává zpracovávat ve Švýcarsku a zbytek procesu výroby se odehrává hezky česky v Bystřici pod Hostýnem na úpatí Hostýnsko-vsetínské hornatiny.

Crazy Store - první značková prodejna mimo Itálii je v Praze

Značka Crazy prožila v minulých letech boom. Rostla celosvětově, ale zdaleka nejvíc si získala Čechy. I proto čerstvě vznikl obchod Crazy Store zaměřený jen na tuto italskou značku, zrovna v Praze. A to jako vůbec první prodejna tohoto typu na světě mimo rodnou Itálii.

Test Scott Superguide: Které jsou víc super?

Dostali jsme na test dva oblíbené modely skitouringových lyží Scott a jejich srovnání se jednoduše nabízelo. Je některý z nich lepší, nebo jsou oba výborné, jen pokaždé v jiných podmínkách?

Přilby Giro: Špičková technologie Spherical

Unikátní technologii Spherical vyvinuly značky Giro a Bell ve spolupráci s firmou MIPS. Proto je systém Spherical dostupný pouze v zimních přilbách Giro (a také v cyklistických přilbách Giro a Bell). Jedná se o technologii, která dále navyšuje ochranu proti rotačním silám působícím při nárazu – je to vylepšené „odpružení“ uvnitř přilby.

Happy Sport: Punk is not dead!

Síť lyžařských prodejen se značkou Happy Sport zná dneska leckdo. Tři pražské prodejny společně s jednou hradeckou provozovnou sytily lyžaře tradičně sezonními zápůjčkami, lyžemi z druhé ruky a v poslední době čím dál víc kvalitním novým zbožím. Ne každý ale ví, jaký klíčový význam Happy Sport sehrál v lyžařské a snowboardové…, ano, nebojme se to ř...

Heliasport - kvalita a špičkový servis jako standard

Heliasport, to jsou dobře zavedené lyžařské obchody s dlouhou tradicí. Do těchto sportovních speciálek směřují zejména nároční zákazníci, kteří dobře vědí, proč jejich kroky vedou právě sem. Heliasport je charakteristický svým zaměřením na kvalitu a do značné míry jeho sortiment určuje také spojitost s určitými značkami sportovního vybavení. Napřík...

Mimic professional - vyvinuto pro vás na závodní trati

Vnitřní botička Mimic Professional je výsledkem dlouhodobé spolupráce s těmi nejlepšími závodníky Světového poháru jako třeba Mikaela Shiffrin. Technologie je založená na využití speciální pěny, aplikované přímo do vnitřní botičky. Ta následně nohu obteče, čímž se jí po zatuhnutí dokonale přizpůsobí.

Komfortní bezešvé prádlo Brubeck

Komplexní nabídka první vrstvy oblečení pro všechny zimní sporty a aktivity.
Od nejtenčích triček ze syntetických materiálů v 3D provedení přes různé varianty prádla z nejjemnější vlny merino až po extra teplé prádlo z kolekcí Brubeck Extreme Thermo a Extreme Wool.

Harfasport slaví již 25 let!

Pražská sportovní speciálka HARFASPORT má na trhu své pevné místo. Aby ne, když první lyže nabídli již před 25 lety a poctivě pracují na tom, aby svým zákazníkům přinášeli nejlepší zboží, služby a servis. Dnes si v HARFASPORTu přijdou na své milovníci zimních sportů a cyklistiky.

Blizzard přináší novinky! Model ThunderBird s unikátní technologií jádra

Tradiční rakouská značka Blizzard v poslední zimě na nic nečekala a vrhla se na inovace. Její vývojáři je stihli dostatečně otestovat a doladit na svazích Alp v blízkosti firemní základny v Mittersilu.

Lyžebraní – 50 000 zimních produktů se slevou až 80 %!

Největší lyžařská prodejní akce každoročně upoutá zájem tisíců, možná i desetitisíců lyžařů! Proč? Lyžebraní je akce, kde vybavíte na hory nebo zimní radovánky celou rodinu za nejlepší ceny! Letos zde najdete 50 000 zimních produktů skladem pro veškeré zimní sporty a to jak nových, tak i bazarových produktů.

Lyžuj s kompresí v lyžařském oblečení CEP

Když se řekne komprese, každý lyžař si asi představí cílené a vědomě řízené zatížení zejména vnější lyže v oblouku, popřípadě „zdupnutí“ skoku na terénní hraně. Nebo se mu vybaví, jak ho určité místo sjezdovky dokáže při průjezdu vlivem působení fyzikálních sil doslova „zamáčknout“. V každém případě ve spojení s kompresí hovoříme vždy o veličině tl...

Mico - spodní lyžařské oblečení české reprezentace

Výrobce sportovního oblečení Mico není třeba nijak dlouze představovat. Tato italská značka s historií sahající až do roku 1970 si vydobyla renomé na trhu s funkčním sportovním spodním oblečením a ponožkami, v průběhu let se stala oficiálním partnerem mnoha evropských lyžařských reprezentací a sportovců. Ne náhodou tak výrobky Mico využívá rovněž č...

Legend Sport Praha - legendární světové značky na jednom místě

Francouzský šarm, precizní výkon, inovace… To a ještě více zní každému fanouškovi lyžování při vyslovení značek Rossignol, Lange a Dynastar. Ty mají svůj chrám více než 20 let v prémiovém obchodě společnosti BRETTON s.r.o., zastupující nejen tyto prestižní světové sportovní značky v ČR, v centru Prahy, Myslíkově ulici.

Proč nosit kompresní oblečení při lyžování

Každý lyžař ví, že lyžování představuje pro nohy pořádný zápřah. Pálení svalů a jejich únava po celém dni na svahu bývají často součástí sněhových dobrodružství. Naštěstí už ale máme i na to pomocníky – kompresní návleky či podkolenky. Představíme vám jejich přínosy i vhodné typy.

Sensor - Zahřeje na těle i na duši

Milujeme zimu stejně jako ty, ale každý z nás má jiné nároky na tepelný komfort. Zatímco ty bys do kapsy strčil i Amundsena, tvá přítelkyně obléká další vrstvu, jakmile se teplota začne přibližovat nule. Připravili jsme pro tebe pár tipů na kousky oblečení z našich kolekcí podle toho, na jaké aktivity se hodí nejlépe.

Tecnica - bota pro každého experta

Tecnica je mezi lyžařskými značkami obr. Její historie se začala psát již v roce 1930 a v 70. letech představila první lyžařské boty. Tecnica je známý inovátor, své dlouholeté zkušenosti a know-how vtělila do vrcholného sportovního modelu MACH 130, který v kolekci italského výrobce najdeme hned v několika variantách.

Komerční tipy