Kaprun - Kitzsteinhorn - aktuální report z 22. - 25.11.2012 - SNOW.CZ

Kaprun - Kitzsteinhorn | aktuální report z 22. - 25.11.2012

Kaprun - Kitzsteinhorn - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Salcbursko

průměrné hodnocení Kaprun - Kitzsteinhorn:
autor: vachusarka
návštěva od: 22.11.2012 do: 25.11.2012
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Kaprun neboli Kitzsteinhorn („roh mláděte kamzíka“) je středisko, které není třeba představovat, ale trocha postřehů snad nikoho neurazí. Tak jako všechna ostatní střediska i toto aktuálně trpí podprůměrnými sněhovými podmínkami.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

 • Otevřena je většina sjezdovek. Koncem týdne byla dokončena stopa pod kotvou Maurergletscher, a díky tomu byla o víkendu otevřena i tato sjezdovka. Spuštěna byla i sedačka Kristallbahn a Langwiedbahn.
 • Stále však nejsou v provozu kotvy Schmiedingerlifte. Přestože tato sjezdovka zejména v horní pasáži je jednou z nejlepších, není zde dostatek sněhu pro narolbování stopy vleku.
 • Povrch sjezdovek byl hlavně ráno tvrdý a zmrzlý. Na mnoha místech se brzy odhalily ledové plotny, především na prudších úsecích a v místech přejezdů mezi sjezdovkami.

Sněhové podmínky:

 • Sněhové podmínky jsou velmi špatné. Často na sjezdovkách mimo ledovec potkáte kamení. Přestože ve čtvrtek bylo hodně zataženo, nesnesla se ani vločka.
 • Teploty se v průběhu našeho pobytu pohybovaly v rozmezí -3 až + 1°C.

Zalidněnost:

 • Koncem pracovního týdne, tedy ve čtvrtek a v pátek, jsme na sjezdovkách potkávali zejména trénující závodníky, případně účastníky lecjakých kurzů. (Účastníky tréninku rotační techniky nevyjímaje).
 • V sobotu a neděli bylo dle očekávání lyžařů o mnoho více. Díky spuštění dalších vleků však nebylo čekání ve frontách nijak dlouhé a sotva pokrylo nutný odpočinek po sjetí kopce.
 • Horší situace nastane, pokud jste přesvědčeni, že musíte obědvat opravdu v poledne. Takových lyžařů je většina, takže se v Alpincentru nevyhnete frontě na jídlo a u pokladny, dlouho hledáte místo k sezení a ještě vás při obědě doprovází poměrně značný hluk. Pokud si však s obědem pospíšíte či naopak půjdete o hodinku později, užijete si zasloužený klid.

+ plusy

 • ani při plně obsazených parkovištích se netvořily žádné dlouhé fronty
 • na sjezdovce si každý mohl najít dostatek prostoru pro vlastní oblouky

- mínusy

 • ve středisku mi obecně chybí rozmanitost terénu - pokud nejede Kristalbahn, slabší lyžaři mají celkem smůlu a mohou své oblouky pilovat maximálně na dětském vleku či příjezdové cestě k Alpincentru, kde se však pohybuje poměrně hodně lyžařů
 • v době oběda je v Alpincentru k nehnutí
 • při takto mizerných sněhových podmínkách nepodceňujte servis lyží - bez řádného nabroušení si lyžování moc neužijete

Zajímavé odkazy

Zajímavost:

 • V době naší návštěvy jsme měli možnost vidět při tréninku Nikolu Sudovou a její boulařské kolegy. Pokud máte v nejbližších dvou týdnech v plánu na Kitz vyrazit, měli byste mít stejnou příležitost. Skoky trénují nad horní stanicí kotev Kitzlifte a boule pak sjíždí vedle sjezdovky Schmiedingerlifte. Poznávacím znamením jsou modré kalhoty s bílými záplatami přes kolena.
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

16. - 19.11.2017  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: ViktorVan
hodnocení:

Zahájení sezony, na kterou jsme se samozřejmě moc a moc těšili. Středisko samotné je velmi příjemné, dostatečně rozsáhlé, s dostatkem sněhu, moderně zařízené hlavně vyhřívanými sedačkami a kabinkami, s terény, kde si vybere skutečně každý. Sjezdovky výborně připravené, díky celodennímu mrazu vydržel...

zobrazit celý report

17. - 18.11.2017  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: fedex11
hodnocení:

Až na velké množství lidí, převážně díky státnímu svátku v ČR, vše v pořádku. Krásné počasí, dostatek sněhu a pěkně upravené sjezdovky. Na úvod lyžařské sezóny paráda.

zobrazit celý report

17. - 18.11.2017  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: myshihara
hodnocení:
Kitzsteinhorn - úžasný lyžování, super sníh, super počasí! Tolik Čechů v Krkonoších neuvidíš!

11.03.2017  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: Lucy8891
hodnocení:

Poprvé jsme se vydali do Rakouska na hory. Počasí si s námi trochu pohrálo. Fotky jsou ze slunečné soboty, ale den před tím byl silný vítr a chumelenice. Bílá tma. Nebylo vidět, kam člověk jede. Ale sobota nám vše vynahradila. Byli jsme na svahu brzo, takže jsme hodinku lyžovali na nerozježděné sjez...

zobrazit celý report

22. - 26.02.2017  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: fedex11
hodnocení:

Náš každoroční výjezd do Kaprunu letos přinesl smíšené pocity. První den, tj. čtvrtek pěkné, ale větrné počasí s velkými frontami na vše a spoustou lyžařů. V pátek sněžení a horší viditelnost. Sobota nádherné počasí a zalidněnost minimální.

zobrazit celý report

26. - 27.11.2016  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: sparrow1
hodnocení:

Na Kaprunu jsem byl poprvé a nemůžu říct, že bych byl nadšením bez sebe. Z ledovců znám Stubai, kde jsem byl hodněkrát, a Hintertux, kde jsem byl jednou. Kaprun je poměrně malý areál a délka sjezdovek není nic moc. Aspoň to tedy dohánějí slušnou šířkou nahoře. Asi už se sem vracet nebudu - myslím, ž...

zobrazit celý report

17. - 18.11.2016  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: ACS
hodnocení:

Jelikož pobývám na studijní stáži v Salzburgu, tak mě první lyžovačka sezóny zavedla do cca hodinu vzdáleného Kaprunu, kde dle posledních zpráv byla spuštěna již většina sjezdovek na Kitzteinhornu. Na to, že se jednalo o moje opravdu první lyžování a k tomu ještě na nových lyžích, musím říci, že jse...

zobrazit celý report

04.07.2016  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: Anton_aus_Žižkov
hodnocení:

Po letošní bohaté lyžařské sezoně ukončené tradičně v dubnu na Stoh přišel letní „lyžařský absťák“ a tím došla k naplnění myšlenka, kterou se již léta zaobírám – letní lyžování na ledovci. Vzhledem k plánované turistické dovolené v oblasti Zell Am See pak vycházela logicky návštěva Kitzsteinhornu. V...

zobrazit celý report

21.04.2016  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Kaprunský ledovec není ani nejvyšší, ani největší v Rakousku, ale díky jeho dostupnosti z velkých měst možná alespoň nejnavštěvovanější – i ve všední neprázdninový den v polovině dubna na něm bylo živo jako v hlavní sezóně. Podmínky za to ale stály – vymetené nebe a krásně utažený prašan, sjezdovky ...

zobrazit celý report

13.04.2016  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: dalda
hodnocení:

Perfektní středisko s dobrou dostupností, moderními lanovkami, výbornými a dobře upravenými sjezdovkami a vyšlo nám skvěle počasí ! :-)

zobrazit celý report

27.02.2016  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: spartan
hodnocení:

Dnes jedem za mrazem a sluncem na ledovec Kitzsteinhorn 3 029 m n. m. Počasí je nádherné, mrzne, -10 st., viditelnost super a ještě svítí slunce, jen trošku fouká, ale to nevadí. Konečně pořádná zima.
Jednodení permice je za 49 eur, 6denní 240 eur a dítě za polovinu.
Jsem zvědavý na nový telemi...

zobrazit celý report

16. - 17.11.2015  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: sipa32
hodnocení:

Na Kitzsteinhorn jsem se přesunul z daleko sportovnějšího Hintertuxu, kde jsem absolvoval první lyžařský den sezóny. Tak jako na Hintertuxu, tak i zde se lyžuje až od 2 500 m výše. V tomto případě to znamená max. cca 550 m převýšení. Pohled na ranní oblohu dával tušit, že předpověď počasí 100% vyšla...

zobrazit celý report

08.03.2015  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: sipa32
hodnocení:

Během třídenního lyžování v Zell am See jsme navštívili jak ledovec Kitzsteinhorn, tak protější středisko Schittenhöhe. Narozdíl od naší poslední návštěvy v lednu se nebylo potřeba rozhodovat který den kam pojedeme. Fantastické slunečné počasí bylo po celé tři dny. Kaprunský ledovec splnil naše oček...

zobrazit celý report

26.12.2014  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: Lehla
hodnocení:

Krátce před Vánocemi jsme se s rodinou rozhodovali, kam vyrazit na hory, a vzhledem k nedostatku sněhové pokrývky bylo Rakousko jasná volba. Nicméně i v Rakousku byl problém něco najít, leč Kaprun se svým Kitzsteinhornem se nám nakonec ukázal jako skvělý tip. Ubytovali jsme se přímo v Karpunu (mimoc...

zobrazit celý report

16. - 19.11.2014  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: Ondřej Novák - SNOW
hodnocení:

Na "Kitzu" jsem od neděle a zatím se tu vystřídalo vše, co správná zima nabízí. Neděle a pondělí byly ve znamení slunce a tvrdšího povrchu, naopak úterý a dnešní středě vládla mlha, sněžení, ale také znatelný úbytek hostů.

zobrazit celý report

21. - 22.11.2013  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: vachusarka
hodnocení:

Pro mě jindy celkem nudný ledovec letos příjemně překvapil.

zobrazit celý report

26. - 29.10.2013  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: cestmir
hodnocení:

Jsme náruživí lyžaři, takže když vyšel 28. říjen na pondělí, bylo jasné, že se pojede lyžovat. Příliš dlouho jsme se nerozhodovali, vyhrála vzdálenost od bydliště a tip na ubytování v nedaleké vesničce.

zobrazit celý report

21.05.2013  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: Milka

Kompaktní ledovcové středisko, převážně široké, přehledné a mírné sjezdovky a úžasné výhledy. Skvělé lyžování, ačkoli právě začala letní sezóna.

zobrazit celý report

11. - 13.05.2013  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: Mates88

Kitzsteinhorn nabízel v den naší návštěvy skvělé podmínky na sjezdovkové lyžování i na freeriding,v provozu byly všechny hlavní lanovky kromě Kristalbahn.

zobrazit celý report

16. - 18.11.2012  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: šoumen

Kitzsteinhorn patří mezi neznámější evropské ledovce a i když ještě ani nezačala hlavní sezóna, žije to tu jako v jiných střediscích třeba o jarních prázdninách. Ledovec nás ani na chvíli nezklamal a sjezdovky byly perfektně připravené. Navíc nám svítilo sluníčko, obloha byla bez mráčku a my naplno ...

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Kaprun - Kitzsteinhorn