Engadin Svatý Mořic - Corvatsch - aktuální report z 06.04.2017 - SNOW.CZ

Engadin Svatý Mořic - Corvatsch | aktuální report z 06.04.2017

Engadin Svatý Mořic - Corvatsch - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Švýcarsko Švýcarsko - Graubünden

průměrné hodnocení Engadin Svatý Mořic - Corvatsch:
autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:
návštěva od: 06.04.2017 do: 06.04.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Až do začátku května, podobně jako na ledovcích, se bude lyžovat na třítisícových svazích Corvatsche u Svatého Mořice. Nahoře je perfektně utemovaný prašan, níže pak podle polohy a denní doby firn až kaše. A lyžařů je minimálně – aby taky ne při pultové ceně 79 franků za denní skipas…

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Nejhezčí – panoramatický i lyžařsky parádní – je sjezd z vrcholu Corvatsche po široké, červeně sklopené „ledovcové“ pláni, z níž se trať už subtilněji prosmýká mezi skalami a končí pod mezistanicí Murtel, k níž je nutné se vrátit pomalou 4sedačkou.
Z Murtelu směrem do údolí roluje přehledná a poměrně pohodová červená ranvej podél kryté 4sedačky, až na užší dojezd je pohodová a nenáročná i červená trať ze sousedního vrcholu Curtinella, kterou obsluhuje luxusní sedačka Porsche.
Ve vedlejší, přejezdovými cestami propojené lokalitě Furtschellas jsou tratě neposednější, střídající prudší hangy a rovinky, velmi pěkný je ale krátký slalomák v mezistanici i lehce klikatý sjezd lesem do údolí.

Sněhové podmínky:

Na Corvatschi je momentálně fantasticky drživý prašan, z Murtelu níže pak už více či méně zfirnovatělý sníh, díky chladnějšímu počasí ale měkl odpoledne teprve na dojezdu k Alp Surlej a i přes malou návštěvnost se tam nahromadil do nepříjemných boulí. Na Furtschellas klasický jarní a během dne měknoucí firn, prakticky nerozježděný.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Hlavní přepravní osu z údolí na Corvatsch tvoří dvě sekce kyvadlových lanovek s moderními prosklenými kabinami, střední část svahu obsluhuje krytá 4sedačka a na vrchol Curtinella vyjíždí luxusní 6sedačka Porsche, jejíž měkké kožené sedáky jsou na zádech ergonomicky vypouklé a celkově poklopené více do lehu.
Na Furtschellas vyjíždí z údolí kyvadlová kabina, na níž navazuje krytá 4sedačka.
V přejezdové zóně a na okrajovějších tratích jezdí vesměs vleky nebo pomalé sedačky.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Trochu živěji bylo jen v lanovkách na Corvatsch, jinak nikde nikdo, stopy po manšestru místy i odpoledne. Ani hlavní „ledovcová“ sjezdovka se ídky omezené kapacitě lanovky moc nezaplní, takže zůstává skoro „panenská“ až do odpoledne.

Občerstvení a aprés-ski:

Na hlavních stanicích lanovek jsou velké restaurace a tu a tam na sjezdovkách i malé horské chaty – jedna romantická (Fuorcla Surlej) s výhledem na čtyřtisícovou Berninu a dostupná po výletní sjezdovce je i ve vrcholových partiích Corvatsche. Klasická a prostorná samoobsluha je v mezistanici Furtschellas.

Doprava do střediska a parkování:

U nástupní stanice kabinové lanovky na Corvatsch je venkovní kaskádové asfaltové parkoviště i krytý parkovací dům – vždy za poplatek (cca 5 CHF / den).

+ plusy

  • parádní červený sjezd z Corvatsche
  • rychlé lanovky na hlavních tazích
  • příjemný prašan v nejvyšších polohách
  • prakticky liduprázdno

- mínusy

  • úzké a rozbité dojezdy sjezdovek kolem Alp Surlej
  • dlouhý sjezd z Corvatsche do údolí je přerušen lanovkou
  • denní skipas za 79 CHF
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

10. - 14.01.2016  | Engadin Svatý Mořic - Corvatsch

autor: emilio
hodnocení:

Stredisko Corvatsch sa nachádza oproti centrálnemu stredisku v S. Moritzi Corviglia. Jedná sa o najvyššie položené stredisko v danej oblasti - vrcholová výška 3 303 m. Jeho súčasťou je aj ľadovec pod Piz Corvatsch. Sú tu optimálne podmienky pre lyžovanie, je tu 120 km upravených zjazdoviek prevažne ...

zobrazit celý report