Kronplatz - aktuální report z 15.02.2013 - SNOW.CZ

Kronplatz | aktuální report z 15.02.2013

Kronplatz - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

průměrné hodnocení Kronplatz:
autor: pedrod
návštěva od: 15.02.2013 do: 15.02.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Bohatý výběr sjezdovek všech stupňů obtížnosti, nejmodernější lanovky, nepřeberné množství restaurací či barů, krásné výhledy, to je jen namátkový výčet toho, čím láká tisíce návštěvníků jedno z nejznámějších středisek severní Itálie. V polovině února se tu však velmi silně projevují prázdniny probíhající v řadě evropských zemí. Snad nejvíce překvapuje mezi „cizinci“ masové zastoupení Belgičanů, proudících sem ponejvíce v zájezdových autobusech. Lanovky však nápor většinou zvládají uspokojivě, větším problémem jsou spíše místy plné sjezdovky. Vyhnout se přeplněným místům lze, ale chce to dorazit k lanovkám brzy nebo znát volnější svahy. Areál je poměrně známý i u nás, proto chci v reportu upozornit na to, kde může být volněji.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

 • Směr Bruneck - Sylvester a Hernegg – pro většinu náročných lyžařů asi nejlepší tratě areálu, převýšení 1 300 m na téměř 5 km délky. Pokud se vyrazí brzy ráno (lanovka jezdí od 8.30), je možné počítat s nádherně upravenou sjezdovkou, na prvně jmenované se to možná podaří sjet po téměř celé délce dlouhými oblouky. Ve vedlejší sezóně jde sjet si je po ránu takto třeba i vícekrát, v hlavní sezóně však riskujete, že se zadrhnete na několik minut v chumlu tlačících se zájemců o první vyvezení.
 • Směr Olang - výborné svezení dopoledne, pokud nenarazíte na větší hemžení. Nad lesem je vcelku místa dost, v lese to bývá horší. Nám se ale povedlo vcelku pohodlně vykroužit dlouhé oblouky na Marchneru a Arndtu ještě po 10. hodině dopoledne.
 • Jižní svahy Kronplatzu - v celé šířce úbočí nad hranicí lesa solidní stav sjezdovek až do poledne, pravá strana červené Sonne rovná až do večera.
 • Furkelpass - kilometrový slalomák byl ve výborném stavu i odpoledne, pravá "černá" část bývá často uzavřena pro trénink.
 • Sjezd do St. Vigilu - kromě vrcholku Kronplatzu asi nejfrekventovanější trať. Horní červená část Col Toron bývá už dopoledne boulovatá, od r. 2011 byla rozšířena, poměry se trochu zlepšily. Spodní modrá Miara je vhodná pro výcvik dětí nebo pro nenáročné seniorské svezení. Jinak se dá doporučit jen jako jediný možný tranzit na Piculin.
 • St. Vigil a Piculin - k doporučení jako cíl výletu. Vzhledem k teplotám pohybujícím se převážně pod nulou se udržel Piculin v dobrém stavu po celý den. Svezení i na tak prudkém svahu tak bylo celkem docela příjemné. V případě teplejšího počasí je to však boj v těžkých boulích. Je na něm poměrně malá frekvence lidí, to je proti centrální části Kronplatzu rozhodně plus. Pěkný byl i opačný svah zpátky do Vigilu, především černá varianta Erta s převýšením téměř 500 m na 1 600 m délky.

Sněhové podmínky:

V polovině února sezóny 2012/13 vynikající, na technický sníh připadl v lednu a únoru několikrát sníh přírodní. Sněhová děla se od ledna evidentně používají minimálně.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

 • Vybavení moderními lanovkami je všeobecně známé. V sezóně 2012/13 jsme nezaznamenali žádnou změnu. Od Brunecku byly v provozu obě lanovky vedoucí na vrchol po celý den. Ve vedlejší sezóně většinou jezdí jen jedna.
 • U dolních stanic lanovek jsou půjčovny a úschovny lyží. Půjčovné je však dražší, za lyže vyšší kategorie 25 EUR, to je téměř 2x tolik než za obdobné lyže na nedalekém Speikbodenu.

Zalidněnost:

V polovině února velmi vysoká, jak bylo zmíněno v úvodu. Ale volnější úseky se najdou, např.:

 • pravá (západní) část Sonne z temene hory až k lesu
 • prostředední část jižního úbočí - modrá Furcia až po spojení s hlavní větví
 • krátká červená Rara - spodní část k pomalé sedačce
 • černé Piculin a Erta
 • Pokud se nespěchá s odjezdem, tak je také docela vhodné zůstat po 15. hod. nahoře a skoro až do zavíračky, která je na mnohých lanovkách až po 16.30, si to na už vylidněných svazích sklouznout párkrát po lehce rozježděném sněhu až k hranici lesa

Občerstvení a aprés-ski:

Není třeba zdůrazňovat pestré možnosti občerstvení. Jako příklad bych uvedl tři restaurace na nahoře nad Piculinem. Kulinářský zážitek lze zkombinovat s výhledem na Marmoladu.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezdy k nástupům na lanovky jsou bezpečné, parkoviště i v největším prázdninovém náporu postačovala. Parkování na většině míst bezplatná.

+ plusy

 • Sjezdovky všek stupňů obtížnosti a délek
 • Kapacitní lanovky
 • Výborná úprava tratí

- mínusy

 • Hodně návštěvníků, místy velmi plné sjezdovky
 • Velmi mnoho kabinkových lanovek a z toho vyplývají časté sundávání lyží
 • Dva dlouhé mírné nezáživné úseky témě po rovině na nejnovější sjezdovce Ried
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

07. - 08.01.2018  | Kronplatz

autor: škubánek
hodnocení:

Kronplatz asi nikdy nezklame. Když se k tomu přidá pěkný počasí a par dní před tím napadne půl metru sněhu, tak je to určitě jedno z nejlepších středisek Itálie. Cena skipasu teď v lednu 50 eur, jinak 55 eur.

zobrazit celý report

13.12.2017  | Kronplatz

autor: skiwelt
hodnocení:

Rakousko, či Itálie - ještě den před odjezdem na předvánoční lyžovačku nebylo jasno, avšak o naši cílové destinaci rozhodla předpověď počasí. Na Kronplatz jsem se těšil hlavně kvůli širokým sjezdovkám, na kterých jsme s přítelkyní chtěli trénovat dlouhý carvingový oblouk. Kronplatz je opravdu hezké ...

zobrazit celý report

14.03.2017  | Kronplatz

autor: zdenek.b
hodnocení:

Naše lyžařské putování po Tyrolsku tradičně končíme na Kronplatzu. Letos nás přivítalo krásné počasí, perfektně upravené a překvapivě poloprázdné sjezdovky a vzhledem k jejich nepřebernému množství to tak zůstalo i v odpoledních hodinách. Na cestu domů jsme vyrazili s dobrou náladou i díky lyžování ...

zobrazit celý report

11.03.2017  | Kronplatz

autor: janousekml
hodnocení:

První návštěva opěvovaného střediska, které je v podstatě tvořeno jednou horou. Má očekávání se úplně nenaplnila, nicméně středisko je příjemné, terény dobré. Dovolím si jej nazvat továrnou na lyžování.

zobrazit celý report

10.03.2017  | Kronplatz

autor: bohous357
hodnocení:
Počasí: zataženo, postupně polojasno, čerstvý vítr na vrcholu, nahoře -5, dole až +9. Sněhové podmínky: v horním patře slušná vrstva ujetého prašanu, střední patro umrzlé, ale bez výrazných ploten, spodní patro na šrot už dopoledne. Už se nedosněžuje. Nejlepší sjezdovky: Černé: Hernegg a Erta (na Sylvesteru místy brambořiště a Piculin po ránu totálně umrzlý) Červené: Pramstall, v podstatě stejný sklon jako souběžný Hernegg, ale vyrovnaný profil Modré: Plateau a kupodivu i placatá Miara Zalidněnost střední, nástup do kabinek bez zdržení, několikaminutové fronty na sedačkách horního patra. Pěkné svezení především na severní straně Kronplatzu. Jen je otrava stále strkat lyže dovnitř kabinky.

02.03.2017  | Kronplatz

autor: Vikingmasterkiller
hodnocení:

Jeden známý mi na dotaz ohledně lyžování na Kronplatzu řekl, že je to jen jeden blbý kopec. No pokud bychom takových blbých kopců měli v Čechách jen pár, byli bychom sakra rádi. Z mého pohledu je lyžování na Kronplatzu špička, protože dokáže uspokojit celé spektrum lyžařů. Od bláznů vyhledávajících ...

zobrazit celý report

21. - 28.01.2017  | Kronplatz

autor: fedex11
hodnocení:

Jedním slovem paráda. Vyšlo nám po celý týden počasí, obloha bez jediné mráčku. V údolí ráno -12 stupňů, na vrcholu teplota kolem nuly. Sníh umělý a jen nastříkaný na sjezdovkách, ale úprava naprosto bezchybná. Okolí sjezdovek jen poprašek sněhu. Vlekaří milí, každá ráno úsměv a pozdrav, pozorní při...

zobrazit celý report

11.01.2017  | Kronplatz

autor: Rychle
hodnocení:

Kronplatz je jedno z mých oblíbených středisek, byť náhledy na něj jsou často rozporuplné. Sposta lidí ho vidí jako středisko pro průměrné, někteří i začínající lyžaře. Já ho vidím jako super středisko pro zdatné lyžaře, protože paleta černých sjezdovek je velmi široká. I tato návštěva se vydařila, ...

zobrazit celý report

19.12.2016  | Kronplatz

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Kronplatz otevírá své sjezdovky mezi dolomitskými středisky díky velkorysému zasněžovacímu systému každoročně nejrychleji, za což bývá odměněn i silnější předvánoční návštěvností – ta se však soustředí hlavně do víkendů, a tak v pondělí byly zdejší superdálnice nebývale prázdné.

zobrazit celý report

13. - 23.12.2016  | Kronplatz

autor: Darja
hodnocení:
Jako každoročně jsme dorazili na předvánoční lyžování na Kronplatz. Dnes v provozu 79% střediska, všechny černé i červené sjezdovky včetně páteřních do Brunica - Sylvester a Hernegg, celý den slunečno a mírně pod nulou. Vidět jsou nemalé investice do přepravních a zasněžovacích zařízení. Podložka kvalitní, vysoká a bez kamínků, celý den i na sluníčku velmi pevná. Oproti minulým letům velmi málo lidí na kopcích, některé sjezdovky se stávaly v průběhu dne v podstatě privátními. V lednu zde bude na sjezdovce Erta mít premiéru i FIS Světový pohár žen v obřím slalomu žen, tak prestiž tohoto manažersky výborně řízeného střediska se skromným a přívětivým personálem opět stoupá. 100% spokojenost a ty nožky jsou tak příjemně unavené...

09.03.2016  | Kronplatz

autor: BigBang
hodnocení:

Kronplatz, poslední den našeho lyžování. Moderní středisko absolutně nezávislé na přírodním sněhu - záruka lyžování. Pro naši návštěvu to ani nebylo potřeba, jelikož několik dní před naší návšetěvou se rozevřelo nebe a sněžilo. Středisko mající, snad krom ledovce, vše, co si dnešní lyžař může přát.

zobrazit celý report

21.01.2016  | Kronplatz

autor: pawe
hodnocení:
Perfektní podmínky - mráz přes den -5 až -8, slunečno bez mráčku, otevřené všechny tratě v celém rozsahu, technicky zasněžené s kombinací přírodního sněhu, který napadl 11.1.2016. Kvalitní podklad vydržel přes celý den, dala se najít místa s manšestrem i kolem poledne, nikde jsem nezaznamenal kameny nebo trávu. Pistéři na Kronplatzu odvádějí velmi dobrou práci. Lidí přiměřeně, největší návaly kolem 11. hodiny, fronty v tom případě cca 5 minut, jinak prakticky bez front. Nově otevřené Messnerovo muzeum na vrcholu Kronplatzu - moc zajímavá stavba od studia Zaha Hadid. Občerstvovny klasika, na Graziani provozuje majitel ve čt, pá a ne od 13:00 živou hudbu (ladinské folkové písně, jódlovačky, apod.).

24.12.2015  | Kronplatz

autor: mirjur
hodnocení:
Kronplatz odhadem na 95% v provozu, uzavřena snad jen 1 červená směrem na Furkelpass a Sonne místy zúžena na cca 5 m. Zatím žádný přírodní sníh, ale kvalitně vysněženo prakticky v celých šířkách sjezdovek, drží to až do odpoledne. Zalidněnost průměrná, dopoledne poměrně plno (i parkoviště), pak postupně lyžařů ubývá. Počasí luxusní, azuro, na východních a jižních svazích se člověk ve slunci za chvíli potí. Naprostá spokojenost, prakticky plnohodnotné (i když drahé) lyžování. Běžkařský areál dole v Reischachu rovněž v provozu, i apres-ski u lanovky tamtéž duní uspokojivě.

16. - 19.12.2015  | Kronplatz

autor: TomáS
hodnocení:
Tak po brečivým začátku musím přiznat, že italové připravili sjezdovky za 2 dny do takové šířky, že od středy do pátku jsme ráno mohli vychutnávat SG a DH první 1,5 hod prakticky neomezeně. Chybělo ještě někdo pár desítek procent šíře sjezdovek, ale hodnocení pro "znalce" místních poměrů narostlo z úterních 60% na 85% ve středu až pátek. V pátek už bylo výrazně více lidí a to se teď změní na masakr lidí. T

13. - 20.12.2015  | Kronplatz

autor: Darja
hodnocení:
Slunný Kronplatz. Vzhledem k tomu, že se od středy až do soboty výrazně oteplilo a středisko muselo přestat zasněžovat pisty, maximálně mohlo rozhrnout několik předsněžených hromádek, vznikly od středy asi 3 dojezdy a jeden pidi modrý sjezd k Ruisu. V tom případě nechápu poznámku "znalce či testéra", že od středy došlo k 35% nárůstu pokrytí sněhem, když už od středy nejsou děla v provozu. Nicméně, v sobotu bylo více lyžařů, v neděli se ochladilo, sjezdovky byly pevné a lidí bylo méně. Asi tomu nahrává i skutečnost, že u hospůdek bylo celý den přeplněno a lyžaři dávali přednost posezení na sluníčku. Masakr asi musel být spíše na Sella Rondě, kdy se v tomto termínu každoročně koná světový pohár FIS, zavřou vám sjezdovku Saslong i černou v Alta Badia, zbytek vyčlení na tréninky a vám vtírají prima skibus zdarma do La Villy (Alta Badia) a pošlou vás jezdit údolní modrou.

13. - 20.12.2015  | Kronplatz

autor: Darja
hodnocení:
Na předvánočním lyžování na Kronplatzu jsme po osmé a spokojeni. Do poslední chvíle jsme váhali mezi Soeldnem a Kronplatzem, pak ale i jako srdeční záležitost zvítězil Kronplatz. Za stávajících možností je středisko perfektně připraveno, běží 87 % z celkové kapacity sjezdovek a jsou upravené. Jsme více jezdci dlouhých černých /středisko se také prezentuje jako BLACK FIVE/, ale že i za takových podmínek provozovatelé dosáhli dokonalého zasněžení 4 z 5 černých, zvládli Evropský pohár i závody v paralelním slalomu. Proto mne zarazil předchozí komentář jako ne úplně objektivní. Jezdíme každý s 2 páry lyží bez problému. Během pobytu se oteplilo, přesto si myslím, že každý lyžař je schopen vyhodnotit během dne postupnou kvalitu jižních a severních svahů podle svých požadavků. A hlavně se tu maximálně věnují dětem, že pro ně zde připravena spousta atrakcí a mluví se tu i česky.

15.12.2015  | Kronplatz

autor: TomáS
hodnocení:
Brečivej Kronplatz! Tak není tu skutečně ani milimetr přírodního sněhu. Sjezdovky jsou zprovozněné v omezené šíři a některé vůbec. Hlavní lajny ale jezdí a sjezdovky jsou bez kamenů a vydřených míst. Sníh čistě technický, suchý, občas s nafoukanými přechody od děl a jako vždy touto dobou spíše měkčí, ideální na měkčí GS. Závodní svah taky jako vždy o poznání tvrdší a v průběhu dne tvrdší a tvrdší. Oproti bídě u nás parádní poježdění, ale pro znalce místních poměrů tak na 60 %. Dlouhý lyže (SG, DH) zatím jen ve stojanu a doufám, že dodělají jižní pistu směrem na Furkelpass a vytáhneme je. Zatím v úterý bez lidí, ale od víkendu bude asi masakr i v zhledem k omezenému provozu.

27.02. - 08.03.2015  | Kronplatz

autor: gimli35
hodnocení:

O jarních prázdninách jsme navštívili Kronplatz. Přímo na něm jsme však lyžovali jen čtyři dny, zbytek týdne jsme vyráželi na výlety, například do Alta Badia, projeli jsme Sella Rondu a běžkovali na zamrzlém jezeře u vesnice Anterselva. Celkový velmi dobrý dojem z Kronplatzu podtrhlo krásné počasí i...

zobrazit celý report

14.03.2015  | Kronplatz

autor: ondrejj
hodnocení:

Kronplatz je moderní lyžařské středisko s více než 100 km upravených sjezdovek. Velké množství sjezdovek a obrovské možnosti díky perfektnímu systému zasněžování. Poslední den lyžování v hlavní sezoně. Letos se jezdí až do 19. dubna 2015.

zobrazit celý report

18.01.2015  | Kronplatz

autor: TomáS
hodnocení:
Vše vysněženo v plných šířkách. V sobotu napadlo 20-40 prašanu. Mimo sjezdovky je sněhu stále málo. Aktuálne je v horních partiích povrch měkčí, spodní 1/3 po dešti tvrdo. Podmínky na sportovní jízdu na RC 9 z 10, na GS 6 z 10.
Další reporty ze střediska: Kronplatz

Lyžařské zájezdy

Hotel Bergkristall
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 979 Kč/os.
Gasthof Seestrand
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 297 Kč/os.
Residence El Tabiá del Margarito
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 611 Kč/os.