Bormio - aktuální report z 20. - 22.12.2013 - SNOW.CZ

Bormio | aktuální report z 20. - 22.12.2013

Bormio - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Lombardie

průměrné hodnocení Bormio:
autor: fildasmahy
hodnocení:
návštěva od: 20.12.2013 do: 22.12.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Bormio je středisko se zhruba 50 km sjezdovek. Těží především z všeobecné známosti díky MS v alpském lyžování v roce 2005 a také díky každoročnímu pořádání SP. Středisko je spíše sportovně laděné, modré sjezdovky zde prakticky nejsou. Dolní stanice nástupní lanovky se nachází přímo e městečku Bormio.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Většina sjezdovek je zde červená. Modrých je jen několik spojovacích úseků. Černé sjezdovky jsou zde dvě. Ty byly v době návštěvy před Vánoci 2013 zavřené, ostatní sjezdovky v provozu a perfektně připravené.

Sněhové podmínky:

Na vrcholu Cima Bianca bylo kolem 2 m přírodního sněhu, v nižších partiích byl pak přírodní sníh smíchaný s technickým. Na dojezdu do Bormia byl však pouze technický sníh a mimo sjezdovky zhruba 5 až 10 cm sněhu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Nástupní lanovkou do areálu je kabina přímo z Bormia, vede do oblasti Bormio 2000. Odtud se pak dá dostat na vrchol letos nově zrekonstruovanou velkokapacitní kabinou ze 60. let. Z Bormia 2000 vede čtyřsedačka s bublinou, na kterou navazuje další, které vede rovněž na vrchol. Ve středisku se nachází ještě jedna čtyřsedačka s bublinou a dvě normální čtyřsedačkové lanovky a několik vleků na malé úseky. Lanovky jsou v relativně slušném stavu.

Zalidněnost:

Během našeho pobytu (víkend před Vánoci) bylo celé středisko otevřené, takže i přes plné parkoviště se lidé rozprostřeli po areálu a fronty na lanovky nebyly prakticky žádné.

Občerstvení a aprés-ski:

V areálu se nachází několik restaurací a barů. První je hned v budově dolní stanice nástupní kabiny. Velká self-service restaurace se nachází v budově hotelu Girasole na Bormiu 2000. na Vrcholu Cima Bianca je rovněž velká restaurace. V oblasti Bormia 2000 se pak nachází několik dalších restaurací a barů a především výborná pizzerie nad dolní stanicí lanovek. V místě Ciuk nalezneme rovněž hotel s restaurací.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava z ČR přes Livigno je trochu komplikovanější, jelikož velká část cesty se jede mimo dálnici, po úzkých rakouských, švýcarských a italských silnicích. Nicméně cesta Livigno - Bormio je na alpské poměry relativně široká. Parkoviště se v Bormiu nachází dvě, po jednom na každé straně od nástupní stanice kabinové lanovky. Parkoviště nejsou placená a je to z nich kousek k lanovce.

+ plusy

  • nadmořský výška
  • sportovně laděné sjezdovky
  • parkoviště přímo u lanovky, zdarma

- mínusy

  • chybí široké, mírné sjezdovky
  • cesta velkou kabinou na vrchol je dlouhá
  • horší dopravní dostupnost

Zajímavé odkazy

www.bormioski.eu

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

06.03.2017  | Bormio

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Mohutný otevřený svah s přirozeně sportovním sklonem nese spletenec zhruba pěti hlavních sjezdovek, jejichž propojením vzniká nespočet variant poměrně dlouhých sjezdů s neobyčejným převýšením až 1 800 m.

zobrazit celý report

06.03.2017  | Bormio

autor: Spenat
hodnocení:

Od střediska jsem v podstatě neočekával nic navíc proti tomu, co jsem si o něm zjistil před odjezdem. Ve výsledku se potvrdilo, že se jedná o relativně kompaktní, středně náročné středisko. To ale rozhodně není špatná věc.

zobrazit celý report

05. - 11.02.2017  | Bormio

autor: borka
hodnocení:

Příjemné středisko pro středně zdatné lyžaře, řada variant sjezdů - červených, chvilkama do černa. Každý si je schopen si tu najít tu svojí sjezdovky pro příjemné sjíždění kopce. Dokonce i děti to dávají, ale je toho méně...
Přehledné, jeden kopec... pro ty co mají problém s orientací.

zobrazit celý report

05.01.2017  | Bormio

autor: garry
hodnocení:

Bormio mám rád, ale dnes mě hodně zklamalo. Přivstal jsem si, abych si užil upravené široké sjezdovky a nenašel jsem ani jedno ani druhé. Mohlo za to z velké části počasí. Kvůli větru byly uzavřeny všechny lanovky na vrcholy (Cima Bianca i Cimino).

zobrazit celý report

03.01.2017  | Bormio

autor: Andhilek
hodnocení:

Krása. Slunečno, i když mráz. Kromě části z Bormia 2000 do údolí celé středisko jezdilo. Drobnou vadou na kráse byly trochu ledovatější sjezdovky, než jsem zde zažila při minulé návštěvě (před sedmi lety).

zobrazit celý report

30.01. - 06.02.2016  | Bormio

autor: Zoidberg
hodnocení:

Do Bormia jsme vyrazili už podruhé. Skipas nám platil i do sousedního San Colombana a do Santa Cateriny, která je vzdálená cca 20 km. Navštívit tři střediska v šesti dnech se určitě vyplatí. Od naší první návštěvy Bormia před pěti lety se nic nezměnilo. Středisko má své kouzlo.

zobrazit celý report

27.01.2016  | Bormio

autor: svena
hodnocení:
V Bormiu velice málo sněhu odhadem, max. 30 cm. Spodní patro pouze technický sníh, vršek mix technického a přírodního, otevřeno orientačně 70 % sjezdovek. Nejvíce lyžařů v horním patře v 2 600 až 3 000 m n. m., vrchní sjezdovky přelidněny, místy kamínky a odpoledne všude plotny a nebezpečné úseky z nahrnutého sněhu. Sjezd do údolí v provozu, ale hodně využívána pro návrat zpět kabina. K ideálním podmínkám momentálně hodně vzdáleno.

14. - 16.01.2016  | Bormio

autor: Predátor
hodnocení:

Do Bormia jsme vyrazili s cestovní kanceláří na třídenní lyžování. Zaplaceno jsme měli středisko Folgarida - Marilleva, ale z důvodu nedostatku sněhu nám nabídli záměnu za Bormio. Sněhu tady sice taky moc nebylo, ale na lyžování to stačilo. Zpět do města bylo nutné opět použít kabinovou lanovku, spo...

zobrazit celý report

14. - 16.01.2016  | Bormio

autor: olin36
hodnocení:

Středisko je vhodné pro zdatnější lyžaře. Nabízí řadu variant sjezdů z vrcholu do centa střediska Bormio 2000. Nejdelší sjezd lze absolvovat po červené sjezdovce C - Bimbi al sole. S dojezdem po spodní části závodní A - Stelvio až do Bormia je to více než 10 km. V době naší návštěvy však byla část ...

zobrazit celý report

17.12.2015  | Bormio

autor: škubánek
hodnocení:

Po připlacení skipasu na celou Alta Valtelinu jsme se z Livigna zajeli podívat i do cca 40 km vzdáleného Bormia. Při porovnání Livigno vs. Bormio u nás za dané situace - otevřené sjezdovky a zalidněnost - vyhrálo Bormio.

zobrazit celý report

28.02. - 07.03.2015  | Bormio

autor: TOM46
hodnocení:

Bormio mě nadchlo. Na jednom kopci taková pestrost dostupná z jednoho bodu s využitím jedné kabinové lanovky a dvou čtyřsedaček, nebo alternativně dvou kabinových lanovek. K dobrému dojmu přispěl výběr ubytování, které jsme ovšem získali jen objednáním v předstihu před oficiálním zahájením prodeje. ...

zobrazit celý report

01. - 04.02.2015  | Bormio

autor: Honza_S
hodnocení:

Pestré a sportovní sjezdovky, velmi příjemné prostředí.

zobrazit celý report

22. - 24.01.2015  | Bormio

autor: 81are
hodnocení:

Velmi příjemné lyžování. Vyšlo krásné počasí. Lyžovali jsme zde 3 dny v kuse a neradi jsme odjížděli.

zobrazit celý report

23.01.2014  | Bormio

autor: svena
hodnocení:

Ski areál Bormio se nachází nad stejnomeným městem ve výšce 1 300 až 3 000 m n. m. Jedná se o středisko s cca 50 km sjezdovek na jednom kopci určených pro náročnější, a tudíž převládají červené sportovní sjezdovky. Jedná se o rušnější středisko, kde se člověk nebude nudit a navíc si perfektně zalyžu...

zobrazit celý report

13. - 19.01.2013  | Bormio

autor: Weltcup arena

Bormio nabízí 50 km sjezdovek na jednom kopci (Cima Bianca, 3 012 m), který lze rozdělit na tři patra:
nejvyšší (3 000 až 2 500 m) – široké tratě, při dostatku sněhu možnost freeridu, je na skále vystaveno povětrnostním vlivům;
střední (2 500 až 2 000 m) – mnoho možností díky propojení jednotliv...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Aparthotel Princess
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 990 Kč/os.
Residence Edelweiss
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 1 024 Kč/os.
Hotel Neuwirt
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 409 Kč/os.