Davos Klosters - aktuální report z 21. - 23.03.2014 - SNOW.CZ

Davos Klosters | aktuální report z 21. - 23.03.2014

Davos Klosters - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Švýcarsko Švýcarsko - Graubünden

průměrné hodnocení Davos Klosters:
autor: Ales1
hodnocení:
návštěva od: 21.03.2014 do: 23.03.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Původně jsme vyrazili do rozlehlého střediska Davos Klosters s nadmořskou výškou až 2 844 m na jarní lyžovačku, přívaly sněhu však připravily i krásný prašan. Ubytovali jsme se tradičně v youth hostelu Soldanella v Klosters, kousek od lanovky na Parsenn.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V provozu jsou do konce března všechna střediska, vedle "hlavních" (Parsenn a Jakobshorn) též Madrisa, Pischa a Rinerhorn. Nejlepší lyžování tradičně na Parsennu s perfektní černou z Weissfluhgipfelu (2 844 m). Tento rok bylo i zde viditelně méně sněhu než v minulých letech. Vše bylo každý den upraveno, jak má být.

Sněhové podmínky:

Díky zazsněžování dostatek sněhu na všech sjezdovkách. V pátek byl sníh "jarní" - krásný firn, od cca 2 500 m naopak sníh "zimní" a pisty tvrdé. Dojezdy až do údolí byly díky vysněžení bez problémů. Ze soboty na neděli napadlo 25 až 30 cm sněhu, byl vyhlášen 3.stupeň lavinového nebezpečí. Na Pische se nabízelo krásné freeridové lyžování.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

K výjezdům z Davosu a Klostersu nahoru slouží velké kabinkové lanovky, nahoře jsou sedačkové lanovky a kotvy. Kotvy mnohdy nekonečně dlouhé a všelijak zalomené. :-)

Zalidněnost:

I přes krásné počasí v pátek a oblačno v sobotu lidí velmi málo. V neděli vyrazili jen ti, kteří mají rádi hromady prašanu až po kolena.

Občerstvení a aprés-ski:

V centru lyžování jsou tradiční horské chaty jako vyhlášená a divoká Jatzhutte, nebo na sjezdu do Klosteru Schwendi s velkou prosluněnou zahrádkou.

Doprava do střediska a parkování:

V rámci skipasu lze mezi středisky jezdit vlakem Rhaetische Bahn. Bohužel z Čech je doprava vlakem nevýhodná (pozdní příjezd do skiareálu přes Curych), lépe vlakem dojedou lyžaři z Vídně a Bratislavy. Díky minimální návštěvě parkoviště volná.

+ plusy

  • velký výběr sjezdovek s kvalitními černými na Parsennu
  • velká nadmořský výška, rozdílné typy sněhu a alternativy při různém počasí
  • málo lidí, rozlehlé sjezdovky
  • promyšlený systém dopravy vlakem mezi skiareály
  • útulný hostel v Klosters připomínající horskou chatu s neopakovatelnou atmosferou

- mínusy

  • v neděli kvůli sněžení slabá viditelnost

Zajímavé odkazy

O skiareálu: www.davos.ch
O hostelu: Soldanella v Klosters www.youthhostel.ch/klosters

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

26.02. - 04.03.2017  | Davos Klosters

autor: Nojby
hodnocení:

Pestré lyžování v areálech kolem Davosu. Z uváděných pěti areálů jsme lyžovali na Jakobshornu, Parsennu a Rinerhornu. Na Madrisu a freeridovou Pischu se doufám podíváme příště. V průběhu týdenního pobytu zima ukázala snad všechny své podoby. Zažili jsme několik slunečných dnů, sněžení, difúzi a posl...

zobrazit celý report

31.01. - 03.02.2017  | Davos Klosters

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Davos Klosters je nejen jednou z nejprestižnějších lyžařských oblastí ve Švýcarsku, ale oblastí opravdu velkou a pestrou, navíc poměrně dobře dostupnou z Česka. Dá se tu – jako v leckterém alpském megastředisku – ulyžovat do němoty, přesto nepůsobí úplně „továrensky“ a kromě lyžování skýtá i výtečné...

zobrazit celý report

12. - 16.03.2016  | Davos Klosters

autor: Ales1
hodnocení:

Pro kvalitní lyžařský zážitek volíme každoročně lyžování v resortu Davos Klosters s jeho 300 km sjezdovek a i tento rok jsme zvolili polovinu března. Díky poloze areálu, kdy dolní stanice v Davosu leží v nadmořské výšce 1 560 m n. m. - téměř tak vysoko, jako měří nejvyšší česká "velehora" Sněžka - a...

zobrazit celý report

17. - 19.01.2015  | Davos Klosters

autor: Ales1
hodnocení:

Pro milovníky lyžování ve Švýcarsku bylo prudké posílení švýcarského franku ve čtvrtek 15. 1. o 38 % vůči euru ledovou sprchou. Přestože se měny po týdnu ustálily (posílení cca o 20 %), celkový pobyt a ceny skipasů podražily (v době naší návštěvy se kurz pohyboval cca 28 Kč za 1 CHF, přičemž minulou...

zobrazit celý report

12.02.2013  | Davos Klosters

autor: Milka

Parsenn - vcelku roztahané středisko s několika pěknými sjezdovkami a dlouhými údolními sjezdy, které ale bohužel nekončí u lanovek, takže návrat do areálu je složitý a časově náročný.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Schladmingerhof Schladming
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 183 Kč/os.
Résidence Prestige Front de Neige
Orientační cena za noc vč. skipasu 2 195 Kč/os.
Hotel Lukashansl
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 182 Kč/os.