Davos Klosters - aktuální report z 12.02.2013 - SNOW.CZ

Davos Klosters | aktuální report z 12.02.2013

Davos Klosters - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Švýcarsko Švýcarsko - Graubünden

průměrné hodnocení Davos Klosters:
autor: Milka
návštěva od: 12.02.2013 do: 12.02.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Parsenn - vcelku roztahané středisko s několika pěknými sjezdovkami a dlouhými údolními sjezdy, které ale bohužel nekončí u lanovek, takže návrat do areálu je složitý a časově náročný.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Skvělá červená sjezdovka podle sedačkové lanovky Rapid a pěkná černá z Weissfluhgipfel. Naopak nezáživná a únavná červená sjezdovka podél kabinky Schifferbahn, několik úseků sjezdovky je hodně rovinatých a končí protisvahem, který je při neznalosti situace potřeba vybruslit. Sjezd do Küblis - o lyžování se moc mluvit nedá, ale safari to bylo zajímavé, nicméně návrat vlakem ke Gotschnabahn nám trval přes hodinu.

Sněhové podmínky:

Výborné. Noc před naším příjezdem sněžilo, takže na nás čekal prašan...

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Páteřní trasy jsou obsluhovány lanovkami - z Davosu na Weissfluhjoch lanovkou pozemní, na Gotschnagrat, Wissfluhgipfel a od Parsennhütte na Weissfluhjoch jezdí kapacitní kabiny, po hřebeni ze Schiffer kabinka a zbytek areálu je obsluhován lanovkami a vleky.

Zalidněnost:

Cca do 10.00 jsme měli sjezdovky sami pro sebe - doslova. Poté začalo lyžařů trochu přibývat, ale jediné čekání bylo vždy jen na příjezd lanovky, fronty žádné a sjezdovky zůstávaly více méně prázdné.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd od dálnice od Landquartu pohodový, i přes noční sněžení silnice bez problémů sjízdné. Parkování na malém parkovišti pod Gotschnabahn za 1 CHF/hod.

+ plusy

  • Dlouhé sjezdovky
  • Vylidněnost areálu

- mínusy

  • Zdouhavá přeprava kabinami nebo vlakem
  • Dlouhé sjezdy končící v údolí u zastávek vlaku či skibusu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

07. - 08.01.2018  | Davos Klosters

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Davos je letos zasypán slušnou sněhovou peřinou, i když v nižších polohách přeci jen poznamenanou lehkou oblevou. Po svátcích je v letovisku i na svazích klid, více než lyžařů je dělníků ve městě připravujících bezpečnostní prvky pro blížící se Světové fórum.

zobrazit celý report

26.02. - 04.03.2017  | Davos Klosters

autor: Nojby
hodnocení:

Pestré lyžování v areálech kolem Davosu. Z uváděných pěti areálů jsme lyžovali na Jakobshornu, Parsennu a Rinerhornu. Na Madrisu a freeridovou Pischu se doufám podíváme příště. V průběhu týdenního pobytu zima ukázala snad všechny své podoby. Zažili jsme několik slunečných dnů, sněžení, difúzi a posl...

zobrazit celý report

31.01. - 03.02.2017  | Davos Klosters

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Davos Klosters je nejen jednou z nejprestižnějších lyžařských oblastí ve Švýcarsku, ale oblastí opravdu velkou a pestrou, navíc poměrně dobře dostupnou z Česka. Dá se tu – jako v leckterém alpském megastředisku – ulyžovat do němoty, přesto nepůsobí úplně „továrensky“ a kromě lyžování skýtá i výtečné...

zobrazit celý report

12. - 16.03.2016  | Davos Klosters

autor: Ales1
hodnocení:

Pro kvalitní lyžařský zážitek volíme každoročně lyžování v resortu Davos Klosters s jeho 300 km sjezdovek a i tento rok jsme zvolili polovinu března. Díky poloze areálu, kdy dolní stanice v Davosu leží v nadmořské výšce 1 560 m n. m. - téměř tak vysoko, jako měří nejvyšší česká "velehora" Sněžka - a...

zobrazit celý report

17. - 19.01.2015  | Davos Klosters

autor: Ales1
hodnocení:

Pro milovníky lyžování ve Švýcarsku bylo prudké posílení švýcarského franku ve čtvrtek 15. 1. o 38 % vůči euru ledovou sprchou. Přestože se měny po týdnu ustálily (posílení cca o 20 %), celkový pobyt a ceny skipasů podražily (v době naší návštěvy se kurz pohyboval cca 28 Kč za 1 CHF, přičemž minulou...

zobrazit celý report

21. - 23.03.2014  | Davos Klosters

autor: Ales1
hodnocení:

Původně jsme vyrazili do rozlehlého střediska Davos Klosters s nadmořskou výškou až 2 844 m na jarní lyžovačku, přívaly sněhu však připravily i krásný prašan. Ubytovali jsme se tradičně v youth hostelu Soldanella v Klosters, kousek od lanovky na Parsenn.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Ferienhaus Sara
Orientační cena za noc 716 Kč/os.
Hotelový penzion Oswald
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 152 Kč/os.
Residence Al Lago
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 393 Kč/os.