[Analyzátor]: evikap - č. 1 (strana: 9) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Technika jízdy [Analyzátor]: evikap - č. 1

[Analyzátor]: evikap - č. 1 (strana: 9)

07.04.2015 23:30:01 #241 

oblouk muž

>> #239, johnycek, 07. 04. 2015 23:12:35

Jseš opravdu přesvědčenej, že ta tebou doporučovaná cvičení z videí jsou vhodná a dobře předvedená? Nejde přece jen o to, ukázat video a říct – tohle jezdi a porovnej to s tím, jak jedeš ty. To první a nejdůležitější co je třeba při ordinování nějakých cvičeních=drills sdělit je přesně vysvětlit PROČ a tedy i JAK se mají jezdit…

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

07.04.2015 23:53:04 #242 

Harry žena

>> #239, johnycek, 07. 04. 2015 23:12:35

Tak z toho Guay cviceni bude Eva uplne na vetvi.On tam piluje toho vela,a bez vysvetlenia toho,co presne cvicenim je sledovane,v tom bude plavat vela z nas.Ale palice pred trup drzat priecne v rukach,si snad Eva vsimla ako palice idu s telom.

Evi,co povies,preco pri obluku doprava ruky aj s palicami nevytoci dolava?A naopak?Co je tym sledovane?

Ale v tom videu drills je presne ten Javelin,jak som ho chcel Eve vysvetlit.Nie ako na tom videu od Zleba/ci kto ho sem postol/,ale presne takto prevedeny.Len zarovnat nad seba spicky,neprekri­zovat uplne lyze.

>> #238, Thomas, 07. 04. 2015 23:01:00

Ty si ina podsivka.Len si Eva poziada o pochvalu,hned ju ma.

caute Harry

Edit: Zas ma Oblouk predbehol,tusim zoberem nejake hodiny strojopisu.:}

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

07.04.2015 23:56:41 #243 

johnycek muž

>> #241, oblouk, 07. 04. 2015 23:30:01 Já to vidím takhle. Co víc na to říct. Nehodlám se zapojovat do odborných dizkuzí typu proč a jak? to fakt ode mě nemůžeš čekat. Na to jste tu Vy odborníci… není myšleno ironicky. Já jsem jen břídil s názorem. No co naděláš?

panta rhei

08.04.2015 00:18:12 #244 

Harry žena

>> #241, oblouk, 07. 04. 2015 23:30:01

Oblouku,nemozem si pomoct,ale pre mna najlepsim cvicenim ked som sa zacal prerabat,bol Trnkuv pluh.

Po stvrtej jazde,ked som si uz necitil bedrove klby,a vsetko co ich obklopuje mi islo zhoret a vypadnut z tela,:}mi riadne zaplo,co je to moderne lyzovanie.

Ozaj,nevies ako sa Mski a Ivan maju?Pozdrav ich odo mna.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

08.04.2015 11:03:35 #245 

evikap žena

>> #242, Harry, 07. 04. 2015 23:53:04

Chlapci, ste užasní :) Veru, z tých cvičení veľa nemám, ako si napísal. Ale aspoň to dvíhanie vnútornej sa hádam skúšať dá a možno aj tie palice pred telom (nevytáčať do protirotácie – som pochopila :-P – ale keby si to nenapísal, neviem, či by som si to uvedomila – proste keď sa človek pozerá na video – ako mám vedieť, na čo všetko sa zamerať?). Na mnohých jazdách, ktoré sú tam, mám pocit, že vidím to, čo sa snažím odstrániť – protirotáciu.

A ten pluh asi tiež skúsim. To je na cvičenie vonkajšej nohy?

Ľavá noha – pred 2 rokmi operované koleno (meniskus). Ale neviem, či to môže byť výhovorka, že preto je slabšia. Asi skôr preto, lebo som praváčka?

Tále – väčšia rýchlosť, iný pocit. Ale bolo mi odporučené naučiť sa to správne na placke na obráčkach – to sú Donovaly a tam jasne zlýhavam. Obráčky mám len jedny – tie s R23. Potom mám ešte slalomky s R12,3 (alebo tak nejak). Iné lyže nemám.

vždy s úsmevom

08.04.2015 13:47:29 #246 

˘Ö˘Krab muž

>> #243, johnycek, 07. 04. 2015 23:56:41

Já jsem jen břídil s názorem.

A kdo tady není. Tedy, občas se mihne i nějaký ten břídil bez názoru, ale s takovým hned rázně zatočíme, po hranách nebo po plochách.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

08.04.2015 14:42:52 #247 

Gravedigger

>> #245, evikap, 08. 04. 2015 11:03:35

„Ale bolo mi odporučené naučiť sa to správne na placke…“

ja bych sel jeste dal. postav se na lyzich na uplnou rovinu a aniz bys jela, zahran obema lyzema a tu, ktera by byla pri jizde vnitrni, plynule odlehci az do mirneho nadzvednuti. pak uz se jen zamysli nad tim, jak stojis a jaky mas pri tom pocit. pak zkousej to same pri jizde, postupne od minimalni rychlosti. vhodne je, pred kazdou jistou si v rychlosti znovu zkusit to same pri stani. takto se naucis citit a rozpoznat odlehcenou vnitrni a paralelni berce.

08.04.2015 16:13:34 #248 

johnycek muž

>> #246, ˘Ö˘Krab, 08. 04. 2015 13:47:29

oprava – mělo tam být: břídil s názorem bez sebevědomí.

panta rhei

08.04.2015 16:23:28 #249 

oblouk muž

>> #244, Harry, 08. 04. 2015 00:18:12

Ozaj,nevies ako sa Mski a Ivan maju?Pozdrav ich odo mna.“ – oni to oba tady sledují a když budou chtít cosi napsat, napíšou… (pozdravy vyřídím).

K těm cvičením z těch co se objevila na videích:

• jsou velmi účinná a užitečná když se ví PROČ a JAK
  • jsou neúčinná, dokonce velmi škodlivá, když se jezdí bez pečlivého vysvětlení a pochopení co se jimi sleduje
  • za nejlepší považuji správný pluh (vnější, odklon, frontálnost…), + správné hole před sebou (srovnání pozic všech koubů, oddělení trup/nohy …), + správné bez holi s tlakem ruky do vnějšího boku (odklon, pozice kloubů), + javelin (na vedení vnější lyže snad OK, překřížení vnitřní považuji za zbytečně náročné – tento cvik nepoužívám).
  • mám několik svých osvědčených a účinných cviků jako „girlandy“ (pocit zahraněná/nezah­raněná, rytmus) + „ukazovátko“ (frontální pozice, vedení vnější…), „máchání prádla“ (zalomení, odklon, přehnaná rotace…) atp… atd… :-)

Bez osobního kontaktu bych si evikap (vím už nejspíš dost dobře co potřebuje) nedovolil ale cokoli doporučit, protože bychom si jistě neporozuměli tak přesně a jednoznačně, aby to mělo opravdu pozitivní (ne negativní) účinek.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

08.04.2015 17:12:30 #250 

˘Ö˘Krab muž

>> #247, Gravedigger, 08. 04. 2015 14:42:52

V tom případě může pro začátek úplně vynechat sníh a nazout se do lyží doma na koberci. Všechno už tady bylo.

>> #248, johnycek, 08. 04. 2015 16:13:34

Možná škoda, že se víc nezapojuješ, kdyby ses zapojil, byl bys všem soudruhům hned o trochu bližší … ale uznávám, lyžovat je přínosnější, když je kde a na čem.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

08.04.2015 17:48:59 #251 

johnycek muž

>> #250, ˘Ö˘Krab, 08. 04. 2015 17:12:30

No uvidíme, co se s tím zapojováním dá udělat. A když jsme u toho lyžování, byl jsem v po na Neklidu a Krabatour nikde, co se děje, čekal jsem, že se objevíte? Sníh byl eňo ňuňo a lidi žádný. Jinak včera náraz na pánev, boule jak kráva, ale naraženina, tak se to snad do pátku nějak přežene. Bohužel už jede jen Klinovec.

panta rhei

08.04.2015 18:11:24 #252 

˘Ö˘Krab muž

>> #251, johnycek, 08. 04. 2015 17:48:59

To je zrada, co? Sníh byl opravdu krásný, počasí so+ne opět nepřiměřené (protože slunečné), v pondělí se to naštěstí trochu spravilo k normálu, manželka si dala na FB tématickou fotku božídarských koledníků s pomlázkami v ranní chumelenici.
Jak už jsi určitě pochopil, na celé čáře to tentokrát vyhrály ty druhé lyže, vratké a úzké, na kterých se dá všelijak ťapat, šmatlat a možná chvílemi i popoběhnout. Co mě v pondělí celkem překvapilo, že část stop projeli rolbou po páteční/sobotní úpravě v neděli večer ještě znovu. Kdybych nebyl líný, dalo by se určitě stihnout obojí, ráno sjezdovky, do sedmi večer na běžky času dost.

08.04.2015 18:48:07 #253 

johnycek muž

>> #252, ˘Ö˘Krab, 08. 04. 2015 18:11:24

To teda byla :-). Tak snad příště.

panta rhei

08.04.2015 21:12:04 #254 

m3 muž

>> #213, Harry, 06. 04. 2015 00:38:45

Ja aj trochu ano

Ale jen trošku :-)

>> #214, valerius, 06. 04. 2015 01:30:19

Ja bych za protirotaci povazoval obe fotky. To bychom si meli, soudruzi, vyjasnit.

No právě ,jde o to co si který soudruh pod hentým oným představuje.

Souhlasím,že na fotce je MS natočená opačně,ale jako protirotaci,která by u ní vyplývala ze špatně provedeného oblouku to nepovažuji.Jde o to,že fotka je pořízená těsně po minutí brány,kdy chtě nechtě závodník má ještě schované rameno ,které „uklízí“ těsně před bránou, po minutí brány se vrací do normální pozice.Protože dozadu rameno schovat nejde je výsledek takovýto. Při volné jízdě za stejného kalupu to rameno nikam uklízet nemusí a jak píše CzechSkier není protirotace jako protirotace.

09.04.2015 16:30:24 #255 

Luft

>> #249, oblouk, 08. 04. 2015 16:23:28

Ahoj, minule jsem uz nereagoval ohledne toho VL a „tveho“ volantu. Promin, ale prijde mi to dost vtipne… Ty ucis lidi lyzovat? Jake na to mas vzdelani a praxi, smim-li se zeptat? Vubec nechci do tebe nejak rejpat, ale vystupujes, jako kdybys snedl vsechnu moudrost. Co se volantu tyce, tak to je tak 10let starej prezitek, kterej nam taky tehdy na kurzu nekdo rikal, ale v praxi se to neosvedcilo, lidi to nechapou a hlavne ti u toho utika panev ven z oblouku… K tomuhle prispevku uz jsem ale musel zareagovat. Vyklaneni se u pluhu? Kam a proc? Jako myslis pres vnejsi lyzi jako se to delalo driv? I dalsi tva zminena cviceni, jsou trosku historie, ba i kontraproduktivni zalezitosti. Naopak Javelin Turn je super cviceni, ktere ma v metodice sve misto.

PS: Vubec to neni insultace, proste tohle kdybys rekl predemnou v hospode, tak ti odpovim takhle a budu s tebou dal popijet v klidu pivo…

09.04.2015 17:13:22 #256 

Harry žena

>> #255, Luft, 09. 04. 2015 16:30:24

Pocuvaj,vzduchu.

Preto sa taketo veci nepreberaju v hospode ,ale priamo na kopci.Tam si treba veci „vyrikat“ a vysvetlit.A vy­argumentovat.A u­kazat.Mozes Obloukovi zavolat,kedy mas volno a cas.

Panimaes?

caute Harry

09.04.2015 17:38:47 #257 

johnycek muž

>> #256, Harry, 09. 04. 2015 17:13:22

JUDr.Harry obhájce Ex Offo :-).

panta rhei

09.04.2015 18:19:14 #258 

oblouk muž

>> #255, Luft, 09. 04. 2015 16:30:24

Tady tuhle diskusi čte a v ní se i aktivně zúčastní dost (několik desítek) lidí, kteří se mnou lyžovali a vědí zda a jakej konkrétní přínos to pro ně mělo. Tebe tu, myslím, nezná nikdo. O Tvém praktickém přínosu tady nikdo nic neví a Tvůj teoretický přínos v diskusi je, zatím, jenom v úrovni otázek.

09.04.2015 18:42:36 #259 

Harry žena

>> #257, johnycek, 09. 04. 2015 17:38:47

Ja som len Mudr./mudrlant/.

A dokonca ani Ex Offo,robim to vo svojom volnom case a uplne zdarma.:}

Jak se u vas rika,aktivni blbec ,horsi tridniho nepritele.

Nuz,ale co mam robit ked mne osobne dost pomohol,a vazim si jeho vedomosti.

caute Harry

09.04.2015 20:56:34 #260 

johnycek muž

>> #259, Harry, 09. 04. 2015 18:42:36

tomu rozumím … ty nezkazíš žádnou legraci.

panta rhei

12.04.2015 10:56:38 #261 

CzechSkier

>> #220, oblouk, 06. 04. 2015 10:29:46

Ahoj,

nevím přesně, jak to myslíš. Jednak bych si netroufal rozhodovat, která fáze oblouku je nejdůležitější, ale hlavně přece nemůžu říkat, že prostá definice nějakého pojmu (protirotace) je závislá na nějaké fázi oblouku nebo na názoru na jeho provedení. Auto je autem, kola koly a volant volantem bez ohledu na to, jak, kdy a na jakou stranu s ním zatáčím, Prostě je to volant. A není to tak, že když s ním točím rychle a doleva, tak je to volant a když pomalu doprava tak už to volant není a je to něco jiného. A nebo spíš když s ním někdo otáčí, jak si já myslím, že je to správné, tak točí volantem, ale když točí špatně, tak už netočí volantem, ale něčím jiným. Takto to přecoi nejde.

Takže se znovu ptám, aby bylo jasno:

CO JE TO PROTIROTACE? (aneb jak si tento pojem vysvětluješ ty a jak další diskutující)

I

www.juniorsports.cz

12.04.2015 14:49:31 #262 

oblouk muž

>> #261, CzechSkier, 12. 04. 2015 10:56:38

Zdar,

no právě proto jsem vyzval:" Zkusme na to jít úvahou, která fáze oblouku je vlastně pro zatáčení alpského lyžaře (ale vlastně i toho telemarkovského) tou nejdůležitější a co se při ní děje, resp. má dít a proč… ". Výzvu jsem myslel jako podnět k přemýšlení (a teprve pak k pokusům o odpověď do diskuse) pro každého soudruha, kterého to může zajímat…

Ta otázka je tedy především výzvou k přemýšlení o negativním (ale co když i pozitivním) vlivu protirotace v jednotlivých fázích oblouku, o pouze vynucené (ale co když i chtěné) protirotaci (nebo rotaci) v jednotlivých fázích oblouku.

Odpověď na to, co je protirotace, si pro tento účel můžeme snad zjednodušit tím, že za ní budeme považovat jakkoli velké(malé) odchýlení spojnice kloubů (kotníků, kolen, kyčlí a ramen) ven z oblouku ve vztahu k rovině kolmé k ose paralelně vedených lyží. (- uf, to jsem se zapotil s tou „definicí“, ale snad je to srozumitelné).

12.04.2015 17:22:40 #263 

CzechSkier

>> #262, oblouk, 12. 04. 2015 14:49:31

„Odpověď na to, co je protirotace, si pro tento účel můžeme snad zjednodušit tím, že za ní budeme považovat jakkoli velké(malé) odchýlení spojnice kloubů (kotníků, kolen, kyčlí a ramen) ven z oblouku ve vztahu k tovině kolmé k ose paralelně vedených lyží. (- uf, to jsem se zapotil s tou „definicí“, ale snad je to srozumitelné).“

Přesně takto to vidím. Ale v tom případě já osobně vidím protirotaci i na všech zmiňovaných fotkách. A teď nemluvím o tom, jestli se mi to líbí nebo ne, nebo jestli je to nevyhnutelné nebo není. V podstatě mi jde jen o to, aby se věci natývaly pravým jménem.

Pokud bych měl zobecnit (to je samozřejmě ošidné) moje vnámání toho, jak se tady na fóru na protirotaci pohlíží, shrnul bych to takto:

1. Velké množství jízd tady hodnocených je negativně ovlivněna protirotací pánve, která končí váhou na vnitřní (asi všchny, s výjimkou jediné, přičemž nechť si každý za tu výjimku přiřadí svoji jízdu)
  2. Z toho vyplývá, že s protirotací je třeba bojovat a jízda s protirotací je „špatná“
  3. Jestliže někdo lyžuje dobře (Shiffrin a další), nemůže tedy rozhodně mít protirotační postavení (okurky od profesora Rhona z Bubenče nemohou být kyselé)
  4. tím pádem se prostě prohlásí, že na fotkách protirotace není, bez ohledu, co oko vidí (už to zde bylo mnohokrát)

Jsem si vědom, že záběry z různých úhlů matou, a na fotkách se to někdy obtížně posuzuje. Nicméně si myslím, že by bylo dobré se na zmiňovaná videa a fotky podívat bez klapek na očích.

I

I

www.juniorsports.cz

12.04.2015 17:27:20 #264 

CzechSkier

>> #262, oblouk, 12. 04. 2015 14:49:31

Ještě mne napadá, ona pro každého je důležitější jiná fáze oblouku. Jiná pro začátečníka a jiná pro závodníka, protože každý je v jiném stádiu učení.

A kromě toho jedna věc je to, co by se „mělo“ dít s ohledem na fyziku lyžování, a druhá věc je to, co je optimální s ohledem na to, že na lyžích stojí člověk se svojí anatomií, a dokonce v konkrétním případě konkrétní člověk se svými možnostmi. A člověk anatomicky rozhodně nebyl navržen pro lyžování, ale maximálně pro pohyb rychlou chůzí po mírných svazích lesostepního prostoru.

I

www.juniorsports.cz

12.04.2015 18:44:31 #265 

oblouk muž

>> #264, CzechSkier, 12. 04. 2015 17:27:20

Mám problém tady reagovat, protože jsem tu byl málem sfouknut, že dělám moc chytrýho. Snažil jsem se tady předávat hodně z toho co o lyžování vím (tedy to, co lze jakž takž srozumitelně vyťukat na klávesnici). Mnohému, o čem si myslím, že má smysl probrat jen na kopci, se tady, pochopitelně, vyhýbám. Musím dát Luftovi za pravdu, že mě tu bylo už moc a je na čase přenechat prostor jiným. Nicméně pokusím se zaujmout k tomu cos napsal stanovisko:

" Ještě mne napadá, ona pro každého je důležitější jiná fáze oblouku. Jiná pro začátečníka a jiná pro závodníka, protože každý je v jiném stádiu učení. „ – no tak to si teda úplně nemyslím, jsou lyžaři, kteří mají fyzické i psychické předpoklady leccos zvládnout a u těch by ty nároky a "výukový proces“ měl být hodně podobný/skoroshodný jako u závodníka. Viz video amatéra, který se mnou lyžuje a ví.. ZDE

" A kromě toho jedna věc je to, co by se „mělo“ dít s ohledem na fyziku lyžování, a druhá věc je to, co je optimální s ohledem na to, že na lyžích stojí člověk se svojí anatomií, a dokonce v konkrétním případě konkrétní člověk se svými možnostmi. A člověk anatomicky rozhodně nebyl navržen pro lyžování, ale maximálně pro pohyb rychlou chůzí po mírných svazích lesostepního prostoru. " – ano, ale jistě by bylo vhodné, kdyby každý věděl maximum z toho, co je optimum a hledal cestu, jak se k tomu co nejvíc přiblížit. No a jistě jsme i v této sezóně zaznamenali několik z našich nejvybranějších závodníků – profesionálů, kteří nejspíš nevědí…

12.04.2015 21:00:41 #266 

ivan-ski

Protirotacia je vytocenie panvy a ramien von z obluku tak ako popisal Obluk. Protirotacia kotnikov a kolien je z praktickeho hladiska pitomost. Protirotacia ako odborny termin je pitomost takisto, tie uhly nikto nevie poriadne zanalyzovat z fotky, ani z videa, a rozny mudrlanti tu potom vypisuju nezmysly o dakych situacnych rieseniach a veciach o ktorych nemaju ani sajnu. Skratka vacsina trenerov a amaterov si mysli ze nieco vie, pritom casto vie hovno. Vazim si tych ktori si to obcas vedia priznat. Prijde tu jedna fotka Shiffy a uz protirotacia nie je chyba, vsetko je OK ved vyzeralo by to blbo keby majsterka sveta jazdila nespravne, situacne riesenie, hapkanie a vypisovanie nezmyslov. Viem si zivo predstavit, keby na tej fotke bola daka anonymna juniorka, ako ju vacsina trenerov vylepsi teda uplne dodrbe, aj hlavu aj techniku. Zazil som viem o com hovorim. Ferove „neviem, experimentuj, najdi si nieco co ti vyhovuje“ od trenera casto pomoze viac ako nejake fuserske rady o tom ako jazdi Ligety.

Obluk: nechcem aby to tu vyznelo ze vsetko co povies je uplna pitomost, ale skratka obdivujem obcas tvoje sebavedomie. Amater ktory nieco vie, a pretekar ktori nevie :) To video je pekny race-carving, na amatersku uroven fajn obrak, ale s pretekarmi by som to neporovnaval. To je na profesionalnej urovni uplne iny svet, uplne ine problemy. Stacilo aby si dotycny borec trosku pojazdil na lade, keby nestacilo tak GS lade, vela veci by pochopil, a mohol sa ucit na novo (minimalne si poprehdzoval rebricek priorit). To je napriklad rozdiel medzi amatermi co mozu jazdit hociako a tvarit sa ze vedia, a potom pretekarmi co vediet musia lebo na tom stoji ich kariera a kazda drobna fuserina sa im vrati v X roznych podobach. Toto vsetko sa tyka aj protirotacie.

12.04.2015 21:40:46 #267 

Harry žena

>> #266, ivan-ski, 12. 04. 2015 21:00:41

Cau.

Zaujimave.Az teraz mi doslo ,ze na tej fotke je Shiffrin.

Mne osobne je jedno kto na nej je.Nech je na nej bars aj bozsky Kaja,moje hodnotenie bude stale rovnake.

Pocuvaj Ivan,tato otazka co Ti polozim mne osobne pripada infatilna.Ale co uz.

Jazdil si Ty niekedy v branach?

Vies preco je niekedy mierna protirotacia nutna?Teraz nepisem o protirotaciach z amaterskych tu riesenych videi,ktore su ako cez kopir,lebo tak je prirodzenejsie ludskej schranke prevadzat pohyby na tot tych ski,ked uz zleze clovek z tych stepi.

Teraz pisem o spickovo pripravovanom a trenovanom cloveku cisto na pohyb na tot tych ski.

O takom,ktory Ti kludne struhne jazdu v protirotacii jak z praku,kludne v zaklone alebo vpredu,jak si poziadas.

O takom,ktory ti v stovke v zjazde supne na skoku vrtulu.

Ver tomu,ze takyto sa snazia protirotaciu eliminovat.Ov­sem,ludske telo je postavene tak hlupo,ze niekedy to proste nejde.V extremnych poziciach,este ku tomu na vopred vytycenej trase.Celkovo je problem vestit zo zaberu v plnom nasadeni a v branach.

Jasne ,ze sa vsetko neda vtesnat do jednej poucky pre vsetkych.Genetika nepusti,kazdy sme iny,kazdy mame k niecomu inemu predpoklady.

Ale ti,co sa vysplhali az na vrchol,jazdia s frontalnou panvou.Ti co tak nejazdia,tych si treba chodit pozerat na majstrovstva kraja,alebo republiky.Tam ich je dostatok k nahliadnuti­u.A celkom slusne tam niektori lyzuju aj kolenami.

K tomu videu toho jazdca.Oblouk trochu zamlzil,ked napisal ze sa jedna o uplneho amatera.

Neboj,tento amater lad da,a o lyzovani vie mozno viac ako si myslis ze vies Ty.To je sikovny chalan ,ktoremu to navyse aj páli.

caute Harry

12.04.2015 23:34:54 #268 

johnycek muž

>> #267, Harry, 12. 04. 2015 21:40:46

O takom,ktory ti v stovke v zjazde supne na skoku vrtulu.

8-O 8-O 8-O , nějaké video by nebylo?

panta rhei

12.04.2015 23:44:53 #269 

CzechSkier

>> #265, oblouk, 12. 04. 2015 18:44:31

Je jedno, jestli tu dělící čáru uděláme mezi závodníkem a amatérem, nebo někde jinde. Ale je tam a každý má jinou prioritu. (myslím ve fázi oblouku).

Co se týká ostatních tvrzení, nevím, co si mám pod tím představit. Odkaz na amatéra, který ví. Co se tím myslí, že ví? Má to nějaký vztah k protirotaci? Nebo je to jen takové obecné tvrzení? To video má něco říct? Co?

A profesionálové, kteří něvědí? Kteří profesionálové? Co nevědí? Vyjadřuje to nějaké srovnání s tím amatérem, který ví? Jaké srovnání a v čem?

I

www.juniorsports.cz

12.04.2015 23:49:26 #270 

CzechSkier

>> #266, ivan-ski, 12. 04. 2015 21:00:41

V podstatě s Tebou souhlasím téměř ve všem. Jen si nemyslím, že protirotace kotníků a kolen je pitomost. Pokud protirotaci beru jako úhel, který svírají příčné osy (kotníky, kolena, pánev, ramena) s podélnou osou lyží, tak při vysunutí vnitřní lyže dochází k protirotaci i kotníků i kolen (tím něříkám, že se to tak má dělat, ale ani že k tomu nedochází, ale podle definice pojmu se o protirotaci jedná).

Jinak rozpoznávat protirotace z fotek jde jen omezeně. Ale samozřejmě se dělají i 3D měření v praxi u špičkových závodníků SP, a výsledky hovoří jasně. Jen si je mnozí nechtějí přiznat…

I

www.juniorsports.cz

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy