Rebound (strana: 3) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Rebound (strana: 3)

28.03.2016 22:57:00 #61 

Příspěvků: 1222

CzechSkier

>> #46, valerius, 28. 03. 2016 22:27:26

Doporučuji levný hrobečková rebound!

I

www.juniorsports.cz

28.03.2016 22:57:46 #62 

Příspěvků: 6113

Harry žena

>> #57, ivan-ski, 28. 03. 2016 22:51:42

Skoro som padol zo stolicky.

Toto berem spet.

a o závěr se postará ivan-ski, který hezky všechny pošle do…

Tusim sa tie hrany pomalicky obrusuju. Cau.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

28.03.2016 23:07:28 #63 

Příspěvků: 2477

TNS muž

>> #55, valerius, 28. 03. 2016 22:47:15

„na necisto…Zo svahu v pokoji? Ted ti nerozumim…a odpovim rano, uz se mi zase nepodarilo jit brzo spat.“

Ne v pokoji,ako v miestnosti,ale v pokoji ako v kľude(bez pohybu)

Nie zo svahu ako po spádnici,ale zo svahu vo vrstevnici.Len postavenie(spodná noha,horná noha),nie pohyb.Zo svahu,aby si to mal jednoduchšie vďaka gravitácii. Možeš to skúsiť aj na rovine,ak chceš.

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

28.03.2016 23:08:41 #64 

Příspěvků: 1222

CzechSkier

Tak když se to tak pěkně rozbíhá, ještě by to chtělo nějaká číala:

Domácí laboratorní práce:

  1. Zjistěte, kolik cm je maximální amplituda maximálně prohnuté lyže na sněhu (asi)
  2. Zkuste v ideálních podmínkách (lyže třeba na dvou židlích), jak velkou sílu potřebujete, abyste ji do této pozice prohnuli (kolik prstů stačí?)

Doplňující informace

  1. V obřákovém oblouku na lyžaře působí přetížení 3G, takže jeho váha je dejme tomu 200–250 kg, a ta se přenáší do lyže.

Kontrolní otázka soudruzi.

  1. Jestlipak víte vy šmejdi, kolik západoněmeckých soudruhů by muselo pomáhat reboundu, aby lyžaře vymrštil do dalšího oblouku?

I

www.juniorsports.cz

28.03.2016 23:21:04 #65 

Příspěvků: 6113

Harry žena

>> #64, CzechSkier, 28. 03. 2016 23:08:41

*Kontrolní otázka soudruzi.

Jestlipak víte vy šmejdi, kolik západoněmeckých soudruhů by muselo pomáhat reboundu, aby lyžaře vymrštil do dalšího oblouku? *

Tak to vim naprosto presne,soudruhu majore.

Zapadonemeckych soudruhu devet, vychodonemeckych soudruhu tri.

Ale proc,to zduvodnit neumim.

caute Harry

P.S. Ivane,aj tebe obcas nebere zmenu kurzivy textu? Co sa deje?

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

28.03.2016 23:36:03 #66 

Příspěvků: 109

PetrOstap muž

Tak jestli tomu rozumím správně:

  1. Lyže má rebound – což je pouze o navracení prohnuté lyže do původní pozice – nevyužitelné pro rebound o kterém všichni mluví jak to krásně háže do dalšího oblouku.
  2. Rebound o kterém všichni mluví jak to krásně háže do dalšího oblouku je vlastně pouze záklon lyžaře, který když ustojí, protože má hodný lyže, tak ho ty lyže pouze trochu rozhodí jak se narovnaj, ale nedá se hovořit o pomoci do následujícího oblouku neb takovýto lyžař jede stejně na komerčních slalomkách SG oblouk, kterej ukončí dřív než ho začal. I když trošku mi to popírá bod 1 – je to vlastně taky prohlá lyže která se chce vrátit do své původní pozice.

??? Kontrolní otázka soudruzi. Jestlipak víte vy šmejdi, kolik západoněmeckých soudruhů by muselo pomáhat reboundu, aby lyžaře vymrštil do dalšího oblouku? Tak asi jenom jeden ten co se zakloní.

29.03.2016 00:07:55 #67 

Příspěvků: 1222

CzechSkier

>> #66, PetrOstap, 28. 03. 2016 23:36:03

„Lyže má rebound – což je pouze o navracení prohnuté lyže do původní pozice“

Ano, tak to v podstatě je. Půvosní použití anglického termínu.

„nevyužitelné pro rebound o kterém všichni mluví jak to krásně háže do dalšího oblouku.“

Rebound, o kterém všichni mluví, a nikdo mu nerozumí. Jako obvykle, když někdo považovaný za autoritu (třeba televizní komentátor) plácne nějakou pitomost, a všichni, kteří také chtějí být považováni za autority, se to snaží použít a vysvětlit, co se tím myslelo. A tak se to postupně nabaluje, až vznikne náboženství. Založené na pitomosti. O to úporněji je ale potřeba za něj bojovat. Je to tak v normálním životě, proč by to v lyžování mělo být jinak. Je to staré, jak lidstvo samo. Prostě se nedostává dětí, které by včas řekly, že „Císařpán je nahý“!

Dospělí, kteří se obávají ztráty autority, to neřeknou, protože co kdyby se pak ukázalo, že nahý úplně není. Nebo je, ale ostatní to nechtějí vidět.

Člověk, který testuje lyži, a pak prohlásí, že má hustej rebound přece vypadá cool, ne?

Konec konců, krásnou paralelou je degustace vína. Člověk se nestačí divit, po čem všem dneska vína voní a chutnají. Protože přece kdybyste náhodou měli pocit, že Sauvignon chutná a voní jako Sauvignon, a nedej Bože, to nahlas vyslovili, je s váma amen a jste nadosmrti odvařený. A pokud byste ho náhodou cítili po celým jazyce stejně, tak to je na popravu oběšením. A smyčku vám bude utahovat, kdo doma má ve sklepě OStravský kahan a židličku podkopávat, kdo doma potají srká Cecháč.

„2 Rebound o kterém všichni mluví jak to krásně háže do dalšího oblouku je vlastně pouze záklon lyžaře,…“

Záklon s tím nemá co dělat. To je jen pokus o další úporné vysvětlení způsobené tím, že věříš, že na tom něco je, ale nějak ti to nesedí, tak hledáš vysvětlení, kdy tě prohnutá lyže může někam kopnout. A od toho už je jen kosek k další odvozené pitomosti (nemyslím tebou odvozené), že tedy když rebound funguje na patkách a zároveň rebound je super, tak se musím dostat v oblouku na patky. To tě pak rebound hodí akorát kopytama nahoru, protože tam už síly v oblouku fungujou úplně jinak.

Prohnutá lyže pruží úplně opačným směrem, než je další oblouk, tak tě do něj těžko může hodit. Samozřejmě že to do určité míry (jako odezva lyží) hraje roli při přehranění, ale to tu vůbec nebudu pitvat, nebo se toho někdo chytne a bude z toho další pitomost.

Do dalšího oblouku tě háže odstředivá síla po ztrátě opory. Ta je závislá mimo jiné na kvalitě zahranění.

Ale zase podle některých odstředivá síla neexistuje, takže se asi budou muset spokojit s reboundem.

Tak si vyber

I

www.juniorsports.cz

29.03.2016 00:35:00 #68 

Příspěvků: 1345

Navvy

>> #16, Martin47, 28. 03. 2016 19:23:38

Nechám je potřebnějším. Škoda, že už se tuto zimu na lyže nedostanu, jinak bych je aspoň zkusil. Na FIS Blizardech jsem ještě nestál.

29.03.2016 00:56:41 #69 

Příspěvků: 2477

TNS muž

>> #67, CzechSkier, 29. 03. 2016 00:07:55

„Do dalšího oblouku tě háže odstředivá síla po ztrátě opory. Ta je závislá mimo jiné na kvalitě zahranění. Ale zase podle některých odstředivá síla neexistuje, takže se asi budou muset spokojit s reboundem.“

A keby tu bol Thomas,tak by Ti vysvetlil,že odstredivá sila Ťa môže vykopnúť akurát tak „po tečně ven“. A sme všetci dohrali aj s fiktívnou odstredivou silou. Nič iné,než rebound nám neostáva.

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

29.03.2016 01:07:27 #70 

Příspěvků: 6113

Harry žena

Mal som to stastie vo svojom biednom zivote zazit viacero zmien lyziarskeho materialu,tym padom aj zmeny techniky pracovania s tymto lyziarskym materialom.

Na moju smolu,v dobe ked som koncil s lyzovanim,necha­pal som,ake pohyby robili Stenmarka Stenmarkom,Tombu Tombom uz na klasickych predcarvingovych lyziach. Co robili trochu inak ako ostatni.,co ich urobilo pre moju generaciu lyziarsky nesmrtelnymi.

Je sice dost mozne,ze to nechapem ani teraz. O to ale nejde.

Zaujala ma zhruba pred styrmi rokmi opetovna zmena parametrov lyzi.Zmena ich vykrojenia.Zmena sa tykala primarne GS materialu,ale pre mna bola dokonalou skolou nazerania na lyzovanie a material v nom pouzivany vseobecne.

Zrazu nejaky US Ted /:}/,zacal ubalovat po zmene parametrov materialu v GS svojim lyziarskym suputnikom, ktori sice s problemami,ale ako tak dokazali s nim drzat krok a nevyzerali ako trapny komparz, zrazu zacal tento Ted im ubalovat 3–4 sekundy na kolo .

A jazdci co s nim drzali krok,zrazu jak trapny komparz vyzerat zacali.Nedokazali udrzat poriadne hranu v obluku,niektori vyzerali ze jazdia na doskach zo sudov.Boli tazkopadny,pohlad na nich bol zalostny,ako sa trapili.

Necisty obluk na hrane ,dostatocne neprehnute lyze v nom,strata dynamiky vyjazdu v ukonceni obluka a prechodu do dalsieho.

Co sa stalo…?

Zabudli lyzovat…?

Zle brusili a mazali..?

Alebo nepouzivali „zazracne“ Tedove podlozky pod viazanim…?

Co ich vykonnostne hodilo o konsku dlzku za Teda..?

…?

Preco Ted nie je dnes uz taky suveren/zranenie Teda sem netaham/ ako bol pri zmene materialu..?

Naucil sa komparz zase lyzovat..?

Vsetci uz maju „vesmirne podlozky“…?

V tomto momente by som upriamil pozornost na davny vyrok Ivana S.,ktory je aj odpovedou.

„Material pojde cestou "zmekcovania“ lyzi v priehybe"./Ne­pisem to presne,ak chce nech to doplni,chyba tu./

Cize nie smerom zmeny trendu GS jazdy,tie prvky ktore boli dominantne uz na lyziach starych parametrov sa este posilili. Vyraznejsia praca noh/stranova/ oproti trupu,vecsie „vklonenie“, zmekcenie materialu ,eliminovali zmenu parametrov.

Dnes uz je radost sa opet pozerat na GS, znovu sa vratila dynamika vyjazdov , cistoty jazdy na zahranenej lyzi /bojim sa napisat nieco o rebounde kedze o nom krakaju aj komentatori /.

Zaujimali by ma odpovede tu pritomnych soudruhu.

V com vidia dovod,preco to tak bolo..?

Len tolko ma trapilo na dusi , toto som potreboval zdelit svetu, dakujem za pozornost. Idem sadit rajciny.

caute proletar Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

29.03.2016 06:57:16 #71 

Příspěvků: 2477

TNS muž

>> #70, Harry, 29. 03. 2016 01:07:27

Harry,

čo sa týka reboundu,lebo o ňom je reč,tak na lyžiach pred zásom FIS bol väčší a po zmene parametrov a následnom zmäkčení obračiek v ohybe musel rebound poklesnúť,nie? Alebo sme sa dostali na ± tú istú hodnotu. Súhlasíš?

Na tom akú teóriu postavíme?

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

29.03.2016 07:25:10 #72 

Příspěvků: 6560

HonzA_ muž

Rebound? To jako ten rebound, kdy relativně malá akumulovaná energie nakopne uvolněné nohy a pomůže jim dodělat (rychleji) jejich práci?

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

29.03.2016 07:27:49 #73 

Příspěvků: 3978

Martin47 muž

>> #67, CzechSkier, 29. 03. 2016 00:07:55

Moc hezky jsi to shrnul a ušetřil mi práci, tak jen přidám dvě soukromé teorie jak tento špek vznikl. První možnost je marketing. Reboundem se operuje docela dlouho, je dost možné, že byl vymyšlen jako marketing některé z firem v dobách nástupu krojených lyží a ve světle toho, čím nás krmí dnes bych se nedivil. Druhá možnost je lidový vznik, kdy sportovnější jezdci dostali do rukou lyže, které jim umožnily projet oblouk čistě, bez přibrždění odsmýknutím a tak se jim zdálo jak je lyže vykoply na konci oblouku. Svedli to na materiál a rozvinulo se to tímhle směrem. I tohle si můžeme potvrdit dnes – viz. třeba želva, který se postaví na zázračné lyže a umí lyžovat.

Navvy lyže nechce, další na řadě je Valerius, prosím o vyjádření.

29.03.2016 08:22:53 #74 

Příspěvků: 6846

˘Ö˘Krab muž

>> #65, Harry, 28. 03. 2016 23:21:04

Kurzívu to bere v pohodě, nesmí být mezi hvězdičkou a prvním/posledním znakem textu mezera. Máš tam mezeru za otazníkem.

>> #67, CzechSkier, 29. 03. 2016 00:07:55

Oprav si -i/-ý.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

29.03.2016 08:31:27 #75 

Příspěvků: 1222

CzechSkier

>> #74, ˘Ö˘Krab, 29. 03. 2016 08:22:53

Děkuji, hned opravím. Původně tam bylo jen Dospělý to neřekne. Nicméně, když už jsme u toho, v jiných případech, když píšu na počítači, ruce si dělají, co chtějí a mají svůj pravopis, takže klidně napíšu místo jednoho i/y druhé, a pak to přepisuji zpátky, přitom v ruce bych to nikdy nenapsal. Navíc už ani bez brýlí nevidím, co píšu, protože v editačním režimu jsou ty písmenka nějaký menší. Takže to musím napřed publikovat, a pak to teprve přečtu. Někdy. Tím pádem žiju v neustálém stresu, co jsem kde do mailu napsal, protože patřím ještě mezi staromilce, kteří si z nějakého důvodu myslí, že na češtině záleží.

I.

www.juniorsports.cz

29.03.2016 08:34:47 #76 

Příspěvků: 1222

CzechSkier

>> #70, Harry, 29. 03. 2016 01:07:27

No dobře, to je pravda. A jak to souvisí s reboundem? Nebo to bylo už nad rámec?

I

www.juniorsports.cz

29.03.2016 09:04:01 #77 

Příspěvků: 374

Duro

Kurňa chlapi, boli štyri dni volna! Čo ste nelyžovali? Kto to má teraz všetko čítať?

29.03.2016 09:08:56 #78 

Příspěvků: 289

Zelva007 muž

>> #73, Martin47, 29. 03. 2016 07:27:49

Hele, ja myslel, ze ty nechces na muj kolotoc otazek a odpovedi. A uz jsi tady :-) Jj, kazdy se rad nekdy potoci :-) Jake zase zazracne lyze?

29.03.2016 09:16:02 #79 

Příspěvků: 6846

˘Ö˘Krab muž

>> #73, Martin47, 29. 03. 2016 07:27:49

Mystérium rebound (RB) – chiméra nebo skutečnost?

Rebound (RB) má snad být jakési zázračné udělátko, které údajně jezdce na lyžích „kopne“ do dalšího oblouku. Nebo jinak: je to vůbec fyzikálně možné? A i kdyby se to nakrásně dělo, jak to může fungovat? Existuje jakési obecné podezření, že má tento jev co do činění s prohnutím lyží a jejich zpětným narovnáváním. Takže asi základním předpokladem pro RB je lyže za jízdy v oblouku prohnout.

Ale jak by mohlo narovnávání citelně (pocitově) působit na jezdce aby mu pomohlo do dalšího oblouku? Lyže se narovnává po prohnutí konečnou rychlostí, narovnání jí trvá nějaký čas. Jezdec ukončuje oblouk a přechází přes lyže do dalšího rovněž nějakou konečnou rychlostí, také jemu to nějaký čas trvá.
Aby RB jezdci skutečně pomohl do nového oblouku, musel by jezdec dojíždět oblouk na zahraněných a prohnutých lyžích až do samého konce, následné přehranění by muselo být (ve smyslu pohybu těžiště těla přes osu lyží) rychlejší, než narovnávání lyží. Nevím, jestli je to vůbec možné.

Vnucuje se zde extrémní představa lyže jako harmonicky kmitajícího nosníku, RB je pak stav, kdy – na jeden či více oblouků – se jezdec fázově sladí svou snahou a pohybem s lyžemi. Něco jako houpání na houpačce nebo již vzpomínaná trampolína.
Pravděpodobnější mi ovšem připadá, že RB neposílá jezdce do dalšího oblouku, protože jezdec není dost rychlý, ale má co dočinění s časováním odlehčení lyží při přehranění ještě před přesunem těžiště lyžaře přes lyže. Narovnávající se lyže pak působí na nohy jezdce bezprostředně před přechodovou fází.

Dovedu si celkem představit stav, kdy při cross-underu jezdec povolí nohy (na výrazně zahraněných a prohnutých lyžích) a rebound jim udělí impuls, který je „kopne“ pod tělo jezdce. Tento jev se odehrává ještě na konci ‚starého‘ oblouku a není samozřejmě izolovaný, protože se jak lyže, tak jezdec během této doby pohybují po rozdílných trajektoriích. Takže celý zázrak je jen záležitostí včasného a přiměřeného povolení nohou v souladu s narovnáváním prohnutých lyží.

Pocit, že „kopnutí“ jde směrem do nového oblouku je pak jen záležitostí akce a reakce. Když zjednoduším, tak nový oblouk začíná pohybem těžiště přes lyže ze svahu dolů a vpřed, tedy lyže se pohybují proti jezdci relativně směrem nahoru a zpět. Impuls (moment, ráz) z RB narovnávaných lyží jde do středu předešlého oblouku, tedy také nahoru (a zpět).

Nelze ovšem vyloučit ani konspiračně marketingový původ celého mystéria, jak jsi naznačil výše.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

29.03.2016 09:17:12 #80 

Příspěvků: 1175

valerius

Oprasuji sve znalosti fyziky a nemuselo by to skoncit dobre (pro fyziku). Klicovy je Moment síly vzhledem k ose otáčení

Nejde o hazeni celeho lyzare zatizeneho 3G (byt to 3 gambace, bavime se jen o cca 1.5kg a hned by bylo veseleji) nekam, proti vektoru pretizeni, jde o pomoc lyzari pri prechodu mezi oblouky, tj z pozice (frontalni rovina, pohled zezadu, oblouk doleva) “” do pozice “/” – velmi zjednodusene a zalomeni necht si kazdy domysli. Pri uspechu se pokusim o obrazek.

3G jsou opravdu dulezite (Dostrediva sila nam mate smysly, kdy si myslime, ze nas to tlaci do zeme, ale vysledny vektor ma uz blize ke smeru kolmemu na gravitacni zrychleni, nez rovnobeznemu. A zalomenim tomu jeste vice prida?). Pokud lyzar neni zalomeny, pak nastava (abych si pujcil citaci z odkazu vyse) Síla nemá otáčivý účinek, prochází-li vektorová přímka síly osou otáčení., kde prohnuti lyze pusobi proti celemu soudruhovi zatizeneme nejakym tim G navic. Zalomeni umoznuje zvysit uhel zahraneni, tim i snizit R, zvysit prohnuti, mnozstvi ulozene energie v prohnute lyzi a!!! zvetsit rameno sily (ktere je pri nezalomeni nulove) a vice priblizit smer pusobeni teto sily smeru kolmemu na silu gravitacni a ne proti ni (fuj, tohle musi jit rict lepe).

Na posunuti tezkeho kyvadla potrebujes sily hodne, na kyvani, resp i na jedno kyvnuti, malo.

A nebo se o zadnou (vyraznou) pomoc pri rotaci nejedna, ale pouze o pomoc pokrceni nohou pri crossunder.

Jeste me napada mozna pomoc sile pusobicich lyzich prostym odrazenim se.

Rozhodne netvrdim, ze vim, co rikam. Spis se snazim si vysvetlit a srovnat, co jsem na sobe pozoroval.

29.03.2016 09:24:29 #81 

Příspěvků: 6846

˘Ö˘Krab muž

>> #80, valerius, 29. 03. 2016 09:17:12

Popisuješ v podstatě jevy, které jsem se snažil popsat i já. Dobrá je poznámka o zalomení, tak daleko jsem věc nedomýšlel. Byl jsem povrchnější, ale rychlejší :-P.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

29.03.2016 09:32:50 #82 

Příspěvků: 1175

valerius

>> #81, ˘Ö˘Krab, 29. 03. 2016 09:24:29

jj, vidim to podobne. Doufal jsem, ze budes psat po me a das tomu formu, jakou tomu obvykle davas.

Nicmene, zalomeni hraje IMO vyraznou roli a dava tomu ten „magical touch“. To je ovsem pro marketingovce a bezne lyzovane lyzare beznymi lyzemi nerealizovatelne.

Z minulosti mam jeste nejake resty: Martin47? – vicenasobny RB nepozoruji, dovysvetli. TNS: pokojny stav a po vrstevnici – asi se mi v pokojnem stavu nepodari nasimulovat takovy stav, jaky popisuju, ze je nutny. A zrejme by tam chybela i ta zminovana Gcka, do toho jsem se nechtel moc poustet.

29.03.2016 09:39:54 #83 

Příspěvků: 3978

Martin47 muž

>> #79, ˘Ö˘Krab, 29. 03. 2016 09:16:02

>> #80, valerius, 29. 03. 2016 09:17:12

Berete to opravdu hodně zodpovědně ale pokuste se nejdřív rozluštit proč je lyže prohnutá, jak se z toho prohnutí osvobodí a zda osvobození nemá nějaké fáze. Pak možná dojdete k úplně jiným závěrům.

29.03.2016 09:43:08 #84 

Příspěvků: 3978

Martin47 muž

>> #82, valerius, 29. 03. 2016 09:32:50

Lyže se často v celém průběhu oblouku vlní ve velkém rozsahu, což je dané rozkmitáním špičky. Platí zejména pro silové (závodní) lyžování na tvrdých pistách.

29.03.2016 09:57:17 #85 

Příspěvků: 289

Zelva007 muž

Jestli mohu i ja, tak si myslim takhle:

Lyze se prohne, protoze na ni v oblouku pusobi odstrediva sila jezdce. Pri prohybu se do ni nakumuluje sila, ktera se pri naslednem vyjezdu z oblouku=narovnani lyze musi nekde uvolnit. Pokud jezdec ma teziste dostatecne vpredu je tou silou tlacen dopredu (zaroven i do boku, protoze pri ukoncovani neni teziste nad lyzemi okamzite, ale jeste i nejakou dobu bokem), tedy do dalsiho oblouku. Pokud ma teziste vzadu, tak ho tlaci dozadu a tedy kopytama hore :-)

Jako jiz zminovana trampolina. Pokud se rozbehnete, skocite na trampolinu a teziste posunete dopredu, tak vas trampolina vystreli zase dopredu (a nahoru). Poku jste v zaklonu, tak kopyta hore.

A sila bude primo umerna tvrdosti lyze a prohnuti lyze v oblouku.

Nekde se ta sila z prohnuti musi uvolnit. Bud ji pohlti jezdec nohama (vytlumi) nebo vyuzije ke svemu prospechu.

29.03.2016 09:58:56 #86 

Příspěvků: 3881

PetrAT muž

FIS od příští sezony plánuje regulaci reboundu
Hrozí totiž , že by se závodníci vystřelovali od jedné brány ke druhé
Tím pádem už by po sjezdovce nevykreslovali sinusovky, ale jen půlměsíček kolem branky
.
Jako plus , stačí upravit sníh jen těsně kolem brány. Jinak může zůstat oraniště
:-D

29.03.2016 10:00:25 #87 

Příspěvků: 3881

PetrAT muž

>> #84, Martin47, 29. 03. 2016 09:43:08

Nejen že se špička vlní
Ona se i kroutí
A kroutí se i pata
A tím pádem vstupuje do hry také „torzní rebound“

29.03.2016 10:14:19 #88 

Příspěvků: 3978

Martin47 muž

>> #87, PetrAT, 29. 03. 2016 10:00:25

A jestlipak rozklíčuješ proč se vlní? Má to souvislost s #83

29.03.2016 10:15:23 #89 

Příspěvků: 3978

Martin47 muž

>> #85, Zelva007, 29. 03. 2016 09:57:17

Zkus se víc soustředit na lyži.

29.03.2016 10:17:19 #90 

Příspěvků: 6846

˘Ö˘Krab muž

>> #83, Martin47, 29. 03. 2016 09:39:54

Já to celé beru jako spekulaci, proto píšu … asi základním předpokladem pro rebound je lyže za jízdy v oblouku prohnout. Alibisticky se zdržuji hodnocení, zda je rebound dobře nebo špatně, ani netvrdím, že na 100% je.
Každopádně, aby RB za mnou simulovaných podmínek existoval a fungoval, nesmí být jezdec v ukončení oblouku vzadu a mít prohnuté jen patky, měla by být prohnutá celá lyže hodně symetricky. Samozřejmě, čím větší bude mít lyže vlastní vzpruh, tím více prostoru pro efekty.

Je úplně možné, že rebound je jen chybou v matrixu, kdy jezdec z nouze dojíždí oblouk na hodně prohnutých lyžích, protože pozdě dotáčí a nemá čas na nic pěknějšího a efektivnějšího. Pak musí extrémně rychle do dalšího, načež lyže dělají, co jim je vlastní.
Asi lepší by bylo, kdyby byl oblouk dojížděn na plynule odhraňovaných a tím pádem méně brzdících lyžích, ale to je ideální stav – a kde by s takovou byli vzývači reboundu, soudruzi? No byli by v …

pokuste se nejdřív rozluštit proč je lyže prohnutá, jak se z toho prohnutí osvobodí a zda osvobození nemá nějaké fáze
Prr, neplýtvej tolik municí, tohle je námět na další nekonečné vlákno o ničem, až nás toto omrzí. Je vůbec lyže prohnutá?

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy