Alpe d´Huez - aktuální report z 13. - 19.01.2013 - SNOW.CZ

Alpe d´Huez | aktuální report z 13. - 19.01.2013

Alpe d´Huez - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Francie Francie - Isere

průměrné hodnocení Alpe d´Huez:
autor: MD
návštěva od: 13.01.2013 do: 19.01.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Středisko s velkou tradicí a proslulými sjezdovkami Sarenne a Tunnel nabízí široké možnosti pro lyžaře i freeridery. Krásně upravované tratě, které vydržely ve výborném stavu po celý den. V odlehlých partiích střediska velmi málo lidí. Dlouhé sjezdy do údolí bez nutnosti použití spojovacích lanovek. V minulém týdnu velmi málo lidí v samotném Alpe d´Huez, většina apartmánů byla prázdných. Prakticky nulový noční život. Vyhlášené podniky, jako Igloo, byly zavřeny nebo poloprázdné.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Krásná černá trať La Fare mi učarovala, je krásně členitá a techniká. Využívá jí minimum lidí a její povrch byl celý den nádherný. Sarenne byla ráno také nádherná, v průběhu dne se na ní pod nátlakem lyžařů ale dělá velké množství boulí a má nekonečně dlouhý dojezd po zelené cestě údolím. Neupravované tratě Le Tunnel a Balcons jsou příjemným zpestřením, mají ale opět dlouhý a plochý dojezd, u kterého je třeba použít hole. Vynikající je i červená do Os en Oisans a prázdné červené nad Aurisem.

Sněhové podmínky:

Velmi dobré. Otevřeny a kvalitně upraveny prakticky všechny sjezdovky. Kameny koukaly pouze v nejvyšší části Sarrene. Ve městě cca 150 cm sněhu a sněžilo prakticky každou noc, na vrcholku celkem až 255 cm sněhu. Vhodné podmínky i pro freeride.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Velké množství lanovek od rychlých kabin až po velmi pomalou dvousedačku, která zajišťuje návrat ze sjezdovky Sarenne, té doporučuji se vyhnout, jede opravdu velmi pomalu. Nejhorší však je pulzační lanovka od dojezdu krásné černé sjezdovky La Fare do Vaujany. Je velmi pomalá a zastavuje pro nástup a výstup lidí z dalších kabin. Tuto lanovku je nutno po dojezdu La Fare použít.

Na vrchol se vždy dostanete pomocí tří lanovek. V případě fronty u lanovky na Pic Blanc doporučuji využít jediné sedačky s bublinou a poté dvou kabin Marmottes I až III - všechny jsou rychlé.

Zalidněnost:

Přes týden bylo středisko poloprázdné, fronta se nestála nikde, ani u kabiny na Pic Blanc. V okrajových partiích zůstával na sjezdovkách manšestr až do odpoledne. V pátek více lidí, převážně Francouzi a Angličané. Dopoledne fronty u lanovky na Pic Blanc a Troncon. Větší zalidněnost na nejexponovanějších sjezdovkách Sarenne, Chamois a Olympique. V odlehlých částech areálu sjezdovky prázdné.

Občerstvení a aprés-ski:

Většina restaurací je situována v dolní části areálu u Alpe d 'Huez. Restaurace u lanovky Troncon nabízejí spíše fastfoodové pokrmy (hamburgery, pizza, omelety a těstoviny) za relativně vysoké ceny. Mohu doporučit restauraci u stanice lanovky L´Alpette (2 050 m), kde nabízejí velmi chutnou domácí stravu.

Nejrozjetější aprés-ski bylo před barem u lanovky Troncon.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta do střediska vede přes pověstných 21 zatáček, které zdolávají cyklisté při Tour de France. Provoz do střediska je silný a pokud před vámi jede autobus či více autobusů, je dostatek času si po cestě prohlédnout jména vítězů všech etap, kteří v Alpe d 'Huez končili.
Parkování ve městě je zdarma, platí se pouze v blízkosti lanovek a v centrální městské garáži.

+ plusy

  • dlouhé sjezdy do údolí bez nutnosti použít spojovací lanovky
  • velká kapacita areálu, celý týden prakticky bez front
  • krásná technická černá sjezdovka La Fare
  • jet jako první upravenou Sarenne byl nezapomenutelný zážitek
  • páteřní lanovky v provozu až do 17.00, lanovka na Pic Blanc jezdí jen do 15.30

- mínusy

  • neskutečně pomalá pulzační lanovka od dojezdu černé La Fare a líná dvousedačka od Sarenne
  • v pátek dopoledne dlouhá fronta u kabiny na Pic Blanc
  • dlouhé a ploché dojezdy tratí s nutností bruslit

Zajímavé odkazy

http://www.alpedhuez.com/

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

14. - 21.01.2017  | Alpe d´Huez

autor: Honza Z
hodnocení:

Jakožto doplnění lyžařského výcviku, pořádaného katedrou tělesné výchovy JČU, jsme vyráželi 13.1. okolo 22. hodiny z Českých Budějovic zájezdovým autobusem CK. Cesta trvající takřka 18 hodin rychle utíkala i přes sněžení, které nás doprovázelo. Naše ubytování se nacházelo v části střediska zvané Oz,...

zobrazit celý report

07. - 13.03.2015  | Alpe d´Huez

autor: volcano
hodnocení:

Vyrazili jsme na klasický zájezd s CK autobusem do Francie. Vzhledem k výbornému počasí máme kladný dojem. Klasické velké středisko, které je více vzdálené (jedno z nejvzdálenějších).

zobrazit celý report

21. - 30.03.2014  | Alpe d´Huez

autor: DAVE71
hodnocení:

Nalákán cenou a možností jsem se já lyžař freerider rozhodl jet na týden v březnu do Alpe d´Huez.

Je možné, že v 90. letech byl Alpe d´Huez špičkou mezi středisky. Ta doba je ale dávno pryč. Rakušané, Italové a předpokládám, že i Švýcaři (tam jsem nikdy nebyl) jim už mílovými kroky unikli. Z Alpe...

zobrazit celý report

08. - 15.02.2014  | Alpe d´Huez

autor: Tesna
hodnocení:

Pro letošní pravidelný lyžařský týden ve Francii jsme si se skupinou přátel vybrali oblast Alpe d´Huez (Grandes Rousses), které se svými 250 km sjezdovek patří mezi největší skiareály ve Francii a zahrnuje 5 středisek.

Pro ubytování jsme z několika důvodů zvolili místo centrálního Alpe d´Huez výr...

zobrazit celý report

20. - 25.01.2013  | Alpe d´Huez

autor: rakvarka

Středisko pro každého, od začátečníků po experty. Pestrá škála vleků, sedaček a kabin od zastaralých dvousedaček po super kabiny. V tomto týdnu na Francii poměrně dost lidí, fronty se ale tvořily až v odpoledních návratových časech a také u kabin na Pic Blanc. Bydleli jsme v Oz en Oisans v rez. Coul...

zobrazit celý report

14. - 21.01.2012  | Alpe d´Huez

autor: eva

Auris-en-Oisans

Středisko je součástí velké lyžařské oblasti Les Grandes Rousses s celkem 250 km sjezdovek, která dohromady spojuje 8 středisek - Alpe d’Huez, Auris, Clavans, Le Freney d’Oisans, La Garde, Oz en Oisans, Villard Reculas a Vaujany. Nutno říct, že Auris, ač je lyžařsky propojen s...

zobrazit celý report

23. - 25.03.2011  | Alpe d´Huez

autor: Jan Herget

Pokud bych měl jen tři slova na to, abych charakterizoval Alpe d´Huez, pak bych automaticky řekl slunce a prudké sjezdovky. Díky orientaci svahů převážně na jih se tu můžete těšit na pořádně prosluněnou dovolenou i ve vrcholu zimy. V prosinci prý v Alpe d´Huez svítí sluníčko v průměru 7,5 hodiny za ...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Schladmingerhof Schladming
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 183 Kč/os.
Résidence Prestige Front de Neige
Orientační cena za noc vč. skipasu 2 195 Kč/os.
Hotel Lukashansl
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 182 Kč/os.