Alpe d´Huez - aktuální report z 20. - 25.01.2013 - SNOW.CZ

Alpe d´Huez | aktuální report z 20. - 25.01.2013

Alpe d´Huez - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Francie Francie - Isere

průměrné hodnocení Alpe d´Huez:
autor: rakvarka
návštěva od: 20.01.2013 do: 25.01.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Středisko pro každého, od začátečníků po experty. Pestrá škála vleků, sedaček a kabin od zastaralých dvousedaček po super kabiny. V tomto týdnu na Francii poměrně dost lidí, fronty se ale tvořily až v odpoledních návratových časech a také u kabin na Pic Blanc. Bydleli jsme v Oz en Oisans v rez. Couleours soleil, vlek dosažitelný na lyžích už od dveří domu, zpět ze sjezdovky až do lyžárny. Paráda. Cesta kabinou do Alpe d´Huez trvá asi 15 minut.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V ranních hodinách parádní podmínky, kvalitně upravené sjezdovky. Vyhlášená Sarenne ráno dokonalá, po obědě již plná boulí. Doporučuji využít na dojezdu již první lanovku do Aurisu a nepokračovat dále po rovné zelené. Vynikající je také Olympique, červená sjezdovka do Oz en Oisans nebo takřka liduprázdné jsou sjezdovky v Aurisu. Ještě odpoledne se zde dal najít manšestr.
Co jsem ve Francii ještě nezažila - rolby vyjely v úterý i během dne.
POZOR!!! Poslední sedačka na Pic Blanc zdánlivě přímo navazuje na poslední kabinku Marmottes, ale ve skutečnosti je nutné k ní dojet ještě cca 300-400 metrů volným terénem a traverzem, kde v době našeho pobytu hrozil pád lavin.

Sněhové podmínky:

První dva dny nám napadlo půl metru sněhu. Svahy neupravené, ale sníh prachový, jezdilo se v něm krásně. Třetí den již bez sněžení, na měkkém sněhu, ale manšestr nevydržel dlouho. V Alpe d´Huez již v 10 hodin povrch rozrytý, boulovatý. Kupodivu v Aurisu tentýž den sjezdovky bezvadně upravené, kvalita sněhu zcela jiná. Od středy již byly skvělé podmínky všude. Kvůli nebezpečí pádu lavin byly sjezdovky na Pic Blancu střídavě uzavírány a otevírány.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Přepravní zařízení na vysoké úrovni. U vleků byla vynikající obsluha velmi vstřícná k dětem.

Zalidněnost:

Do Francie jezdím již několik let a ze středisek, která jsem navštívila, bylo toto nejvíce zalidněné. Doporučuji si užít lyžování mezi devátou a desátou ráno. Nadchly nás sjezdovky v Aurisu, počet lyžařů zde byl výrazně nižší.

Občerstvení a aprés-ski:

Nevužili jsme.

Doprava do střediska a parkování:

Jeli jsme přes Švýcarsko a po dálnici do Grenoblu. Doporučuji řádně očistit střechu auta od případného sněhu, mýtné se platí i dle výšky vozidla a nám naúčtovali při zpáteční cestě výrazný rozdíl. Na odpočívadle jsme čepici sundali a na dalším mýtném už to odpovídalo sumě při příjezdu. Bydleli jsme v Oz en Oisans, při vykládání bagáže možnost zajet až před rezidenci, poté zdarma parkování cca 100 m od objektu.

+ plusy

  • svahy pro každého
  • při pěkném počasí kvalitní úprava sjezdovek
  • dostatečné množství krytých kabin a jedna sedačka s bublinou pro případ špatného počasí
  • na sjezdovku na lyžích již od dveří rezidence

- mínusy

  • přeplněná Sarenne, odpoledne plná boulí
  • pomalá sedačka na Signal, lépe jet pomou

Zajímavé odkazy

http://www.youtube.com/watch?…

Doporučuji prohlédnout i další videa ze sjezdovky Tunnel, aby si člověk uvědomil své limity.

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

14. - 21.01.2017  | Alpe d´Huez

autor: Honza Z
hodnocení:

Jakožto doplnění lyžařského výcviku, pořádaného katedrou tělesné výchovy JČU, jsme vyráželi 13.1. okolo 22. hodiny z Českých Budějovic zájezdovým autobusem CK. Cesta trvající takřka 18 hodin rychle utíkala i přes sněžení, které nás doprovázelo. Naše ubytování se nacházelo v části střediska zvané Oz,...

zobrazit celý report

07. - 13.03.2015  | Alpe d´Huez

autor: volcano
hodnocení:

Vyrazili jsme na klasický zájezd s CK autobusem do Francie. Vzhledem k výbornému počasí máme kladný dojem. Klasické velké středisko, které je více vzdálené (jedno z nejvzdálenějších).

zobrazit celý report

21. - 30.03.2014  | Alpe d´Huez

autor: DAVE71
hodnocení:

Nalákán cenou a možností jsem se já lyžař freerider rozhodl jet na týden v březnu do Alpe d´Huez.

Je možné, že v 90. letech byl Alpe d´Huez špičkou mezi středisky. Ta doba je ale dávno pryč. Rakušané, Italové a předpokládám, že i Švýcaři (tam jsem nikdy nebyl) jim už mílovými kroky unikli. Z Alpe...

zobrazit celý report

08. - 15.02.2014  | Alpe d´Huez

autor: Tesna
hodnocení:

Pro letošní pravidelný lyžařský týden ve Francii jsme si se skupinou přátel vybrali oblast Alpe d´Huez (Grandes Rousses), které se svými 250 km sjezdovek patří mezi největší skiareály ve Francii a zahrnuje 5 středisek.

Pro ubytování jsme z několika důvodů zvolili místo centrálního Alpe d´Huez výr...

zobrazit celý report

13. - 19.01.2013  | Alpe d´Huez

autor: MD

Středisko s velkou tradicí a proslulými sjezdovkami Sarenne a Tunnel nabízí široké možnosti pro lyžaře i freeridery. Krásně upravované tratě, které vydržely ve výborném stavu po celý den. V odlehlých partiích střediska velmi málo lidí. Dlouhé sjezdy do údolí bez nutnosti použití spojovacích lanovek....

zobrazit celý report

14. - 21.01.2012  | Alpe d´Huez

autor: eva

Auris-en-Oisans

Středisko je součástí velké lyžařské oblasti Les Grandes Rousses s celkem 250 km sjezdovek, která dohromady spojuje 8 středisek - Alpe d’Huez, Auris, Clavans, Le Freney d’Oisans, La Garde, Oz en Oisans, Villard Reculas a Vaujany. Nutno říct, že Auris, ač je lyžařsky propojen s...

zobrazit celý report

23. - 25.03.2011  | Alpe d´Huez

autor: Jan Herget

Pokud bych měl jen tři slova na to, abych charakterizoval Alpe d´Huez, pak bych automaticky řekl slunce a prudké sjezdovky. Díky orientaci svahů převážně na jih se tu můžete těšit na pořádně prosluněnou dovolenou i ve vrcholu zimy. V prosinci prý v Alpe d´Huez svítí sluníčko v průměru 7,5 hodiny za ...

zobrazit celý report