Meribel - aktuální report z 05. - 12.01.2019 - SNOW.cz

Meribel aktuální report z 05. - 12.01.2019

  průměrné hodnocení:

Francie Francie - Savojsko

Meribel - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: eva
 • hodnocení:
 • návštěva od: 05.01.2019 do: 12.01.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Toto středisko jsem zvolila kvůli ideální poloze uprostřed Les 3 Vallés, odkud je možno během týdne vyrážet na skitour buďto směr Courchevel, nebo na opačnou stranu k Val Thorens, Les Menuries a ještě vzdálenějšímu Orelle. Celkový dojem - velkolepost, rozlehlost, trochu připomíná rakouský Sölden, ale ten působí oproti tomuto skiareálu jako miniatura. Největší lyžařská oblast světa a nejvyšší vrchol ve výšce 3 230 m. Pro úplnost dodávám, že oblast tvoří celkem osm areálů, další čtyři jsou malé a méně známé: La Tania, St-Martin-de-Belleville a Brides-les-Bains.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Obří a dlouhé dálnice, nelze všechny projet během 1 týdne. Střediska ano, ale přejezdy jsou časově náročné. Nejlepší a nejméně zalidněné sjezdovky jsou v Méribelu, Val Thorens a Menuires jsou frekvenovanější, ale výše položené ve slunečnější oblasti. Courchevel jsem navštívila pouze 1x. Sedačkou Legends z centra Méribelu se dostanete na vrchol, odkud je několik krásných sjezdů do údolí. Nutností je i vyjet obří kabinkou Cime Caron a pokochat se výhledem z rozhledny. Odtud se pak dá sjet do Orelle, nebo zpět do Thorens. A v Méribelu určitě navštívit vrchol Pointe de la Masse, další nádherný sjezd po červené a modré. Každopádně vybrat si zde může zkušený i začínající lyžař.

Sněhové podmínky:

První dva dny pokrýval oblast jen předvánoční sníh, ale na svazích ho bylo dostatek. Sem tam nějaký kámen, ale dalo se jim vyhnout. Další dva dny hustě sněžilo, obvzláště v úterý bylo nepříjemně a mlha. Další dva dny opět slunečno, ale znatelně se ochladilo. Odpolední boule na některých sjezdovkách, jiné sjezdovky v pěkném stavu celý den. Různorodé i zalidnění, dle oblasti.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Převaha moderních lanovek, top středisko ve Francii. Pro tuto sezónu je v mapce vyznačeno několik dalších nových. A samozřejmě nechybí ani snowparky a zábava pro děti.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zaznamenala jsem pouze jednu frontu na sedačkovou lanovku, a to čtvrtek, z Méribelu na přejezd do Val Thorens.

Občerstvení a aprés-ski:

Na svazích je hodně restaurací, ceny jsou ale dost vysoké. Ve Francii bývají většinou s obsluhou: káva obvykle 2,50 euro, svařák kolem pěti, jídlo nevím, nevyužívala jsem. V centru Méribelu je plavecký bazén 25 m s tobogánem, časově neomezený za slušných 5 euro, dále wellness, bowling atd. Skibus spojuje Méribel centrum a Méribel-Mottaret.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava byla autobusem, bez problémů. Parkování pro osobní auta bývá přímo u rezidencí.

+ plusy

 • Moderní středisko, moderní přepravní zařízení
 • Obrovské množství propojených tratí
 • Ubytování u sjezdovky

- mínusy

 • Vyšší ceny
 • Občasné ranní otevírání lanovek se zpožděním a dalších navazujících lanovek
 • Zavřená kabinka na Mont Vallon ve čtvrtek a pátek
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

03. - 09.02.2019  | Meribel

 • autor: Milka
 • hodnocení:

Méribel spolu s přilehlým Mottaretem leží v podstatě uprostřed Tří údolí, takže umožňuje rychlé přejezdy do vedlejších údolí. Pocitově se mi ale Méribel zdá být nejmenším střediskem.

17. - 18.01.2017  | Meribel

 • autor: moravecpeta
 • hodnocení:

Po pěti letech jsem navštívil Meribel a dojmy byly stejné, jako když jsem tam byl poprvé. Prostě pohádka. Počasí úžasné, jen sněhu mohlo být trochu víc. Ale krásné počasí to vynahradilo.

Meribel

Meribel

Meribel