Bormio - aktuální report z 23.01.2014 - SNOW.CZ

Bormio | aktuální report z 23.01.2014

Bormio - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Lombardie

průměrné hodnocení Bormio:
autor: svena
hodnocení:
návštěva od: 23.01.2014 do: 23.01.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Ski areál Bormio se nachází nad stejnomeným městem ve výšce 1 300 až 3 000 m n. m. Jedná se o středisko s cca 50 km sjezdovek na jednom kopci určených pro náročnější, a tudíž převládají červené sportovní sjezdovky. Jedná se o rušnější středisko, kde se člověk nebude nudit a navíc si perfektně zalyžuje. Trochu překvapí placené parkoviště (2 e).

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Místní sjezdovky jsou většinou hodně sportovní, červené a několik prudkých černých padáků. Areál je dá se říct rozdělen do 3 pater.

Vrchní patro je jedno velké letiště ve výšce cca 2 500 až 3 000 m n. m., kde se nacházejí naprosto unikátní červené a černé sjezdovky šíře snad až 300 m! Každý si může zvolit tu svou variantu, kterých je nespočet.

Prostřední patro je velice sportovní, členité a leží ve výšce cca 2 000 až 2 500 m n. m., sjezdovky jsou protkány modrými úzkými spojovacími cestami, a nejprudší pasáže se tak dají celkem slušně objet. Začíná zde závodní náročná sjezdovka Stelvio, končící v samotném Bormiu. Prostřednímu patru areálu dominuje 1,5 km dlouhá robustní členitá červená dálnice.

Spodní patro areálu je spíše využíváno jako zpáteční cesta do Bormia.

Vzhledem pouze k 1denní ochutnávce střediska je nemožné celý areál důkladně poznat. My jsme si hlavně užívali vrchní patro.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky byly vynikající od prostředního patra areálu Bormio 2000. Spodek areálu není moc vysoko, takže teploty byly nad nulou a sníh byl napůl technický. Na vrcholu jsme si užívali modrého nebe, přírodního sněhu a teploty hluboko pod nulou.

Bormio 1 300 hlásilo +3 st. a na vrcholu bylo -10 st. Je potřeba vědět, že v tak rozdílných teplotách se mění i kvalita sněhu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

První lanovkou je kabinka, stoupající z centra Bormia do areálu Bormio 2000, převážně slouží k přepravě do prostředního patra a zpět do údolí (hojně využívána nelyžaři). V centru Bormio 2000 se nachází několik expresních 4sedaček s bublinou sloužících k dopravě do vyšších pater areálu. Jedna samotná 4sedačka obsluhuje 1,5 km dlouhou širokou červenou dálnici. Dále v areálu funguje kyvadlová kabina pro cca 40 až 50 lidí, která zajištuje dopravu až na vrchol do 3 012 m n. m. - jedná se již o starou kabinu, jezdící v cca 20min intervalech. Rychlejší k dopravě na vrchol je využití 2 expresních sedaček. Dále se v areálu nacházi několik pom u cvičných svahů, které nebyly moc využívány.

Zalidněnost:

V době naší návštěvy (pracovní den) byla návštěvost střední, zejména v prostředním patře areálu, tam se tvořily dokonce i minimální fronty u lanovek. Sjezdovky byly sjízdné bez problému. Nikdo nikomu nezavazel, 50 km tratí pobralo naprosto všechny lyžaře. O víkendu to bude asi o dost horší.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení se nachází i přímo v údolní stanici - jedná se o restauraci a jeden hříbek. Hlavní občerstvení zajištuje v areálu Bormio 2000 samoobslužná restaurace s terasou a jeden klasický bufet. Na svazích v prostředním patře se nachází několik menších pizzerií a občerstvení. Nejlepší je ovšem restaurace na samotném vrcholu - je to samoobslužná restaurace a kavárna s terasou a úžasnými výhledy! Doporučuji navštívit. Ceny víc než příjemné.

Doprava do střediska a parkování:

Jelikož jsme bydleli v Santa Caterině, vzdálené 12km, zabrala nám kompletní cesta 15min. Parkování možné na velkém záchytném parkovišti za poplatek 2 eura.

+ plusy

  • parádní dlouhé upravené sjezdovky
  • kvalitní moderní lanovky
  • nádherné horní patro areálu
  • kvalitní zázemí restaurací

- mínusy

  • ne zrovna ideální sníh ve spodním patru areálu
  • placené parkoviště
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

06.03.2017  | Bormio

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Mohutný otevřený svah s přirozeně sportovním sklonem nese spletenec zhruba pěti hlavních sjezdovek, jejichž propojením vzniká nespočet variant poměrně dlouhých sjezdů s neobyčejným převýšením až 1 800 m.

zobrazit celý report

06.03.2017  | Bormio

autor: Spenat
hodnocení:

Od střediska jsem v podstatě neočekával nic navíc proti tomu, co jsem si o něm zjistil před odjezdem. Ve výsledku se potvrdilo, že se jedná o relativně kompaktní, středně náročné středisko. To ale rozhodně není špatná věc.

zobrazit celý report

05. - 11.02.2017  | Bormio

autor: borka
hodnocení:

Příjemné středisko pro středně zdatné lyžaře, řada variant sjezdů - červených, chvilkama do černa. Každý si je schopen si tu najít tu svojí sjezdovky pro příjemné sjíždění kopce. Dokonce i děti to dávají, ale je toho méně...
Přehledné, jeden kopec... pro ty co mají problém s orientací.

zobrazit celý report

05.01.2017  | Bormio

autor: garry
hodnocení:

Bormio mám rád, ale dnes mě hodně zklamalo. Přivstal jsem si, abych si užil upravené široké sjezdovky a nenašel jsem ani jedno ani druhé. Mohlo za to z velké části počasí. Kvůli větru byly uzavřeny všechny lanovky na vrcholy (Cima Bianca i Cimino).

zobrazit celý report

03.01.2017  | Bormio

autor: Andhilek
hodnocení:

Krása. Slunečno, i když mráz. Kromě části z Bormia 2000 do údolí celé středisko jezdilo. Drobnou vadou na kráse byly trochu ledovatější sjezdovky, než jsem zde zažila při minulé návštěvě (před sedmi lety).

zobrazit celý report

30.01. - 06.02.2016  | Bormio

autor: Zoidberg
hodnocení:

Do Bormia jsme vyrazili už podruhé. Skipas nám platil i do sousedního San Colombana a do Santa Cateriny, která je vzdálená cca 20 km. Navštívit tři střediska v šesti dnech se určitě vyplatí. Od naší první návštěvy Bormia před pěti lety se nic nezměnilo. Středisko má své kouzlo.

zobrazit celý report

27.01.2016  | Bormio

autor: svena
hodnocení:
V Bormiu velice málo sněhu odhadem, max. 30 cm. Spodní patro pouze technický sníh, vršek mix technického a přírodního, otevřeno orientačně 70 % sjezdovek. Nejvíce lyžařů v horním patře v 2 600 až 3 000 m n. m., vrchní sjezdovky přelidněny, místy kamínky a odpoledne všude plotny a nebezpečné úseky z nahrnutého sněhu. Sjezd do údolí v provozu, ale hodně využívána pro návrat zpět kabina. K ideálním podmínkám momentálně hodně vzdáleno.

14. - 16.01.2016  | Bormio

autor: Predátor
hodnocení:

Do Bormia jsme vyrazili s cestovní kanceláří na třídenní lyžování. Zaplaceno jsme měli středisko Folgarida - Marilleva, ale z důvodu nedostatku sněhu nám nabídli záměnu za Bormio. Sněhu tady sice taky moc nebylo, ale na lyžování to stačilo. Zpět do města bylo nutné opět použít kabinovou lanovku, spo...

zobrazit celý report

14. - 16.01.2016  | Bormio

autor: olin36
hodnocení:

Středisko je vhodné pro zdatnější lyžaře. Nabízí řadu variant sjezdů z vrcholu do centa střediska Bormio 2000. Nejdelší sjezd lze absolvovat po červené sjezdovce C - Bimbi al sole. S dojezdem po spodní části závodní A - Stelvio až do Bormia je to více než 10 km. V době naší návštěvy však byla část ...

zobrazit celý report

17.12.2015  | Bormio

autor: škubánek
hodnocení:

Po připlacení skipasu na celou Alta Valtelinu jsme se z Livigna zajeli podívat i do cca 40 km vzdáleného Bormia. Při porovnání Livigno vs. Bormio u nás za dané situace - otevřené sjezdovky a zalidněnost - vyhrálo Bormio.

zobrazit celý report

28.02. - 07.03.2015  | Bormio

autor: TOM46
hodnocení:

Bormio mě nadchlo. Na jednom kopci taková pestrost dostupná z jednoho bodu s využitím jedné kabinové lanovky a dvou čtyřsedaček, nebo alternativně dvou kabinových lanovek. K dobrému dojmu přispěl výběr ubytování, které jsme ovšem získali jen objednáním v předstihu před oficiálním zahájením prodeje. ...

zobrazit celý report

01. - 04.02.2015  | Bormio

autor: Honza_S
hodnocení:

Pestré a sportovní sjezdovky, velmi příjemné prostředí.

zobrazit celý report

22. - 24.01.2015  | Bormio

autor: 81are
hodnocení:

Velmi příjemné lyžování. Vyšlo krásné počasí. Lyžovali jsme zde 3 dny v kuse a neradi jsme odjížděli.

zobrazit celý report

20. - 22.12.2013  | Bormio

autor: fildasmahy
hodnocení:

Bormio je středisko se zhruba 50 km sjezdovek. Těží především z všeobecné známosti díky MS v alpském lyžování v roce 2005 a také díky každoročnímu pořádání SP. Středisko je spíše sportovně laděné, modré sjezdovky zde prakticky nejsou. Dolní stanice nástupní lanovky se nachází přímo e městečku Bormio...

zobrazit celý report

13. - 19.01.2013  | Bormio

autor: Weltcup arena

Bormio nabízí 50 km sjezdovek na jednom kopci (Cima Bianca, 3 012 m), který lze rozdělit na tři patra:
nejvyšší (3 000 až 2 500 m) – široké tratě, při dostatku sněhu možnost freeridu, je na skále vystaveno povětrnostním vlivům;
střední (2 500 až 2 000 m) – mnoho možností díky propojení jednotliv...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Apartmánový dům Kristall
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 928 Kč/os.
Ferienhäuser Tröster
Orientační cena za noc 949 Kč/os.
Gasthof Ködnitzhof
Orientační cena za noc vč. polopenze 898 Kč/os.