´Kam s ním´ aneb další krok ve výuce (strana: 2) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Výuka dětí ´Kam s ním´ aneb další krok ve výuce

´Kam s ním´ aneb další krok ve výuce (strana: 2)

12.02.2015 12:13:52 #31 

Gravedigger

>> #30, VendulaT., 11. 02. 2015 12:50:21

Tuto zimu lyzuju prevazne v Jesenikach, sem tam Jasna-Chopok. Vice napisu v SZ.

16.03.2015 15:44:50 #32 

VendulaT. žena

Tak tady je náš střelec na úplně první letošní lyžovačce a pak na konci sezony s hulkama. https://www.youtube.com/watch?…

https://www.youtube.com/watch?… https://www.youtube.com/watch?…

16.03.2015 15:46:52 #33 

VendulaT. žena

A tady pokud máte chuť je moje maličkost při svých stále neúspěšných pokusech, rady samozřejmě přijímám :-) https://www.youtube.com/watch?… https://www.youtube.com/watch?…

16.03.2015 15:53:38 #34 

˘Ö˘Krab muž

>> #33, VendulaT., 16. 03. 2015 15:46:52

Pokochat se cizím neštěstím, to my rádi, pak si připadáme méně strašní. Naštěstí máš videa označena jako soukromá, takže se mi – a ani nikomu dalšímu, nejspíš – nezobrazí.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

16.03.2015 16:13:25 #35 

VendulaT. žena

A tady moje tolik diskutovaná polovička, vloni lyžoval poprvé od lyžáku na základce a jen na 4denním pobytu, letos lyžoval celkově asi 2 týdny. https://www.youtube.com/watch?…

16.03.2015 16:14:20 #36 

VendulaT. žena

>> #34, ˘Ö˘Krab, 16. 03. 2015 15:53:38

Sorry, vydrž, změna na počkání :-)

16.03.2015 16:19:09 #37 

VendulaT. žena

Změněno :-)

16.03.2015 17:17:55 #38 

˘Ö˘Krab muž

>> #37, VendulaT., 16. 03. 2015 16:19:09

Všechno při starém :-) – viz opráski f pšílose.

Nejsem oficiální analyzátor, nemusím se zdržovat chválením, pochval se (za domácí úkol) sama. Ale jinak je to taková normální, na ženu obstojně rychlá, jízda.
K carvingu i lyžování Ti chybí opravdu už jen kousek, ale obojí je zároveň nepředstavitelně daleko.

Nerad bych opakoval Ondru, který poslední dobou všem stručně radí: dělej všechno přesně obráceně.
Pokud to s lyžováním myslíš vážně, tak dvě drahé lekce s nejlepším instruktorem Ti ušetří dalších dvacet let pokusnictví na svahu.

Kdyby sis nebyla jistá, tak na prvním je zahájení po vnitřní v odvratu, druhý a třetí jsou příprava na přehranění, které je na čtvrtém, tentokrát v přívratu. Kdybys při tom stála na vnější (tj. v tomto případě horní), tak by to bylo ještě v pohodě.

Čti dále.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.
Fotky

16.03.2015 17:22:03 #39 

˘Ö˘Krab muž

Pokračování předešlého oblouku je na prvních dvou záběrech – na tom druhém už je ukázkový pád za lyže doplněný o rázné vykročení vnitřní vpřed (tzv. VVV syndrom).

Na dalších dvou obrázcích je zahájení oblouku ze druhého videa.
Postoj na první fotce z této dvojice je pěkný, ba skoro ukázkový – sice trochu vzadu, ale budiž.
Po něm by měl následovat skok (řízený pád) vpřed do dalšího oblouku. Ale co to vidí moje oko, řízený pád opravdu následuje, ale nějak jsi to popletla, padáš dozadu, na patky lyží.
No co z toho asi může vypadnout? Necháme se překvapit.

Fotky

16.03.2015 17:32:57 #40 

˘Ö˘Krab muž

Překvapení se jaksi nekoná. Pokračuje postupný pád na patu vnitřní spojený s protirotací a pokusem o usednutí na imaginární barovou stoličku. Kdyby sis náhodou nebyla jistá, tak na posledním obrázku – a pravděpodobně už i předposledním – si lyže jedou každá jiným směrem.

Fotky

16.03.2015 18:07:59 #41 

˘Ö˘Krab muž

… ještě pokračování a rozuzlení příběhu z kroniky patologa Slavíčka.

Jakmile opadnou emoce a usadí se sníh, zůstanou v něm stopy. Na takto vodivém sněhu by případně mohlo jít i o dvě kolejnice vedoucí k nirváně sv. Čistého Carvinga. Není tomu tak. Pro jistotu jsem vložil barevné křivky – podle červené jela špička smýkající vnitřní lyže, až zelená a modrá jsou víceméně stopy souběžně vedených hran. Pěkně to ilustruje oprávněnost domněnky o lyžích jedoucích různými směry.

A nejlepší zůstalo na konec. Přehranění.
Do oblouku sice jdeš. Ale jen rameny. Pánev zůstává jistojistě zakotvena nad lyžemi. Proto také zvláštní pozice z fotek 3 a 4 v postu #38, které by bylo možné očekávat od závodníka na prudkém v časovém presu. Závodník to nějak zvládne, ale u Tebe to vede nevyhnutelně ke špatnému rozložení váhy a tak dále a tak dále.

Proto se tolik mluví o potřebě zahájit lyžování odspodu, od kotníků.

Přehraněním bych začal. Máš svůj věk a důstojnost, takže se – pro začátek – omez na odlehčení vnitřní nohy. Povytáhni ji pohybem boku nenápadně nahoru a kousek dozadu a drž ji tak tak dlouho, dokud to zvládneš. Mírný pokrok v mezích zákona by se měl dostavit takřka okamžitě. To dáš.

… a máš to, králíku.

Fotky

16.03.2015 21:14:38 #42 

VendulaT. žena

Budu si to muset ještě tak 2× přečíst a dobré :-) Co čtu místní diskuze, začínám být z toho lyžování zmatená jak želva. Před cca 5letou pauzou co jsem teď měla, jsem na vysoké lyžovala celkem dost, dokonce jsem … to sem radši nebudu psát :-D … Absolvovala jsem i nějaké 3–4 carvingové kurzy, ale všechno to tehdy byla vlastně jen čistá výuka vnitřní hrany. Všichni účastníci jsme s obdivem sledovali a v duchu toužili o tom kouzle položení rukavice, ti více odvážní i o položení obou rukavic na sníh. Výuka měla prostě končit zvládnutím fun/body/extreme carvingu – říkejme si tomu jak chceme. Občas proložená teda i racecarvingem, ale opravdu skoro všechna cvičení vedená na tu vnitřní hranu. Až tady se dočítám, že to vlastně není úplně ono, není-liž to úplně blbě Nejlépe to na minulé lyžovačce shrnula moje kamarádka co lyžuje s rodiči od dětství a některé tyto kurzy absolvovala se mnou – stejně jsem nikdy nechápala jak se někdo může na té vnitřní hraně udržet a nikdy se to nenaučím a už ani nechci.

16.03.2015 21:20:32 #43 

VendulaT. žena

A k té analýze:

1. kde najdu toho super instruktora ;-)?
  2. sedání – vím to, cítím to, myslela jsem si, že při těchto obloucích po hranách je to v pořádku, že se má tělo dostat mimo lyže, já sice na sobě pozoruju, že si typicky babsky sedám moc a na prudším kopci to točím vyloženě prdelí, což mě štve, ale na mírnějších mám sama ze sebe pocit, že je to v pohodě, že mě lyžáky dál dopředu už nepustí, až na těch fotkách a videu vidím, že to není dobré.

16.03.2015 21:20:51 #44 

˘Ö˘Krab muž

>> #42, VendulaT., 16. 03. 2015 21:14:38

Udržet se na vnitřní je jen o cviku, svalech a odvaze podstupovat opakovaná zhmoždění trupu a horních končetin na nerovné sjezdovce. Po chvíli to stejně přestane stačit, jako zábava na celý den v ČR naprosto nevhodné.
Se stávající kondicí a BMI to určitě nepokoušej anebo si předem zajisti dobrého chirurga.

Kdybyste si ale odnesly jen ten prostý návyk, že i vnitřní může jet beze smyku a po hraně, měly byste obě vyhráno.

16.03.2015 21:24:49 #45 

˘Ö˘Krab muž

>> #43, VendulaT., 16. 03. 2015 21:20:32

1. On se Ti už někdo ozve.
2. Do postu #41 jsem dopsal finále k přehranění:
Máš svůj věk a důstojnost, takže se – pro začátek – omez na odlehčení vnitřní nohy. Povytáhni ji pohybem boku nenápadně nahoru a kousek dozadu a drž ji tak tak dlouho, dokud to zvládneš. Mírný pokrok v mezích zákona by se měl dostavit takřka okamžitě.

Máš si sedat až tehdy, když je to potřeba kvůli odstředivé síle. Mimo velmi výjimečné situace se tímto sedáním neovládají lyže, zejména neslouží ke zvětšování hranění. Ty nezatáčíš tolik, aby sis musela sedat, jsi dáma. Technicky vzato by totiž nemělo jít o sedání, ale o kompenzační odklon trupu.

Boty Tě dopředu už moc nepustí, ale když do nich nebudeš zoufale tlačit holeněmi v celém oblouku, nebudeš mít celou dobu zadek za vázáním. Stačí se pokusit jezdit alespoň občas vzpřímeně a do jazyků zatlačit při zahájení v této pozici, kdy je těžiště někde nad špičkou vázání.
Když se podíváš na #39 fotku 3, tak by ses měla celá naklopit do té míry, abys měla boty ohnuté jako na #39/foto 2. Takto jsi na fotce 3 opřená do komínů o lýtka, přinejlepším stojíš neutrálně. Přitom je to jediná chvíle, kdy je opravdu důležité jít dopředu celým tělem.

16.03.2015 21:41:25 #46 

Gravedigger

>> #41, ˘Ö˘Krab, 16. 03. 2015 18:07:59

jen mala doplneni: v oblouku na sekvenci fotek z postu 41 teprve k tomu nejzavaznejsimu rozchazeni stop lyzi dojde. ze okolo vrcholu oblouku miri kazda lyze jinam se da prezit, ale ve fazi, ktera je zachycena na posledni fotce z vyse zminene sekvence, nastane Krabem popisovana osudova chyba (ramena jsou do noveho oblouku, ale lyze jsou jeste zahranene pro puvodni oblouk), po ktere se teprve lyze zacnou rozjizdet s katastrofickymi nasledky pro celou jizdu. Prave tady to rozkroceni se nad obemi lyzemi spolu s jakousi zataceci schizofrenii, ktera v teto situaci nastava, znemozni lyzari jit s tezistem dopredu (aby drzel krok s lyzemi) a vznika onen zaklon, zminovany a kritizovany Krabem ve vsech jeho postech.

Dite jezdi pekne.

P.S. Kdybyste se chystali o weekendu na Dolni Moravu, dej vedet.

16.03.2015 23:26:50 #47 

johnycek muž

>> #43, VendulaT., 16. 03. 2015 21:20:32

Krab radí dobře (a rád):-). Podumejte o tom a uvidíte, že výsledky se brzy dostaví.

panta rhei

17.03.2015 00:11:48 #48 

MichalW

Jsem taky carvingový samouk a díky tomuto webu jsem zjistil, že dělám vše špatně:-D Mám problém, jako většina – předsunutou vnitřní nohu a ovládání zadkem. Byl jsem minulý týden v Krkonoších a předběžně jsem měl domluvenou lekci s jedním místním machrem, ale trošku se to z mé strany zkomplikovalo a lekci jsem odložil na další sezónu. I tak jsem v rámci možností na Bubákově cvičil dle rad zde na fóru a dle doporučení z vyhodnocení analyzátoru. Srovnat špičky se mi podařilo, ale za cenu relativního nekomfortu. Zatímco při prdelované mne nic nerozhodí, při soustředění na srovnání lyží a sebe nad vázání se rozhodně necítím bezpečně:-) Je to běh na dlouhou trať…

17.03.2015 12:03:48 #49 

˘Ö˘Krab muž

>> #46, Gravedigger, 16. 03. 2015 21:41:25

GIF

Na paralelních lyžích jede Vendula před přehraněním (rozkročení se nad lyžemi) i bezprostředně po přehranění, kdy smýká a při tom padá za lyže, takto otočí lyže do spádnice. (obrázky v příloze)
Ale vzhledem k nešťastnému zahájení oblouku je relativně obstojný smyk záhy nutně nahrazen jízdou v odvratu (protože jsou vyčerpány rozsahy těla a možnosti rovnovážných stavů), který je vyrovnán až před dalším přehraněním (viz mé čáry na sněhu).

Nejedná se tady o typické odvratové zahájení po přisedlé málo zahraněné vnitřní, kdy zahraněná a nezatížená vnější jezdce při zdání carvingu vesele po hraně objíždí. Vendule obě lyže v přejezdu spádnice současně a souhlasně smýkají, zvěrstva se dějí až potom – v GIFu je vidět, jak to tam vsedě loví.

Asi se shodneme, že k nápravě je třeba přistupovat od přehranění, tj. před nájezdem do nového oblouku dojet důsledně do neutrálního postoje bez rotace a předklonu do dalšího. Oblouk zahájit úplně jinými prostředky a snažit se ho udržet na uzdě po celou dobu, používat při tom lyže.

Fotky

17.03.2015 15:18:34 #50 

Gravedigger

>> #49, ˘Ö˘Krab, 17. 03. 2015 12:03:48

„Nejedná se tady o typické odvratové zahájení po přisedlé málo zahraněné vnitřní, kdy zahraněná a nezatížená vnější jezdce při zdání carvingu vesele po hraně objíždí“

S tim souhlasim. Snazil jsem se popsat neco jineho – sice oba mluvime o chybnem ZAHAJENI oblouku pohybem ramen do oblouku, ale ono je to vlastne jeste UKONCENI predchoziho oblouku. Skutecne zahajeni u Vendulky neprobiha tak tragicky, jak u Kroceju Nesmrtelnych. Naopak, z dane situace tezi maximum. Nanestesti ta situace neni dobra kvuli tomu pohybu ramen do noveho oblouku, protoze lyze jeste dokoncuji stary oblouk. Pohyb ramen, vlastne celeho trupu, je u ni iniciovan odrazem z lyze, ktera je zatim jeste vnitrni. Tim dojde k onomu rozkroceni se (zatizeni) nad obema lyzema, ktere si zacnou jet kazda svou cestou. A z teto prekerni situace se lyzar dostane jen za cenu posunu teziste dozadu (ve chvili, kdy by melo jit teziste naopak dopredu).

17.03.2015 15:50:47 #51 

johnycek muž

Já myslím, že než další rozebírání rozebraného by stačil jasný pokyn, co dělat a na jakém příkladě se učit. Jaký cviky by vedly k nápravě Vámi vyřčeného. Teď už je to na jiné vlákno.

panta rhei

17.03.2015 17:07:24 #52 

˘Ö˘Krab muž

>> #51, johnycek, 17. 03. 2015 15:50:47

Dobře, sám jsi to chtěl. Představuješ si třeba něco takového? Žádné cviky, žádná námaha, velmi decentní dámský cruising přibližně po hranách.

Milá Vendulo.
Na konci oblouku si pohlídej, abys stála na zlomek sekundy rovně a dívala se stejným směrem, jako Ti jedou lyže. Pro jednoduchost toto místo zpočátku situuj doprostřed svahu, přesně mezi dva oblouky, budeš tak mít na všechno dost času.
Pak použij svých půvabů, pozvedni vnitřní bok (vnitřní myšleno ve smyslu nového oblouku) a kousek ho posuň dozadu, stále ho drž zvednutý. Tím jsi provedla přednatočení do nového oblouku a stoupla si na vnější lyži, která se zároveň i lehce a přiměřeně sama zahranila. Tyto tři věci (zatížení/odleh­čení, točení, klopení) Ti pomohou překonat bez námahy oblouk cestou do spádnice, tedy celý úsek, kde teď úhledně smýkáš.

Za spádnicí si trvale hlídej stále nadlehčenou vnitřní, budeš muset výrazně krčit vnitřní koleno (protože se budeš muset víc naklopit do oblouku a sníh bude blíž) a hlídat si, abys naopak nekrčila koleno vnější. Za spádnicí si dále hlídej, aby Tě nepředjela vnitřní noha, dokud budeš stát na vnější, můžeš s vnitřní manévrovat a krčit ji bez smyku.
Když to začne točit hodně (a ono začne), bude odstředivá síla velká a budeš se muset uklonit v pase stranou – ven z oblouku. Bude to sice vypadat skoro stejně, jako Tvé stávající sedání na barovou stoličku, ale účel, geneze, pocit i výsledek budou dost jiné, protože se nebudeš vytáčet (protirotovat) ven z oblouku a padat dozadu. Tento kompenzační odklon je krátký, vyjde Ti na spádnici a těsně za ni, ale už ne dál, pak se z něj těžko zvedá.

Na konci oblouku lehce povol napětí vnější nohy a začni narovnávat vnitřní, síly setrvačnosti a gravitace Tě přenesou s minimem námahy zpátky nad lyže. Tam máš čas se zcela srovnat podívat se, kam jedeš, jak je kolem pěkně a tak.
Když v tom okamžiku opět využiješ pozvednutí a zasunutí vnitřního boku, bude zahájen další oblouk.

17.03.2015 17:48:55 #53 

HonzA_ muž

>> #52, ˘Ö˘Krab, 17. 03. 2015 17:07:24

No vidíš jak to jde. A tos to nemohl napsat rovnou? Takový cavyky!

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

17.03.2015 19:38:55 #54 

˘Ö˘Krab muž

>> #53, HonzA_, 17. 03. 2015 17:48:55

Nemohl, protože #35. Přehranění přes tuhé nohy, navíc ramenem napřed.

Fotky

17.03.2015 20:47:44 #55 

johnycek muž

Tak takhle bych to chtěl taky umět. Jak napsat tak i praktikovat.

panta rhei

17.03.2015 21:59:03 #56 

Ondřej Novák - SNOW muž

Ahoj Krabe i ostatní diskutéři. Trochu jsem se zarazil nad uvedeným popisem co a jak kde udělat v oblouku, byť je to konečně po dlouhé době nějaký ucelený popis a jistě i funkční. Tak proč jsem se zarazil? Položím několik otázek do placu, ať řeč nestojí.

Souhlasí zdejší diskutéři s takovým popisem? Snažíte se takto „lyžovat“? Nebo se takto snažíte nadrilovat jeden konkrétní oblouk, pravděpodobně na obřačkách, jak je zde dobrým zvykem?

Vede takovýto popis opravdu k lyžování, nebo jen k jednomu konkrétnímu oblouku? Dá se přizvedáváním a zatažením budoucího vnitřního boku jezdit i smýkanými oblouky? V hlubokém sněhu? Krátkými oblouky na prudkém svahu?

Je třeba se v oblouku někam vyklánět a tím cosi kompenzovat, nebo optický odklon vznikne jako výsledek jiných pohybů, které opravdu kompenzují odstředivou sílu?

Vede další výrazné pokrčování vnitřní nohy za spádnicí k něčemu pozitivnímu?

Jak má Vendula povolit napětí ve vnější noze? A má opravdu začít narovnávat vnitřní – budoucí vnější?

Chce se Vendula naučit lyžovat, nebo jezdit jeden druh oblouku, jako většina na zdejším foru? (což nikomu neberu, už kdysi jsem byl upozorněn že „prostě řešíme race“, ale co to přinese běžným rekreačním lyžařům?)

A co na to Jan Tleskač?

Přátelé, vysmíváte se instruktorům obecně, dokážete tvrdit takové nesmysly, jako že se při lyžování nepokrčují a nepohybují kotníky, oponujete rotaci dolních končetin, ale souhlasíte s popisem, který je mixem instruktorské metodiky 90.let minulého století, nějakými paběrky od Milana Trnky, které jsou v závodním lyžování jistě opodstatněné, ale nám běžným smrtelníkům úplně k prdu, a vlastních domněnek? Sorry Krabe, byť je takový popis jistě funkční, zatáčet bych takhle nechtěl a aniž bych to chtěl znevažovat, v této sezoně u mě na lekcích skončili hned tři lidi s podobnou představou o zatáčení (nebudu zbytečně zveřejňovat odkud ji mají, neb každý hraje na svém písku) s tím, že jim to moc nefunguje, nebo pouze velmi izolovaně.

Lyžování je o dobrém základním postavení. Kdo umí na lyžích dobře stát, dobře a univerzálně také jede. Lyžování je dále o několika málo dovednostech jako je otáčení lyží, jejich hranění, zatížení, atd. A vše sumarizuje otázka, čeho chce kdo dosáhnout a co k tomu potřebuje. Většina lidí chce dobře lyžovat, ne jezdit dobře jeden oblouk na obřačkách. Lyžování není matematický vzorec. Dávno jsem pochopil, že většina zdejších hobíků má ambice právě v nadrilování vzorce vhodného pro ovládání závodního náčiní a byť mi to přijde často směšné, plně tuto ambici respektuji. Snažte se stejně respektovat ambice všech tázajících se a neházet je hned do pytle hobíků, ale poradit jim něco, co má hlavu a patu pro jejich lyžování.

V dobrém a howgh, zdraví Ondra

www.skiwithme.cz

18.03.2015 05:42:57 #57 

˘Ö˘Krab muž

>> #56, Ondřej Novák – SNOW, 17. 03. 2015 21:59:03

Ahoj Ondro.

Jestli jsi četl pozorně, tak v #38, a to ještě před rozborem, píšu: „Pokud to s lyžováním myslíš vážně, tak dvě drahé lekce s nejlepším instruktorem Ti ušetří dalších dvacet let pokusnictví na svahu.“

Ke Tvému postu:
1) Nejde o lyžování, ale jako hrubý a zjednodušený popis pravděpodobně požadovaného pohybu po svahu: „Žádné cviky, žádná námaha, velmi decentní dámský cruising přibližně po hranách.“ (#52) by to mohlo v tomto případě stačit.
Když to nezabere, pokračování bude podle bodu 8.
2) Bohužel, Tomáš se někam zdejchl, takže k popisu připravovaného APUL oblouku na 27 řádcích se hned tak nedostaneme, ani žádný již existující sem nikdo takto krátce nedal.
3) Očekával jsem, že někdo napíše podobně stručného průvodce, aby bylo v hospodě veselo.
I Ty máš možnost, ale profesionální čest a rozum Ti to nedovolí.
Já můžu, heč! A HonzA_ byl spokojen, tak o co jde. Podrobněji viz bod 8.
4) Ano, lze tak bez problému jet i smykem.
5) Povolit napětí ve vnější = trochu se poddat silám a pokrčit, aby nedopadla jako její partner.
6) Ano, začít narovnávat vnitřní, aby z toho nevylezl CU za lyžemi. Přehnaného vertikálního pohybu (oblíbené zaklínadlo některých) se není třeba obávat. Ono není třeba se obávat téměř jakéhokoliv pohybu, protože pohyb je aktivita, námaha, v rozporu s bodem 1.
[ Pak ještě přidej pedálovitý pohyb nohou. Vnější nohu v oblouku natahuješ a vnitřní pokrčuješ a v dalším oblouku prostřídáš. by David Pražák v Analýze ]
7) Jet se takto dá na čemkoliv, obřačky můžeš směle vynechat.
8) Tvým zásadním omylem a zbožným přáním je, že „Většina lidí chce dobře lyžovat, ne jezdit dobře jeden oblouk na obřačkách.“
Většina lidí chce (je ochotna) jet právě (nanejvýš) jeden svůj ‚stylový‘ oblouk na svých jedněch stylových lyžích jeden týden v roce, Ti se vyskytují tady. Pokud jim to nejde, svedou to na lyže a hledají jiné, další, delší, Ti se vyskytují také tady.
Ti, kteří chtějí lyžovat, byli, jsou či budou Tvými klienty a tady se neptají, protože vědí a poznali, že to k lyžování nevede. Hlavně je jim jasné, že lyžování se musí ukázat a procvičovat, protože popis si každý vyloží podle sebe.
9) A i jinak s Tebou v mnohém souhlasím.

Jsem rád, že jsme si to tak pěkně vyjasnili. :-) Přeji hezký závěr sezóny, hlavně ve zdraví.

˘Ö˘

18.03.2015 10:16:35 #58 

cajoch

A nemá Ondřej trochu pravdu Krabe? Z vlastní zkušenosti musím říct, že mladší dcera se po Apul kursu C zlepšila, pomohli jí lépe pochopit jak sama chce lyžovat. Pak dcera pomohla i mě odstranit věci, o kterých jsem si myslel že jsou správně (předsouvání vnitřní atd). Takže za mě jako uživatele hor a fandy do lyžování kladnej posun. Já Tomatášovi taky moc nerozumím jak to myslí s tou technikou, ale dcera byla z kursu našená a zlepšila se o vagón…(zrovna její skupinu Tomáš myslím vedl)

BTW po tom kursu na podzim odjetým na slalomkách co měla si SAMA koupila obřačku 175 cm (ona 164 cm)..ale koupila si ji kvůli tomu co chce jezdit (alespoň když terén dovolí) – to ji pomohli na kursu vyjasnit…

Jako nezaujatý pozorovatel si všímám že do Apulu dost jdete, Tomatáše jste vyhnali z diskuse…přitom oni dělají dle mě užitečnou práci…pro nás, pro veřejnost, co chceme umět sjet jakž takž každej kopec, nemáme aspoň troje lyže a brousíme v servisu..:-)

Já hodně dám na to co vidím sám…Ondřeje jsem viděl lyžovat zde na snow na videu – umí to. Tomatáše jsem viděl lyžovat na živo – umí to jako málokdo. Tebe jsem viděl lyžovat zde na snow na videu – ostatně máš to zde v podpisu jak si sám stojíš. Tak jaká odborná oponentura?

18.03.2015 11:55:23 #59 

johnycek muž

>> #58, cajoch, 18. 03. 2015 10:16:35

Mně osobně nejvíc pomohl Tomatáš. To co napsal bylo pro mě pochopitelný, ale hlavně aplikovatelný. Ale je to subjektivní. Někomu bude třeba víc sedět Krabík. Mně se hlavně líbí, že je tu jistá možnost volby.

panta rhei

18.03.2015 14:36:17 #60 

Gravedigger

>> #58, cajoch, 18. 03. 2015 10:16:35

a v cem se Krab s Ondrou neshoduji? (krome bodu 8/ z prispevku #57)

„Jako nezaujatý pozorovatel si všímám že do Apulu dost jdete“ 1/ muzes byt konkretnejsi? Ja jsem tu zaznamenal vic chvaly nez kritiky. 2/ nevismnul jsem si, ze by nekdo rozporoval techniku lyzovani prosazovanou APULem 3/ Bud rad, ze nevis, jak po sobe jdou APULaci navzajem.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy