Zugspitze - aktuální report z 14.02.2015 - Zugspitze - - SNOW.cz

Zugspitze | aktuální report z 14.02.2015

Zugspitze - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Německo Německo - Bavorsko

průměrné hodnocení Zugspitze:
autor: kabo007
hodnocení:
návštěva od: 14.02.2015 do: 14.02.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Navštívili jsme "střechu Německa", jak se Zugspitze s 2 962 m přezdívá. Leží na hranicích Rakouska (přístup kabinkou Zugspitzbahn) a Německa (vysokohorská železnice). Leží asi hodinu jízdy od Innsbrucku nebo kousíček od Ga-Pa. Na jednodenní návštěvu vřele doporučuji.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

10 km červených a 7 km modrých, které ale nejsou největším lákadlem k návštěvě Zugspitze, byly samozřejmě perfektně upravené a jízda po výhradně pevném přírodním sněhu je báječná.

Sněhové podmínky:

Přírodního sněhu na ledovci Zugspitzplatt bylo téměř 3 m.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Nová Zugspitzbahn (z roku 1991) vyveze z 1 225 m na vrchol 2 962 m za pouhých 15 min. Na Zugzpitplatt k lyžování je potřeba sjet další kabinou do výšky 2 600 m. Na lyžování 2 moderní sedačky a 3 zastaralé vleky.

Zalidněnost:

Na doporučení jsme jeli hned ráno, byla sobota a později se dal čekat nával, především Němců, kteří to mají z Mnichova jen 100 km. Lanovky bez čekání, sjezdovky byly trochu plnější.

Občerstvení a aprés-ski:

Dal jsem si gulášovku a pivo v restauraci Panorama přímo na vrcholu Zugspitze s nádherným výhledem, obojí bylo výborné a překvapily mě nízké ceny 4,70 a 3,50 eur, čekal jsem nějakou vysokohorskou přirážku... Holt nejsme v Čechách :-) Další 2 restaurace jsou na Zugspitzplatt.

Doprava do střediska a parkování:

Přijeli jsme z rakouské strany z Ehrwaldu skibusem přímo před lanovku Zugspitzbahn. Kousek je také velké bezplatné parkoviště.

+ plusy

  • famózní výhled na okolí
  • možno se nechat vyfotit na vrcholu a poslat e-mailem známým, dalekohledy s popisky (vše zdarma)
  • 100% jistota přírodního sněhu, lyžování v údolí, neměl by být problém s větrem
  • restaurace s výhledem, dobrým jídlem a příjemnými cenami

- mínusy

  • nejzajímavější a nejdelší sjezdovka nutí využívat starou kotvu
  • pouze 17 km sjezdovek, během dne čím dál plnější
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

18. - 23.02.2018  | Zugspitze

autor: gabriemaski
hodnocení:

Pěkné středisko se zárukou sněhu i v případě, že v níže položeném Garmischi ho bude málo. Totéž platí i o slunci, které zde svítilo většinu dnů. Svahy jsou vhodné spíše pro méně náročné lyžaře a pro děti. sjezdovky jsou dostatečně široké a velký počet lidí se v středisku dokonale rozptýlí. Lanovky j...

zobrazit celý report

18.11.2017  | Zugspitze

autor: andy97
hodnocení:

Začátek zimní sezony se u nás vždy projevuje nadšením pro jakýkoliv větší areál, který otevírá své brány ještě před začátkem prosince, a tak jsme byli ochotni se na jeden den rozjet na Zugspitze... Nelitovali jsme. Navíc jsme byli odměněni inverzním počasím, které dotáhlo vše k dokonalosti. :-)

zobrazit celý report

29.03.2017  | Zugspitze

autor: Abrakus79
hodnocení:

Na poslední lyžařský den v Bavorsku před odjezdem jsme si naplánovali Zugspitze. A jako třešnička na dortu se to opravdu vyplatilo. I přes dražší skipas bylo lyžováni na tomto ledovci opravdu úžasné. Nádherné jarní počasí, sluníčko a téměř prázdné sjezdovky byly opravdu skvělým zakončením dovolené. ...

zobrazit celý report

07.03.2017  | Zugspitze

autor: schimanski
hodnocení:

Využil jsem dvoudenního skipasu zdarma od Rockpointu při nákupu nad dva tisíce Kč a vyrazil druhý den na lyžovačku na ledovec nejvyšší hory Německa - Zugspitze (2 962 metrů).
Je přístupná jak z německé strany, tak z rakouské. Z německé strany se dá dostat na nejvyšší vrchol lanovkou, stejně jako z...

zobrazit celý report

28.12.2016  | Zugspitze

autor: fedex11
hodnocení:

Velice milé překvapení. Středisko je malé, jen 20 km sjezdovek. Při naší návštěvě bylo otevřeno jen 12 km sjezdovek. Vše působilo velice mile, kompaktnost sjezdovek je až neskutečná. Krásné počasí umocňovaly výhledy na okolní vrcholky Alp. Na jednodenní návštěvu, rozpůlení cesty při návratu ze vzdál...

zobrazit celý report

19.04.2016  | Zugspitze

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Bavorská Zugspitze není úplně typickým jarním „ledovcovým“ střediskem, neboť jednak už ledovec z kotliny prakticky zmizel, jednak je jeho lyžařská nabídka oproti Tyrolsku přeci jen skromnější. Zato je to, přinejmenším pro sběratele výhledů, opravdu zážitková hora – od výjezdu dobrodružně vedenou vis...

zobrazit celý report