Zugspitze - aktuální report z 18. - 23.02.2018 - Zugspitze - - SNOW.cz

Zugspitze | aktuální report z 18. - 23.02.2018

Zugspitze - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Německo Německo - Bavorsko

průměrné hodnocení Zugspitze:
autor: gabriemaski
hodnocení:
návštěva od: 18.02.2018 do: 23.02.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Pěkné středisko se zárukou sněhu i v případě, že v níže položeném Garmischi ho bude málo. Totéž platí i o slunci, které zde svítilo většinu dnů. Svahy jsou vhodné spíše pro méně náročné lyžaře a pro děti. sjezdovky jsou dostatečně široké a velký počet lidí se v středisku dokonale rozptýlí. Lanovky jsou komfortní a dobře udržované. Vzhledem k tomu, že jde o hojně navštěvované vyhlídkové místo i pro pěší, je třeba na ně brát ohled. My jsme vzhledem k neustálé mlze v Garmischi byli celý týden zde a bylo to fajn.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Dobře upravené svahy, perfektně označené i pro případ mlhy. Různé typy obtížností. Využili jsme hodně modrou a červenou sjezdovku Brunntal. Byla prázdná a vhodná pro malé děti. Taktéž jsme ochutnali prašan mimo sjezdovky. Možnosti pro lyžování mimo tratě jsou rozsáhlé a snadno přístupné.

Sněhové podmínky:

Jednoduše skvělé. První den byla mlha a sněžilo. Postupně se vyjasňovalo s občasnými sněhovými přeháňkami. Celkově bylo 390 cm přírodního sněhu. V Garmischi v kombinaci s technickým sněhem.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Je zde vystavěna úplně nová lanovka s kapacitou 120 lidí. Je to opravdu technický skvost. Rychlá a komfortní. Současně na vrchol vede zubatka. Vleky nahoře jsou nové. Sedačky mají automatické otevírání zábran.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Minimální počet lidí, v pátek se jich objevilo více. Ale i tak byly svahy poloprázdné. Bez čekání na lanovky.

Občerstvení a aprés-ski:

To je slabá stránka. Jediné místo u nástupu na centrální lanovky má málo míst k sezení a je třeba se obrnět trpělivostí. Bufetový styl a gulášovka cca 8 eur. Takže celkově vyšší ceny.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava bez problémů a stání u centrální lanovky je zdarma. Koordinováno místními.

+ plusy

  • Sněhové podmínky
  • Počasí
  • Cena
  • Vhodné pro děti
  • Vzdálenost od Prahy

- mínusy

  • Komplikovaná doprava na vrchol - časově náročné
  • Občerstvení

Zajímavé odkazy

www.zugspitze.de

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

18.11.2017  | Zugspitze

autor: andy97
hodnocení:

Začátek zimní sezony se u nás vždy projevuje nadšením pro jakýkoliv větší areál, který otevírá své brány ještě před začátkem prosince, a tak jsme byli ochotni se na jeden den rozjet na Zugspitze... Nelitovali jsme. Navíc jsme byli odměněni inverzním počasím, které dotáhlo vše k dokonalosti. :-)

zobrazit celý report

29.03.2017  | Zugspitze

autor: Abrakus79
hodnocení:

Na poslední lyžařský den v Bavorsku před odjezdem jsme si naplánovali Zugspitze. A jako třešnička na dortu se to opravdu vyplatilo. I přes dražší skipas bylo lyžováni na tomto ledovci opravdu úžasné. Nádherné jarní počasí, sluníčko a téměř prázdné sjezdovky byly opravdu skvělým zakončením dovolené. ...

zobrazit celý report

07.03.2017  | Zugspitze

autor: schimanski
hodnocení:

Využil jsem dvoudenního skipasu zdarma od Rockpointu při nákupu nad dva tisíce Kč a vyrazil druhý den na lyžovačku na ledovec nejvyšší hory Německa - Zugspitze (2 962 metrů).
Je přístupná jak z německé strany, tak z rakouské. Z německé strany se dá dostat na nejvyšší vrchol lanovkou, stejně jako z...

zobrazit celý report

28.12.2016  | Zugspitze

autor: fedex11
hodnocení:

Velice milé překvapení. Středisko je malé, jen 20 km sjezdovek. Při naší návštěvě bylo otevřeno jen 12 km sjezdovek. Vše působilo velice mile, kompaktnost sjezdovek je až neskutečná. Krásné počasí umocňovaly výhledy na okolní vrcholky Alp. Na jednodenní návštěvu, rozpůlení cesty při návratu ze vzdál...

zobrazit celý report

19.04.2016  | Zugspitze

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Bavorská Zugspitze není úplně typickým jarním „ledovcovým“ střediskem, neboť jednak už ledovec z kotliny prakticky zmizel, jednak je jeho lyžařská nabídka oproti Tyrolsku přeci jen skromnější. Zato je to, přinejmenším pro sběratele výhledů, opravdu zážitková hora – od výjezdu dobrodružně vedenou vis...

zobrazit celý report

14.02.2015  | Zugspitze

autor: kabo007
hodnocení:

Navštívili jsme "střechu Německa", jak se Zugspitze s 2 962 m přezdívá. Leží na hranicích Rakouska (přístup kabinkou Zugspitzbahn) a Německa (vysokohorská železnice). Leží asi hodinu jízdy od Innsbrucku nebo kousíček od Ga-Pa. Na jednodenní návštěvu vřele doporučuji.

zobrazit celý report