Zugspitze - aktuální report z 18.11.2017 - Zugspitze - - SNOW.cz

Zugspitze | aktuální report z 18.11.2017

Zugspitze - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Německo Německo - Bavorsko

průměrné hodnocení Zugspitze:
autor: andy97
hodnocení:
návštěva od: 18.11.2017 do: 18.11.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Začátek zimní sezony se u nás vždy projevuje nadšením pro jakýkoliv větší areál, který otevírá své brány ještě před začátkem prosince, a tak jsme byli ochotni se na jeden den rozjet na Zugspitze... Nelitovali jsme. Navíc jsme byli odměněni inverzním počasím, které dotáhlo vše k dokonalosti. :-)

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Až na sjezdovku č. 7 přiléhající k vleku Brunntal (v době návštěvy mimo provoz z důvodu nízké nadmořské výšky dolní stanice a s tím související výšky sněhu) a spojnici mezi tímto vlekem a LD Wetterwandeck byly všechny sjezdovky v provozu, dobře upravené a vydržely pevné až do konce lyžování, také díky nízké teplotě, která se udržovala pod -5 °C.
Nejpříjemnější sjezd nás čekal na sjezdovkách č. 3 a č. 4. Kromě toho byl možný freeride mimo sjezdovky - sněhu bylo opravdu dostatek.

Sněhové podmínky:

Areál sliboval 170 cm. Věřím, že v návějích bylo i více a jednalo se o krásný prašan, který vydržel celý den.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Areál obsluhují dvě 6sedačkové lanovky s bublinou a dvě kratší a dvě delší kotvy. V ceně skipasu je dále možný i výjezd kabinou na vrchol Zugspitze a abychom se do areálu vůbec dostali, tak také zubačka, která z Garmisch-Partenkirchenu vyjíždí až do skiareálu, kde má v podzemí konečnou stanici. Sedačky jsou moderní a rychlé, stejně tak kotvy, pouze vlek Weißes Tal měl zrezivělé starší sloupy, ale kotvy a osazení sloupů vč. lana bylo nové.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lyžařů bylo na začátek sezony málo a v areálu se rozprostřeli tak, že se nikde nečekalo. Nárazově u LD Sonnenkar, ale i zde byla čekací doba max. 1 minuta. Zajímavostí je, že v areálu vás nezdržují žádné turnikety. U všech přepravních zařízení byste je hledali marně. Do areálu se zkrátka jinak než přes placenou zubačku nedostanete, takže na vrcholu už nejste zdržováni.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení se nachází pouze v budově konečné stanice zubačky a dolní stanice LD na vrchol Zugspitze, nicméně kapacitně je restaurace dostačující - nevyužili jsme.

Doprava do střediska a parkování:

Vzhledem k nutnosti využití zubačky jsme dojeli až na nejvzdálenější parkoviště u její předposlední zastávky Eibsee. (Dá se jet i z Garmische, ale rychlost vlaku není největší, a tak je lépe ušetřit čas výjezdem k poslední dostupné stanici). Parkoviště Eibsee bylo zdarma. Cesta trvala okolo 4,5 h, z Prahy do Garmische prakticky stále po dálnici. Nikde jsme nečekali, překvapivě ani při průjezdu Mnichovem.

+ plusy

  • Skvělé sněhové podmínky
  • Kvalitní úprava tratí
  • Možnost výjezdu lanovkou na vrchol Německa v rámci skipasu
  • Rychlé odbavení - absence turniketů

- mínusy

  • Menší rozsah areálu
  • Poměrně dlouhá jízda zubačkou (z Eibsee skoro 45 min), avšak netradiční zážitek
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

18. - 23.02.2018  | Zugspitze

autor: gabriemaski
hodnocení:

Pěkné středisko se zárukou sněhu i v případě, že v níže položeném Garmischi ho bude málo. Totéž platí i o slunci, které zde svítilo většinu dnů. Svahy jsou vhodné spíše pro méně náročné lyžaře a pro děti. sjezdovky jsou dostatečně široké a velký počet lidí se v středisku dokonale rozptýlí. Lanovky j...

zobrazit celý report

29.03.2017  | Zugspitze

autor: Abrakus79
hodnocení:

Na poslední lyžařský den v Bavorsku před odjezdem jsme si naplánovali Zugspitze. A jako třešnička na dortu se to opravdu vyplatilo. I přes dražší skipas bylo lyžováni na tomto ledovci opravdu úžasné. Nádherné jarní počasí, sluníčko a téměř prázdné sjezdovky byly opravdu skvělým zakončením dovolené. ...

zobrazit celý report

07.03.2017  | Zugspitze

autor: schimanski
hodnocení:

Využil jsem dvoudenního skipasu zdarma od Rockpointu při nákupu nad dva tisíce Kč a vyrazil druhý den na lyžovačku na ledovec nejvyšší hory Německa - Zugspitze (2 962 metrů).
Je přístupná jak z německé strany, tak z rakouské. Z německé strany se dá dostat na nejvyšší vrchol lanovkou, stejně jako z...

zobrazit celý report

28.12.2016  | Zugspitze

autor: fedex11
hodnocení:

Velice milé překvapení. Středisko je malé, jen 20 km sjezdovek. Při naší návštěvě bylo otevřeno jen 12 km sjezdovek. Vše působilo velice mile, kompaktnost sjezdovek je až neskutečná. Krásné počasí umocňovaly výhledy na okolní vrcholky Alp. Na jednodenní návštěvu, rozpůlení cesty při návratu ze vzdál...

zobrazit celý report

19.04.2016  | Zugspitze

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Bavorská Zugspitze není úplně typickým jarním „ledovcovým“ střediskem, neboť jednak už ledovec z kotliny prakticky zmizel, jednak je jeho lyžařská nabídka oproti Tyrolsku přeci jen skromnější. Zato je to, přinejmenším pro sběratele výhledů, opravdu zážitková hora – od výjezdu dobrodružně vedenou vis...

zobrazit celý report

14.02.2015  | Zugspitze

autor: kabo007
hodnocení:

Navštívili jsme "střechu Německa", jak se Zugspitze s 2 962 m přezdívá. Leží na hranicích Rakouska (přístup kabinkou Zugspitzbahn) a Německa (vysokohorská železnice). Leží asi hodinu jízdy od Innsbrucku nebo kousíček od Ga-Pa. Na jednodenní návštěvu vřele doporučuji.

zobrazit celý report