Zugspitze - aktuální report z 28.12.2016 - Zugspitze - - SNOW.cz

Zugspitze | aktuální report z 28.12.2016

Zugspitze - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Německo Německo - Bavorsko

průměrné hodnocení Zugspitze:
autor: fedex11
hodnocení:
návštěva od: 28.12.2016 do: 28.12.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Velice milé překvapení. Středisko je malé, jen 20 km sjezdovek. Při naší návštěvě bylo otevřeno jen 12 km sjezdovek. Vše působilo velice mile, kompaktnost sjezdovek je až neskutečná. Krásné počasí umocňovaly výhledy na okolní vrcholky Alp. Na jednodenní návštěvu, rozpůlení cesty při návratu ze vzdálenějších koutů Alp, naprosto ideální zastávka.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Jen modré a červené sjezdovky. Hlavně modré sjezdovky jsou velice pohodové, červené jsou sportovnější.

Sněhové podmínky:

Při naší návštěvě zde bylo 75 cm sněhu. Na modrých sjezdovkách sněhu dostatek, na červených sjezdovkách se později tvořily ledové plotny.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Dvě sedačkové lanovky doplněné kotvami. Dostačující pro komfort malého areálu a počtu návštěvníků.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Oproti Söldenu zalidněnost mnohem menší, což není překvapení :). Centrální modrá sjezdovka byla plná, červené sjezdovky díky tvořícím se plotnám skoro prázdné. Čekání u sedačkových lanovek maximálně 3 minuty, kotvy skoro bez čekání.

Občerstvení a aprés-ski:

Naprosto dostačující vzhledem k velikosti areálu, ceny ve středních relacích.

Doprava do střediska a parkování:

Parkování a doprava do střediska naprosto v pořádku, bez komplikací. Mínusem je zdlouhavý a nepohodlný přesun lanovkami z rakouské části údolí do střediska.

+ plusy

  • Krásné výhledy
  • Kompaktnost areálu
  • Dostatek sněhu

- mínusy

  • Zdlouhavý a nepohodlný přesun z údolí do samotného areálu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

18. - 23.02.2018  | Zugspitze

autor: gabriemaski
hodnocení:

Pěkné středisko se zárukou sněhu i v případě, že v níže položeném Garmischi ho bude málo. Totéž platí i o slunci, které zde svítilo většinu dnů. Svahy jsou vhodné spíše pro méně náročné lyžaře a pro děti. sjezdovky jsou dostatečně široké a velký počet lidí se v středisku dokonale rozptýlí. Lanovky j...

zobrazit celý report

18.11.2017  | Zugspitze

autor: andy97
hodnocení:

Začátek zimní sezony se u nás vždy projevuje nadšením pro jakýkoliv větší areál, který otevírá své brány ještě před začátkem prosince, a tak jsme byli ochotni se na jeden den rozjet na Zugspitze... Nelitovali jsme. Navíc jsme byli odměněni inverzním počasím, které dotáhlo vše k dokonalosti. :-)

zobrazit celý report

29.03.2017  | Zugspitze

autor: Abrakus79
hodnocení:

Na poslední lyžařský den v Bavorsku před odjezdem jsme si naplánovali Zugspitze. A jako třešnička na dortu se to opravdu vyplatilo. I přes dražší skipas bylo lyžováni na tomto ledovci opravdu úžasné. Nádherné jarní počasí, sluníčko a téměř prázdné sjezdovky byly opravdu skvělým zakončením dovolené. ...

zobrazit celý report

07.03.2017  | Zugspitze

autor: schimanski
hodnocení:

Využil jsem dvoudenního skipasu zdarma od Rockpointu při nákupu nad dva tisíce Kč a vyrazil druhý den na lyžovačku na ledovec nejvyšší hory Německa - Zugspitze (2 962 metrů).
Je přístupná jak z německé strany, tak z rakouské. Z německé strany se dá dostat na nejvyšší vrchol lanovkou, stejně jako z...

zobrazit celý report

19.04.2016  | Zugspitze

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Bavorská Zugspitze není úplně typickým jarním „ledovcovým“ střediskem, neboť jednak už ledovec z kotliny prakticky zmizel, jednak je jeho lyžařská nabídka oproti Tyrolsku přeci jen skromnější. Zato je to, přinejmenším pro sběratele výhledů, opravdu zážitková hora – od výjezdu dobrodružně vedenou vis...

zobrazit celý report

14.02.2015  | Zugspitze

autor: kabo007
hodnocení:

Navštívili jsme "střechu Německa", jak se Zugspitze s 2 962 m přezdívá. Leží na hranicích Rakouska (přístup kabinkou Zugspitzbahn) a Německa (vysokohorská železnice). Leží asi hodinu jízdy od Innsbrucku nebo kousíček od Ga-Pa. Na jednodenní návštěvu vřele doporučuji.

zobrazit celý report