Zugspitze - aktuální report z 07.03.2017 - SNOW.CZ

Zugspitze | aktuální report z 07.03.2017

Zugspitze - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Německo Německo - Bavorsko

průměrné hodnocení Zugspitze:
autor: schimanski
hodnocení:
návštěva od: 07.03.2017 do: 07.03.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Využil jsem dvoudenního skipasu zdarma od Rockpointu při nákupu nad dva tisíce Kč a vyrazil druhý den na lyžovačku na ledovec nejvyšší hory Německa - Zugspitze (2 962 metrů).
Je přístupná jak z německé strany, tak z rakouské. Z německé strany se dá dostat na nejvyšší vrchol lanovkou, stejně jako z rakouské. A dále vláčkem ve skále, který vás doveze na ledovec pod Zugspitze přímo do centra lyžařského areálu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Bohužel jsem měl totální smůlu na počasí a byla mlha jak v Rákosníčkovi, že by se dala krájet :-( Viditelnost nula a i když jsem nasadil žluté sklo na brýle do mlhy, tak jsem viděl kulové. Přesto mohu potvrdit, že sjezdovky byly dobře připravené a zrolbované. Celkem je na ledovci cca 17 km sjezdovek.

Sněhové podmínky:

Sněhu na ledovci je dostatek a během mé návštěvy i další připadal.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Přímo na ledovci obsluhu zajišťují dvě sedačkové lanovky a tři kotvy.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Vzhledem ke špatnému počasí bylo na ledovci velmi málo lidí, kteří se většinou po pár sjezdech, kdy nic neviděli, běželi uklidit do restaurace.

Občerstvení a aprés-ski:

Restaurace na Zugspitzplattu je velmi stylová a příjemně zařízená. Ceny v běžné alpské výši.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava k dolní stanici lanovky i parkovací plocha je bez problémů přístupná.

+ plusy

  • Image lyžování na ledovci nejvyšší hory Německa - Zugspitze :-)
  • Pokud je dobré počasí, tak musí být super

- mínusy

  • Delší čas, než se dostanete z rakouské strany lanovkami na ledovec
  • Je potřeba mít štěstí na počasí
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

18. - 23.02.2018  | Zugspitze

autor: gabriemaski
hodnocení:

Pěkné středisko se zárukou sněhu i v případě, že v níže položeném Garmischi ho bude málo. Totéž platí i o slunci, které zde svítilo většinu dnů. Svahy jsou vhodné spíše pro méně náročné lyžaře a pro děti. sjezdovky jsou dostatečně široké a velký počet lidí se v středisku dokonale rozptýlí. Lanovky j...

zobrazit celý report

18.11.2017  | Zugspitze

autor: andy97
hodnocení:

Začátek zimní sezony se u nás vždy projevuje nadšením pro jakýkoliv větší areál, který otevírá své brány ještě před začátkem prosince, a tak jsme byli ochotni se na jeden den rozjet na Zugspitze... Nelitovali jsme. Navíc jsme byli odměněni inverzním počasím, které dotáhlo vše k dokonalosti. :-)

zobrazit celý report

29.03.2017  | Zugspitze

autor: Abrakus79
hodnocení:

Na poslední lyžařský den v Bavorsku před odjezdem jsme si naplánovali Zugspitze. A jako třešnička na dortu se to opravdu vyplatilo. I přes dražší skipas bylo lyžováni na tomto ledovci opravdu úžasné. Nádherné jarní počasí, sluníčko a téměř prázdné sjezdovky byly opravdu skvělým zakončením dovolené. ...

zobrazit celý report

28.12.2016  | Zugspitze

autor: fedex11
hodnocení:

Velice milé překvapení. Středisko je malé, jen 20 km sjezdovek. Při naší návštěvě bylo otevřeno jen 12 km sjezdovek. Vše působilo velice mile, kompaktnost sjezdovek je až neskutečná. Krásné počasí umocňovaly výhledy na okolní vrcholky Alp. Na jednodenní návštěvu, rozpůlení cesty při návratu ze vzdál...

zobrazit celý report

19.04.2016  | Zugspitze

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Bavorská Zugspitze není úplně typickým jarním „ledovcovým“ střediskem, neboť jednak už ledovec z kotliny prakticky zmizel, jednak je jeho lyžařská nabídka oproti Tyrolsku přeci jen skromnější. Zato je to, přinejmenším pro sběratele výhledů, opravdu zážitková hora – od výjezdu dobrodružně vedenou vis...

zobrazit celý report

14.02.2015  | Zugspitze

autor: kabo007
hodnocení:

Navštívili jsme "střechu Německa", jak se Zugspitze s 2 962 m přezdívá. Leží na hranicích Rakouska (přístup kabinkou Zugspitzbahn) a Německa (vysokohorská železnice). Leží asi hodinu jízdy od Innsbrucku nebo kousíček od Ga-Pa. Na jednodenní návštěvu vřele doporučuji.

zobrazit celý report