Bormio - aktuální report z 13. - 19.01.2013 - SNOW.CZ

Bormio | aktuální report z 13. - 19.01.2013

Bormio - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Lombardie

průměrné hodnocení Bormio:
autor: Weltcup arena
návštěva od: 13.01.2013 do: 19.01.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Bormio nabízí 50 km sjezdovek na jednom kopci (Cima Bianca, 3 012 m), který lze rozdělit na tři patra:
nejvyšší (3 000 až 2 500 m) – široké tratě, při dostatku sněhu možnost freeridu, je na skále vystaveno povětrnostním vlivům;
střední (2 500 až 2 000 m) – mnoho možností díky propojení jednotlivých sjezdovek, které padají do lesních partií;
nejnižší (2 000 až 1 200 m) v podobě dojezdu závodní tratě Stelvio (sjezd Světového poháru) s několika objízdnými trasami.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Všechny sjezdovky jsou značeny červeně, ale nenechte se zmást, v mnoha úsecích (hlavně Stelvio) černají. Hlavní tři tratě - Stelvio, Stella Alpina a Bimbi del Sole - mají mnoho vedlejších odboček a propojení, jejich délka a převýšení jsou opravdu nadstandardní:
Stelvio - ostrá s několika padáky perfektně upravená, pozor ráno opravdu tvrdá.
Stella Alpina - z úplného vrcholu, kde je extrémně široká (prakticky šířka kopce) se noří do lesa a končí v centru areálu Bormio 2000.
Bimbi del Sole - na jižní slunečné straně nejplošší a s mnoha terénními zlomy, zároveň i nejméně zalidněná

Sněhové podmínky:

V týdnu 13.–19. 1. drobné sněžení. Výška sněhu v závislosti na nadmořské výšce přes 1 m, ve městě a dolní stanici nic, ale dojezd perfektně zasněžen. Z vyfoukaných míst na vrcholu rolby sem tam vytáhnou kamínky.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

8kabinka z města a dvě 4sedačky ve střední části (z toho jedna mimo provoz) tvoří pateřní spojení, na vrchol vede další 4sedačka (často kvůli větru zastavuje, nebo na ní je zima), z 2000 m vede na vrchol ještě velká kabina (75 lidí), která jezdí každých 15 až 20 minut, ale je rychlejší než s přestupem mezi sedačkami.

Zalidněnost:

Velmi malá, bez problému lze sjet sjezdovku a nepotkat člověka. Ráno více lidí nahoře, do města Stelvio úplně prázdná, ale hodně tvrdá. Odpoledne naopak každý sjíždí dolů a od 15.00 vršek liduprázdný. V sobotu více domácích.

Občerstvení a aprés-ski:

Velká samoobslužná restaurace v centru Bormio 2000 - polévka 5 eur, těstoviny 8 eur. Na vrcholu panoramatická restaurace, trochu dražší – bombardino 4,5 eura, lepší ale dělají v dřevěném apres-ski baru dole za 3,5 eura, akorát mají otevřeno až od 15 hod.

Doprava do střediska a parkování:

Z Prahy cca 750 km, polovina po dálnici, po suché silnici. Pozor, tunel Livigno jednosměrný. Parkování u lanovky zdarma, po městě jezdí zdarma čtyři linky skibusů v 15–20 min. intervalech.

+ plusy

  • délka, náročnost a převýšení sjezdovek
  • variabilita sjezdových tras
  • vše na jednom kopci

- mínusy

  • absence lehčích sjezdovek
  • komplikovanější cesta až na vrchol
  • menší vyžití apres-ski ve městě

Zajímavé odkazy

Každý čtvrtek večerní lyžování za 14 euro od 20 do 23 hod.

http://www.bormioski.eu/

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

06.03.2017  | Bormio

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Mohutný otevřený svah s přirozeně sportovním sklonem nese spletenec zhruba pěti hlavních sjezdovek, jejichž propojením vzniká nespočet variant poměrně dlouhých sjezdů s neobyčejným převýšením až 1 800 m.

zobrazit celý report

06.03.2017  | Bormio

autor: Spenat
hodnocení:

Od střediska jsem v podstatě neočekával nic navíc proti tomu, co jsem si o něm zjistil před odjezdem. Ve výsledku se potvrdilo, že se jedná o relativně kompaktní, středně náročné středisko. To ale rozhodně není špatná věc.

zobrazit celý report

05. - 11.02.2017  | Bormio

autor: borka
hodnocení:

Příjemné středisko pro středně zdatné lyžaře, řada variant sjezdů - červených, chvilkama do černa. Každý si je schopen si tu najít tu svojí sjezdovky pro příjemné sjíždění kopce. Dokonce i děti to dávají, ale je toho méně...
Přehledné, jeden kopec... pro ty co mají problém s orientací.

zobrazit celý report

05.01.2017  | Bormio

autor: garry
hodnocení:

Bormio mám rád, ale dnes mě hodně zklamalo. Přivstal jsem si, abych si užil upravené široké sjezdovky a nenašel jsem ani jedno ani druhé. Mohlo za to z velké části počasí. Kvůli větru byly uzavřeny všechny lanovky na vrcholy (Cima Bianca i Cimino).

zobrazit celý report

03.01.2017  | Bormio

autor: Andhilek
hodnocení:

Krása. Slunečno, i když mráz. Kromě části z Bormia 2000 do údolí celé středisko jezdilo. Drobnou vadou na kráse byly trochu ledovatější sjezdovky, než jsem zde zažila při minulé návštěvě (před sedmi lety).

zobrazit celý report

30.01. - 06.02.2016  | Bormio

autor: Zoidberg
hodnocení:

Do Bormia jsme vyrazili už podruhé. Skipas nám platil i do sousedního San Colombana a do Santa Cateriny, která je vzdálená cca 20 km. Navštívit tři střediska v šesti dnech se určitě vyplatí. Od naší první návštěvy Bormia před pěti lety se nic nezměnilo. Středisko má své kouzlo.

zobrazit celý report

27.01.2016  | Bormio

autor: svena
hodnocení:
V Bormiu velice málo sněhu odhadem, max. 30 cm. Spodní patro pouze technický sníh, vršek mix technického a přírodního, otevřeno orientačně 70 % sjezdovek. Nejvíce lyžařů v horním patře v 2 600 až 3 000 m n. m., vrchní sjezdovky přelidněny, místy kamínky a odpoledne všude plotny a nebezpečné úseky z nahrnutého sněhu. Sjezd do údolí v provozu, ale hodně využívána pro návrat zpět kabina. K ideálním podmínkám momentálně hodně vzdáleno.

14. - 16.01.2016  | Bormio

autor: Predátor
hodnocení:

Do Bormia jsme vyrazili s cestovní kanceláří na třídenní lyžování. Zaplaceno jsme měli středisko Folgarida - Marilleva, ale z důvodu nedostatku sněhu nám nabídli záměnu za Bormio. Sněhu tady sice taky moc nebylo, ale na lyžování to stačilo. Zpět do města bylo nutné opět použít kabinovou lanovku, spo...

zobrazit celý report

14. - 16.01.2016  | Bormio

autor: olin36
hodnocení:

Středisko je vhodné pro zdatnější lyžaře. Nabízí řadu variant sjezdů z vrcholu do centa střediska Bormio 2000. Nejdelší sjezd lze absolvovat po červené sjezdovce C - Bimbi al sole. S dojezdem po spodní části závodní A - Stelvio až do Bormia je to více než 10 km. V době naší návštěvy však byla část ...

zobrazit celý report

17.12.2015  | Bormio

autor: škubánek
hodnocení:

Po připlacení skipasu na celou Alta Valtelinu jsme se z Livigna zajeli podívat i do cca 40 km vzdáleného Bormia. Při porovnání Livigno vs. Bormio u nás za dané situace - otevřené sjezdovky a zalidněnost - vyhrálo Bormio.

zobrazit celý report

28.02. - 07.03.2015  | Bormio

autor: TOM46
hodnocení:

Bormio mě nadchlo. Na jednom kopci taková pestrost dostupná z jednoho bodu s využitím jedné kabinové lanovky a dvou čtyřsedaček, nebo alternativně dvou kabinových lanovek. K dobrému dojmu přispěl výběr ubytování, které jsme ovšem získali jen objednáním v předstihu před oficiálním zahájením prodeje. ...

zobrazit celý report

01. - 04.02.2015  | Bormio

autor: Honza_S
hodnocení:

Pestré a sportovní sjezdovky, velmi příjemné prostředí.

zobrazit celý report

22. - 24.01.2015  | Bormio

autor: 81are
hodnocení:

Velmi příjemné lyžování. Vyšlo krásné počasí. Lyžovali jsme zde 3 dny v kuse a neradi jsme odjížděli.

zobrazit celý report

23.01.2014  | Bormio

autor: svena
hodnocení:

Ski areál Bormio se nachází nad stejnomeným městem ve výšce 1 300 až 3 000 m n. m. Jedná se o středisko s cca 50 km sjezdovek na jednom kopci určených pro náročnější, a tudíž převládají červené sportovní sjezdovky. Jedná se o rušnější středisko, kde se člověk nebude nudit a navíc si perfektně zalyžu...

zobrazit celý report

20. - 22.12.2013  | Bormio

autor: fildasmahy
hodnocení:

Bormio je středisko se zhruba 50 km sjezdovek. Těží především z všeobecné známosti díky MS v alpském lyžování v roce 2005 a také díky každoročnímu pořádání SP. Středisko je spíše sportovně laděné, modré sjezdovky zde prakticky nejsou. Dolní stanice nástupní lanovky se nachází přímo e městečku Bormio...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Aparthotel Princess
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 990 Kč/os.
Residence Edelweiss
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 1 024 Kč/os.
Hotel Neuwirt
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 409 Kč/os.