Seiser Alm - aktuální report z 16. - 19.01.2014 - SNOW.CZ

Seiser Alm | aktuální report z 16. - 19.01.2014

Seiser Alm - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

průměrné hodnocení Seiser Alm:
autor: MisaBuc
hodnocení:
návštěva od: 16.01.2014 do: 19.01.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Ideální středisko pro rodiny s dětmi, na něž se tu hlavně specializují. V minulých dnech tam nepřetržitě padal sníh, podmínky jsou proto ideální. Seiser Alm/Alpe di Siusi v Jižním Tyrolsku je teď dokonalou kulisou pro zimní pohádku, což českým horám zoufale chybí. Navíc okolí je nádherné - Dolomity se tu odhalují v celé své kráse.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky jsou mírné - většinou červené a modré a hodně široké s ideálním carvingovým sklonem. Ideální místo pro rodiny s dětmi, které mohou využít i služeb českého instruktora Ladislava Janků (Jacka) v "modré" lyžařské škole Schlern 3000 Sciliar. Dokonalá je také místní kulisa - lyžuje se totiž na dosah Schlernu, Plattkofelu a Langkofelu. Náročnější lyžař si musí popojet do Val Gardeny, se kterou je Seiser Alm propojený a mají společný skipas. Odtud lze také vyrazit na Sella Rondu.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky jsou ideální. Seiser Alm/Alpe di Siusi teď nabídne krásné lyžování na přírodním sněhu i prašanový freeride ve volných terénech. Modré a červené cedule s čísly sjezdovek koukaly jen pár desítek centimetrů nad zemí, rolba po sjezdovce jezdila i přes den a kolem silnice vyrostly obrovské bariéry sněhu. Také horské chaloupky farmářů, schwaige, kterými je planina posetá, zakryla pořádná čepice sněhu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Středisko obsluhují většinou lanovky, na některých místech velmi moderní, na dvou kopcích dosluhují starší dvousedačky. Je tu také jeden z nejlepších jihotyrolských snowparků s U-rampou, která byla ještě v neděli zasněžená. Ale i to je dobrodružství - projet si ji v čerstvém prašanu. Náhorní pastvina Seiser Alm nabízí také ideální podmínky pro běžecké lyžování. Tratě upravovali každé ráno (vstup 5 eur na den). Je tu 80 km tratí a jsou rozdělené stejně jako sjezdovky na modré, červené, černé. Jsou samozřejmě ideální podmínky, které si tu ve čtvrtek vyzkoušel i laufer Stanislav Řezáč na závodě Moonlight Classic.

Zalidněnost:

Leden je ideální chvíle pro návštěvu Alp, to platí i o Dolomitech. Sjezdovky byly i o víkendu poloprázdné, ceny jdou přitom oproti Vánocům dolů.

Občerstvení a aprés-ski:

Je tu dostatek horských chat, zážitkem je návštěva Gostner Schwaige, malé chaloupky, kde se málem ocitnete v kuchyni. Servírují tu domácí špek, vaří polévku v chlebu obloženou senem a úžasný trhanec. Ochutnejte i místní prosecco - třeba to ochucené černým bezem. Na apres-ski vyražte do Kneissl baru, který je u parkoviště vedle půjčovny Hans. Scházejí se tu po práci i lyžařští instruktoři a Veneziano/Aperol Spritz tu slovenská servírka umí namíchat výborně.

Doprava do střediska a parkování:

Seiser Alm leží šest hodin jízdy od Prahy. Bydlí se buď na náhorní planině (1 800 m n. m.), kam se dá autem vyjet, jen pokud zde bydlíte. Ti co bydlí dole, vyjíždějí nahoru lanovkou.

+ plusy

  • tuny sněhu, krásná zimní pohádka
  • ideální pro rodiny s dětmi
  • lednové slevy
  • krásná kulisa Dolomit
  • děti do 8 let lyžují zdarma

- mínusy

  • trochu dražší
  • kdo bydlí v údolí, musí k lanovce popojet autem nebo skibusem
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

07. - 10.01.2017  | Seiser Alm

autor: Rychle
hodnocení:

Středisko jako dělané pro rodiny s dětmi nebo začátečníky. Neztratí se tady ale ani pokročilý lyžař, byť nabídka nebude příliš široká. Návštěva byla ve dnech 7.1. a 10.1. a rozdíl víkend x všední den byl překvapivě velký. Zatímco o víkendu přijelo spoustu domacích trénovat, přes týden bylo středisko...

zobrazit celý report

15.01.2014  | Seiser Alm

autor: diamond
hodnocení:

Středisko vhodnější spíše pro rodiny s dětmi, ale najdou se i pěkné červené sjezdovky. Panoramatická projížďka po celém návrší, místy bohužel s odpichováním hůlkami. Na snb jsem s tím měl trochu problém. Snowpark, měřené slalomové úseky + 1 rychlostní sjezd. Služby á la Dolomity, prostě chata s obče...

zobrazit celý report

11. - 15.03.2013  | Seiser Alm

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Seiser Alm je jedním z nejlépe hodnocených rodinných středisek v Alpách - kromě ideální konfigurace terénu (prostorná a jen mírně zvlněná louka) má i vhodně konstruované sedačkové lanovky, na kterých se nemusí rodiče bát ani o tříleté děti. Ubytování je jak nahoře v blízkosti sjezdovek, tak dole v ú...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Aparthotel Princess
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 990 Kč/os.
Residence Edelweiss
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 1 024 Kč/os.
Hotel Neuwirt
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 409 Kč/os.