Dynastar Speed Zone 12 Ti 2017/2018 - Test lyží 2017/18 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2017/18 - SNOWtest Dynastar Speed Zone 12 Ti 2017

Dynastar Speed Zone 12 Ti 2017/2018

Test lyží Dynastar Speed Zone 12 Ti 2017/2018
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Dynastar

Testovaná délka: 174 cm

Parametry: 121–72–104, R: 15 m

Rocker:


Jelikož nejvyšší modely řady Speed Zone, už komerční závodní lyže, nesou označení 16 a nejnižší, rekreační, nesou číslo 5, ty s dvanáctkou mají už k vrcholu kolekce nedaleko a nedá se od nich čekat nic jiného, než že se projeví jednoznačně sportovní náčiním pro pokročilejší jezdce.
Speed Zone 12 Ti jsme testovali v délce 174 cm, která už samotná dává tušit, že se bude jednat o rychlejší lyže obřačkového charakteru, tomu ostatně napovídají i učebnicové rozměry 121–72–106. Poněkud opačný předpoklad o chování lyží ale naznačuje rádius, při dané délce pouhých 15 metrů: ten je spíše řadí někam na pomezí slalomky a obřačky a dává tušit očekávání hravého a univerzálního lyžování.

Co prozradil test:

Speed Zone 12 Ti opravdu zvládají široké spektrum oblouků, byť vliv délky menší rádius přetlačuje, takže se jim vcelku jednoznačně lépe daří ve středních a delších poloměrech. Pro krátké oblouky, zejména na prudším svahu, je už třeba lyže uvést do smyku, což jim podle valné většiny testérů nijak zvlášť nesvědčí: jejich doménou jsou jednoznačně oblouky řezané.
Že se jedná o poctivé sportovní náčiní vyžadující již lepšího lyžaře, potvrzují i další statistické poznatky z testování. „Dvanáctky“ jsou podle nich vhodné spíše pro průměrně těžké a těžší lyžaře a lépe se projevují spíše na tvrdých tratích a ve vyšších rychlostech.
Je to jednoznačně lyže na upravené svahy, i když menší rocker ve špičce a střed 72 mm jezdce podrží a pomůže i v odpoledním rozježděném sněhu. Kdo chce mít tuhle lyži ve své domácí lyžárně, měl by být již pokročilým jezdcem, byť ne zdaleka nutně expertem, který tráví na sněhu sto dnů v roce. I pro skutečné experty může být Speed Zone 12 Ti do jisté míry zajímavou volbou, ovšem musí se počítat s určitými limity. Pro ty, kdo mají rádi skutečně vysoké rychlosti a tvrdé závodní sjezdovky, doporučujeme, aby hledali u Dynastaru ještě o jeden až dva stupně výše.

Závěr:

Překvapivě dobré, testéry oblíbené, označované za velmi univerzální až hravé. Zaujaly i schopností rychle měnit poloměry oblouků, snadným ovládáním a nakonec i nízkou hmotností, která přijde vhod nejen lyžařkám. Při tom všem se ale nejedná o přehnaně ambiciózní lyži, která by jezdce stále nutila k maximální přesnosti a výkonu.Diskuze: Dynastar Speed Zone 12 Ti 2017/2018

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Salomon S/Race Pro GS

Cena: 23690 Kč

Kessler The Helix

Cena: 25200 Kč

Stöckli Laser MX

Cena: 23824 Kč