K2 Turbo Charger 2017/2018 - Test lyží 2017/18 - SNOWtest - SNOW.cz

K2 Turbo Charger 2017/2018

Test lyží K2 Turbo Charger 2017/2018
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: K2

Testovaná délka: 165 cm

Parametry: 129–72–107, R: 13 m

Rocker:


Pro uplynulou sezónu se značka K2 vrátila s lyžemi určenými primárně pro sjezdovku. Obřačkové Speed Charger a univerzálnější Super Charger a Charger dostaly pro ročník 2017/18 nového sourozence – Turbo Charger. Poslední, co chybělo ve sjezdovkové kolekci, bylo totiž něco jako slalomka, a právě Turbo Charger má poslání tuto mezerku vyplnit. Se stejnou šířkou jako Speed Charger nabízí rádius 13 m v námi testované délce 165 cm. Jak vyladili v K2 točivou lyži na upravenou trať?

Co prozradil test:

Slalomky patří stále mezi nejoblíbenější typy lyží českých spotřebitelů, K2 se ale tradičně se světem závodního lyžování neztotožňuje a naopak přiznaně oslovuje nadšence a rekreační lyžaře nezasažené momentkami ze Světového poháru a dalších vrcholných klání. A tuto filozofii se konstruktérům K2 daří implantovat i do charakteru produkovaných modelů – rozuměj: Turbo Charger se netváří a ani nechová jako závodní slalomka. Pokud bychom měli její osobnost připodobnit k něčemu závodnímu, snad možná k funcarvingu – díky jejich hlasité touze po jízdě po hraně a silnou ochotou točit. Je to ten typ lyže, kterému nabídnete zahájení oblouku, hned se chytne, zařízne a vmžiku prudce změní směr a uvede vás do frekvenčního „pumptracku“ levá pravá. Zatímco zahájení je snadné a lyže se v tu chvíli tváří jako poslušný beránek, v momentě zaříznutí převezme aktivitu hrana a začne dominovat nad lyžařem, který sice je pánem jízdy, ale je mu důrazně připomínáno, že to prostě jinak než na hraně nepůjde. Nebo jinak – že právě na hraně Turbo Chargeru objeví ten pravý lyžařský poklad.
Kombinace torzní (vysoká) a podélné (měkká) tuhosti i jemný, tzv. speed rocker spoludefinují jinak velmi příjemnou lyži, se kterou nenarazíte na problém. Snadno ji ovládne i méně technicky vyspělý lyžař, určitě se bez problémů oddá i subtilní ženě, proveze vás vším, čím je na kopci potřeba. Na generování lyžařských zážitků se nejvíc hodí upravená sjezdovka, snad nikoli úplně zmrzlá, ale zase ne už moc rozježděná. Hodně práce vezme na sebe, ale přesto si neodpočinete – člověk má co dělat, aby s ní udržel tempo.

A pro koho tedy lyže je?

Pro všechny, kdo chtějí kroužit a krájet. Kdykoli ji totiž jen trochu víc zaříznete, probudí se v ní instinkt, kousne se a začne s vámi vyjíždět oblouky sem a tam. Je to velmi zábavné, ovšem s tradičním hendikepem slalomek – jen skutečný milovník krátkých oblouků vydrží tento typ zábavy po celý den či snad týden své lyžařské dovolené.
Videorecenze lyží K2 Turbo Charger 2017/2018


Diskuze: K2 Turbo Charger 2017/2018

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Hagan Core 84

Rossignol Escaper W 87 Nano

Cena: 15990 Kč

Atomic Backland 86 SL

Cena: 15499 Kč

Kästle TX87 UP

Elan Ripstick Tour 94

Cena: 20070 Kč