Elan SLX 2017/2018 - Test lyží 2017/18 - SNOWtest - SNOW.cz

Elan SLX 2017/2018

Test lyží Elan SLX 2017/2018
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Elan

Testovaná délka: 165 cm

Parametry: 121–68–104, R: 12–14 m

Rocker:


Krátký a po roky stejný název říká vše. Model SLX už je v nabídce Elanu tak dlouho, že ho téměř netřeba představovat. Tradičně nekompromisní slalomka se ale letos představila v novém kabátě, tedy přesněji řečeno s novou konstrukcí Arrow technology, za kterou sklidila prestižní ocenění na veletrhu ISPO. Letos našim testérům měla opět možnost ukázat, kde jsou hranice jejich a kde naopak ty její.

Co prozradil test:

Zapomeňte na vše, co tu bylo před tím – nová konstrukce Arrow Technology přináší úplně novou lyži. Jeví se na první pohled lehčí a přístupnější, zatímco boky jsou nízké a působí subtilně, na horním 3D plášti lyže je patrná integrovaná výztuha ve tvaru šipky (odtud ten arrow) a pod vázáním ještě jedna z přiznaného karbonu. Viditelná snaha o odlehčení lyže, které by se nedotklo výkonového potenciálu.
A funguje to. Z rigidní slalomky, která dříve působila jednoznačně a dominantně, nyní vyzařuje nový typ harmonie, který je otevřený vícero lyžařům a jízdním pojetím. Má to ale jednu podmínku – nezapomínat na její závodní DNA. Pořád tam je.
Nová SLX je znatelně univerzálnější, nevnucuje svůj zabudovaný styl, ale bez reptání sklouzne i ke středním poloměrům, kde dokonce nechá i pohodově povozit – za tím snad stojí její proměnný rádius 12–14 m. V nižších rychlostech je překvapivě snadno ovladatelná až poddajná.
Ovšem v rychlejším tempu v kratším oblouku už se z ní stává dračice. Nedá nic zadarmo, nejlépe se jí vede na tvrdém svahu, a pokud není stále pod kontrolou, má tendenci okamžitě zrychlovat a svému majiteli ujíždět. Kdo má ale dostatečně silné nohy a vyspělou techniku, zjistí, že je velmi příjemně ovladatelná, určitě ne dominantní a nejlépe se chová ve středních rychlostech. Jen je třeba ji tam udržet.

A pro koho tedy lyže je?

Pokud jste sportovně založení, je tu pro vás nová výzva. SLX vám nabídnou požitek slalomáře, ale i něco více – širší spektrum oblouků, variabilní tempo, dokonce snad i relaxační režim.Diskuze: Elan SLX 2017/2018

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Dynafit Blacklight 88

Cena: 18200 Kč

Blizzard Brahma 82

Armada Locator 96

Cena: 18790 Kč

Fischer Transalp 86 Carbon

Cena: 16990 Kč

Atomic Backland 95

Cena: 15499 Kč