Armada Victa 83 2017/2018 - Test lyží 2017/18 - SNOWtest - SNOW.cz

Armada Victa 83 2017/2018

Test lyží Armada Victa 83 2017/2018
Kategorie: Lyže - allmountain | Značka: Armada

Testovaná délka: 159 cm

Parametry: 122–82–112, R: 16,5 m

Rocker:


Je to už dávná tradice, že Armada na to jde trochu jinak. Značka, která se nebojí rockeru a profiluje se spíše freeridovými a freestylovými lyžemi, udělá i z obyčejných dámských lyží řádné allmountainy, na kterých lze příjemně strávit celý den bez ztráty kytičky. Ovšem kytičky tentokrát na krycí folii tohoto dámského modelu lyže nenajdete.

Co prozradil test:

Střed 82 milimetrů mluví za vše a jen potvrzuje, co jsem psal již v úvodu. Zatímco většina výrobců vyrábí dámské lyže spíše štíhlé a výhradně na sjezdovku, Armada prostě ze zásady pod 8 centimetrů nejde, i kdyby to měl být racecarver.
Sám výrobce je dokonce označuje jako užší lyže. Ale také lyže, které jsou stabilní a odpouštějí chyby. A to přesně sedí. Při jízdě jsou poměrně klidné, velmi snadno ovladatelné a těžký terén, který horším lyžařkám dělá problémy, zvládají s naprostou grácií díky širokému středu a většímu rockeru ve špičce. Rocker perfektně spolupracuje s camberem a přizvednutím paty, které v závěru oblouku upouští páru a nenutí lyžařky k agresivním výjezdům.
Se 16,5 metry v pouhých 159 centimetrech délky byste řekli, že budou určeny spíše pro dlouhé oblouky. Ale rocker i velmi měkká podélná flexe dělají své, a proto se „victám“ nejlépe daří ve středním a občas i kratším poloměru. Sedí jim spíše střední rychlost, ale pokud nejste vyloženě závodnice, můžete se pustit i rychleji. Nejsou to tedy typické rekreační lyže, které by byly určeny zejména na přejezdy mezi bary, nýbrž celodenní univerzálky, jež pobaví i leckterou expertku, přestože si na nich dobře zalyžuje i pohodová mírně pokročilá lyžařka.

Závěr:

Odhoďte předsudky o „širokých“ lyžích, dámy. Širší středy přináší své výhody, jakými jsou třeba výborná stabilita, ochota ke klasické smykové technice nebo výborná průchodnost rozbitým terénem. Přesto je stále k dispozici pro podobnou lyži nezbytná snadná ovladatelnost. Na armádách se zároveň dobře svezete i v řezaných obloucích a nemusíte se bát ani mírně tvrdšího povrchu. Záleží jen a jen na jejich královně.

Diskuze: Armada Victa 83 2017/2018

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Dynafit Blacklight 88

Cena: 18200 Kč

Blizzard Brahma 82

Armada Locator 96

Cena: 18790 Kč

Fischer Transalp 86 Carbon

Cena: 16990 Kč

Atomic Backland 95

Cena: 15499 Kč