Völkl Flair SC E 2017/2018 - Test lyží 2017/18 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2017/18 - SNOWtest Völkl Flair SC E 2017

Völkl Flair SC E 2017/2018

Test lyží Völkl Flair SC E 2017/2018
Kategorie: Lyže - univerzální | Značka: Völkl

Testovaná délka: 155 cm

Parametry: 122–72–105, R: 12,2 m

Rocker:


Německý Völkl lyže bezpochyby umí. Ale umí je také velmi přesně přizpůsobit cílovým skupinám a přitom nic neošidit. Jeho lyže jsou velmi hravé, přesto si udržují všechny vlastnosti, které by v dané kategorii měly mít. Takový je můj osobní pocit v posledních letech. A jaký měly naše testérky z dámského top modelu Flair SC E?

Co prozradil test:

Začneme designem. Ten je samozřejmě záležitostí silně individuální, v tomto případě ale většinu dívek a dam, které měly možnost „fléry“ testovat, příliš neuchvátil, zejména pak dominantní černá barva. Tím ale výčet negativ okolo téhle sportovní univerzálky, kterou sám Völkl nazývá „dámským slalomcarverem“, končí.
122–72–105 nejsou sice úplně ideální dámské míry, ale v případě lyží v délce 155 centimetrů s výsledným poloměrem 12,2 metru jsou perfektní. Mírně širší střed zajišťuje dobrou průchodnost horším rozměklým sněhem, zároveň stále velmi dobře funguje na tvrdé pistě a zvládne i rychlejší přehranění. Lyže jsou velmi živé, zábavné, zvládají široké spektrum oblouků i terénů, byť nejlépe se jim vede ve středním a kratším poloměru. Jsou snadno ovladatelné, přesto mírně dominantní. Než se pro ně, děvčata, rozhodnete, dobře zhodnoťte své lyžařské dovednosti.
Tohle totiž nejsou lyže pro nenáročný cruising po modrých sjezdovkách a od baru k baru. O tom nakonec vypovídá nejen jejich design, který právě u après-ski barů nebude patřit mezi nejobdivovanější, ale i přítomnost tlumiče UVO, který firma Völkl používá pouze na top modelech své kolekce. Pro vás, které hledáte něco uzpůsobeného holkám, ale trochu tak se sportovně laděnou chlapskou, trochu černou duší, jsou naopak ideální. Rozhodně se nebojte zvolit delší. Vynikají totiž zejména ve vyšších rychlostech a 155 cm je na ně prostě trochu málo.

Závěr:

Pro expertky, výborné lyžařky, které touží po kvalitním holčičím materiálu. Zároveň nic pro peříčka a vyhublé fotomodelky. Tyhle lyže potřebují nejen pevnou ruku, ale i pevný lyžařský zadek.

Diskuze: Völkl Flair SC E 2017/2018

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Hagan Core 84

Rossignol Escaper W 87 Nano

Cena: 15990 Kč

Atomic Backland 86 SL

Cena: 15499 Kč

Kästle TX87 UP

Elan Ripstick Tour 94

Cena: 20070 Kč