Vist GS- 2017/2018 - Test lyží 2017/18 - SNOWtest - SNOW.cz

Vist GS- 2017/2018

Test lyží Vist GS- 2017/2018
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Vist

Testovaná délka: 175 cm

Parametry: 114–69–99, R: 17,5 m

Rocker:


Vist je italská legenda postavená nejen na exkluzivitě a designu, ale taky na silně sportovním základu. Model GS Race naše testéry právě v tomto směru jednoznačně překvapil. Nikdo nečekal, že pod takovou designovkou se bude skrývat nekompromisní obřačka určená pro experty a velmi pokročilé.

Co prozradil test:

Rozměry 114–69–99 v délce 175 cm spolu s poloměrem 17,5 metru dávaly už předem jasně tušit, zač toho bude loket. Typická komerční obřačka v italských barvách s klasickou sendvičovou konstrukcí byla už na pohled jedním z nepsaných vítězů kategorie sportovních lyží určených pro dlouhé a střední oblouky.
Je to velmi tuhá lyže, jež k sobě připustí jen velmi dobrého jezdce a experta, který ví, jak ji zkrotit. Přitom ale není dominantní, naopak. Testéři si pochvalovali velmi snadné ovládání, absolutní stabilitu a klid při jízdě. To vše ale zejména při vyšších a vysokých rychlostech. Tahle lyže prostě není určena pro pomalé lyžování. Potřebuje se trochu rozjet a pak už na ní dokážete udělat téměř cokoliv.
Její doménou jsou jednoznačně dlouhé a střední poloměry. Do krátkého oblouku se jí moc nechce, a když, tak jen klasickou smýkanou technikou a s ještě větším úsilím. Nejlepší je na tvrdé až ledovaté trati. Měkký sníh jí nesvědčí, což dává na vědomí užším 69milimetrovým středem a absencí rockeru. Přesto ji můžeme považovat za dostatečně univerzální, pokud budeme trávit většinu času na dobře upravených a tvrdších tratích. Pod nohama dobrého jezdce se totiž chová velmi přátelsky, je hravá a živá a zvládne i poměrně široké spektrum oblouků.

Závěr:

Typická komerční obřačka, jak si ji pamatujeme z předrockerových dob. Nenajdeme na ní žádný podfuk, který by ji měl přiblížit širokým masám. Je jasně vyhraněná a určená pro ty, kteří neváží 40 kilo i s postelí a velmi dobře ví, jak se na lyžích zatáčí.

Diskuze: Vist GS- 2017/2018

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Hagan Core 84

Rossignol Escaper W 87 Nano

Cena: 15990 Kč

Atomic Backland 86 SL

Cena: 15499 Kč

Kästle TX87 UP

Elan Ripstick Tour 94

Cena: 20070 Kč