Blizzard QUATTRO RX 2017/2018 - Test lyží 2017/18 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2017/18 - SNOWtest Blizzard QUATTRO RX 2017

Blizzard QUATTRO RX 2017/2018

Test lyží Blizzard QUATTRO RX 2017/2018
Kategorie: Lyže - allmountain | Značka: Blizzard

Testovaná délka: 174 cm

Parametry: 129–84–113, R: 16 m

Rocker:


Řada Quattro pokrývá široké spektrum sportovních lyží od těch nejužších určených převážně na upravené sjezdové tratě až po široké allmountainy. Tentokrát jsme se vydali na tu širokou stranu spektra a nazuli allmountainový model RX s 84 milimetry. Jaký je?

Co prozradil test:

Tak tohle je naprostá pecka. Pokud hledáte opravdový celodenní tank, který projede téměř vše, ale zároveň si zachovává velmi sportovní tvář i na upravené sjezdovce, právě jste našli a netřeba pátrat dál.
Lyže se jménem Quattro patří mezi ty nejsportovnější v kolekci Blizzardu, pokud samozřejmě pomineme závodní modely a jejich komerční varianty. Na vrcholu kolekce Quattro pak stojí modely RS a RX, které si mnohé ze závodních modelů přinášejí do oblíbené střední třídy a zejména technologicky jsou mixem toho nejlepšího, co Blizzard umí. A tak to je i v případě modelu RX.
Jedná se o velmi vydařený allmountain s rozměry 129–84–113 a se 16 metry poloměru, který si ale i přes svoji šířku zachovává ryze sportovní charakter, a přesto, že ho výrobce doporučuje z půli na upravené tratě a z půli na jízdu mimo ně, rozhodně u něj ale neplatí, že dva v jednom znamená, že nic neumí pořádně. Naopak. Velmi dobře si poradí s tvrdým podkladem, byť lyže na modrý svěťákový led to fakt nejsou. Je hravý, 16 metrů poloměru ho předurčuje k širokému spektru oblouků, naši testéři ho chválili zejména za delší a střední poloměry oblouků, což nakonec v testované délce 174 cm není až takové překvapení.
Teprve však během dne, když svah začne měknout pod tlakem poledních teplot a ostřejšího slunce, přichází ta pravá chvíle nového RXka. Širší střed nechává lyže obratně plavat v rozbitém terénu i v muldách, dovolí jim velmi dobře i klasickou smýkanou techniku a nevyžaduje po jezdci přílišnou přesnost ani aktivitu. Prostě tolerantní allmountain pro sportovně zaměřené jezdce, kteří chtějí širší, ale pořád poctivé lyže.

Závěr:

Je na svou šířku velmi sportovní. Je zábavný, obratný a malý rocker ve špičce mu dává do vínku i snadnější zahájení od špičky a lepší průchodnost terénem. Kdo už dopředu ví, že nechce trávit čas jen na špičkově upravené sjezdovce, ale bude lyžovat až do čtyř, a zároveň hledá kus pořádné lyže, která nedá všechno jen tak „all inclusive“, měl by právě sem zaměřit svůj zrak.

Diskuze: Blizzard QUATTRO RX 2017/2018

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

OCB FCTR M165

Elan Ripstick Tour 88

Cena: 17990 Kč

Kästle TX87 W

Kästle MX75

Cena: 26490 Kč

Scott Proguide 89

Cena: 17350 Kč

Salomon MTN 96 Carbon

Cena: 17800 Kč