Armada Invictus 89 Ti 2017/2018 - Test lyží 2017/18 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2017/18 - SNOWtest Armada Invictus 89 Ti 2017

Armada Invictus 89 Ti 2017/2018

Test lyží Armada Invictus 89 Ti 2017/2018
Kategorie: Lyže - allmountain | Značka: Armada

Testovaná délka: 179 cm

Parametry: 130–88–120,5, R: 17,5 m

Rocker:


Tohle je prostě klasický allmountain, jak jsme na něj od Armady zvyklí. Stabilní, popere se s čímkoliv, neztratí se ani na tvrdé pistě. Jak se líbil našim testerům?

Co prozradil test:

88 milimetrů pod botou už je řádná šířka a na „invictu“ se není třeba bát ani rozbitého sněhu, ani prašanu a s mírnými limity i těžších sjezdů v opravdu hlubokém sněhu. Přesto v kolekci Armady patří k těm užším lyžím, které jsou určeny pro celodenní lyžování kdekoliv včetně upravených svahů. Nakonec přídomek Ti značící přítomnost titanalových výztuh dává tušit, že tohle nebude žádné párátko ani na pořádně zmrzlém kopci.
Nejlépe se mu daří při vyšších rychlostech. Tam je pak skvěle ovladatelný a zvládá bez uzardění řezané oblouky středních a delších poloměrů Do krátkých oblouků se mu moc nechce, ale na to nikdo při jeho vývoji ani nepomyslel. Je to čistokrevné allmountainové náčiní, které se výborně chová zejména v rozměklém a čerstvém sněhu, ale i na tvrdé sjezdovce se při troše dobré techniky svezete téměř bez limitu. A nemusíte být ani nějaký extra silák – mezi testery se našla děvčata, která právě na tento model nedala dopustit. Od středu 88 mm samozřejmě nemůžeme očekávat žádné extrémně rychlé přehranění, stejně tak nečekejte žádný velký rebound na konci oblouku, který postupně vypouští twintipová pata. Ale pocit jízdy na malém tanku, který je nesmírně stabilní, překvapivě dobře ovladatelný a projede vše, prostě stojí za to. Můžeme ho doporučit všem, kteří nejsou konzervativní, rádi experimentují a i do českých podmínek jsou ochotni si pořídit širší lyži, jež se jim odmění pocitem, že se na ni mohou spolehnout v jakékoliv situaci. Ačkoli není primárně určena pro žádná „tintítka“, od dobrého lyžaře příliš síly nevyžadují. Je to náčiní pro dobré lyžaře s typickým charakterem značka Armada.

Závěr:

Sportovní, stabilní, pro dobré jezdce a experty, kteří už vědí jak na to, lyžují i do odpoledne, nebojí se experimentovat a nejsou ovlivněni předsudky, že lyže na sjezdovku musí mít nutně 75 milimetrů pod botou a méně.

Diskuze: Armada Invictus 89 Ti 2017/2018

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Völkl Deacon 72

Kästle MX75

Cena: 26490 Kč

Scott Proguide 89

Cena: 17350 Kč

Elan SLX