Sporten Glider 8 2017/2018 - Test lyží 2017/18 - SNOWtest - SNOW.cz

Sporten Glider 8 2017/2018

Test lyží Sporten Glider 8 2017/2018
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Sporten

Testovaná délka: 170 cm

Parametry: 124–81–111, R: 15,4 m

Rocker:


Glider 8 je novinka novoměstské značky představená na ISPO 2017. Navazuje na svého předchůdce Glider 7, vyráběného z tmavé dýhy v kombinaci se žlutým kovem. Glider 8 ovšem stojí ještě o kus výše, a to zejména co do vnitřní konstrukce, potažmo výkonnosti lyže. Měli jsme možnost testovat jeden z prvních vyrobených kusů.

Co prozradil test:

Lyže na první pohled zaujme exkluzivním designem, který může vyvolat pocit, že lyže jsou určené hlavně k vystavování před horskými restauracemi v luxusních lyžařských střediscích. Jenže v tomto případě zdání klame. Neméně exkluzivní jsou totiž i jejich jízdní vlastnosti a rozhodně to nejsou lyže pro každého. Dva pláty titanalu integrované do lyže a titanalový pásek okolo bočnic viditelný po celém obvodu předznamenávají, že se uvnitř skrývá obří výkon, k jehož zkrocení bude potřeba dostatek síly a dovednosti.
Lyže se dokáží odvděčit vynikající stabilitou a klidem na hraně i ve velkých rychlostech a stejně tak na ranní zmrzlé pistě, jako odpoledne na odměklém a rozbitém podkladu. Nekompromisně drží a poskytují jistotu obdobnou u lyží závodních.
Se svými 81 mm pod vázáním ale nejsou lyžemi do branek, i díky jejich tuhosti je přehranění maličko pomalejší než u čistokrevných obřaček, nicméně v průběhu oblouku se jim pocitově hodně blíží. Tento ústupek ale vyvažuje jejich schopnost probít se rozbitou sjezdovkou, aniž by horší kvalita terénu omezila sportovní nasazení, rychlost a plynulost jízdy. Skvěle zvládá celý jarní lyžařský den s ranním ledovým manšestrem až po rozměklý, rozbitý odpolední firn.
Podobně do krátkého smýkaného oblouku na prudké sjezdovce se nechají přemlouvat, ale i tuto disciplínu na nich zkušený jezdec zvládne. Velmi tuhá lyže má i podobně silnou osobnost – pokud ji zatěžujete nedostatečně, má tendenci člověka vézt tak, jak se jí chce – což je obvykle dost rychle. Pokud ale máte na to lyži zkrotit, cítíte pod sebou jistotu velmi nabušeného SUV, které vás bezpečně a maximálně rychle proveze cestou necestou.

A pro koho tedy lyže je?

Kombinace exkluzivního designu a mimořádného výkonu pod pomyslnou kapotou dělá z lyže v rámci ostatní nabídky určitého solitéra. Podobně by pak mohl vypadat i její ideální zákazník: Velmi dobrý a kondičně vyspělý lyžař, který si zároveň potrpí na kvalitu i estetiku (a disponuje patřičným obnosem, aby si ji mohl pořizovat). Velmi dobře se lyže projeví i pod statným sportovním jezdcem, přičemž jako první mu nabídne především jízdu ve středních a delších obloucích. Pro podobně koncipovaného uživatele si lze Sporten Glider 8 představit jako jedinou univerzální lyži pro sjezdovkové lyžování.
Videorecenze lyží Sporten Glider 8 2017/2018


Diskuze: Sporten Glider 8 2017/2018

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

OCB FCTR M165

Dynastar M-Vertical 88

Cena: 17990 Kč