Kästle LX73 2017/2018 - Test lyží 2017/18 - SNOWtest - SNOW.cz

Kästle LX73 2017/2018

Test lyží Kästle LX73 2017/2018
Kategorie: Lyže - univerzální | Značka: Kästle

Testovaná délka: 172 cm

Parametry: 115–73–99, R: 17 m

Rocker:


Model LX už má rakouská fabrika v nabídce mnoho let a patří rozhodně mezi oblíbené stálice. Pro letošní sezónu prošel menším redesignem, nikoliv až tak optickým jako technologickým. Standardní přívlastky jako nízká hmotnost či snadné ovládání mu však stále zůstaly.

Co prozradil test:

Kästle řadí tyto lyže mezi svoje sjezdovkové univerzálky (řada Piste / All Mountain), což je trochu zvláštní označení, ale modelu LX přesně odpovídá. Rozměry 115–73–99 v délce 172 cm (loni ještě 117–73–99 při 170 cm /R 16 m) s poloměrem 17 metrů dávají tušit, že se bude jednat o typickou komerční obřačku. Tomu nakonec napovídá i klasická sendvičová konstrukce se dvěma pláty titanalu, tentokrát ovšem zabalená do capového pláště. Komerční obřačka jak vyšitá, ovšem nebýt měkčí podélné tuhosti, torze a nízké hmotnosti: Právě tyto vlastnosti z nich činí příjemné celodenní univerzálky určené i pro (ale nejen) lehčí jezdce a na upravenou sjezdovku.
Velmi dobře si při testování poradily s ledem a tvrdým podkladem obecně, dominují ve středních a vyšších rychlostech a jejich nejoblíbenějším poloměrem je střední. Krátké oblouky zvládají klasickou smýkanou technikou velmi dobře, se svými 17 metry pak rozhodně umí i delší. Patří ale spíše mezi živější a hravé lyže.
Naši testéři je doporučují pro středně těžké až těžší lyžaře, kteří umí na lyžích trochu víc. Sportovně zaměřené lyžařky je rozhodně ocení také, už jen díky nízké hmotnosti, která je při první jízdě až nepříjemně překvapující, ale i díky snadné ovladatelnosti. Průměrné lyžařky by se těmto lyžím měly ale spíše vyhnout, pomalejším jezdkyním, které hledají celodenní „užívačku“, spíše neseděla. Stejně tak to není lyže pro nejvyšší úroveň expertů a hobby závodníků, ti by se měli poohlédnout po lyžích s podobnými parametry, ale raději o něco tužších a těžších.

Závěr:

S Kästlemi nelze podle mého názoru nikdy prohloupit. Kdo má rád neokoukaný a jednoduchý design, poctivé zpracování a standardní konstrukce ze dřeva a titanalu, kde je navíc všudypřítomný rocker nahrazen chytrou „děravou špičkou“, která omezuje vibrace a zároveň usnadňuje zahájení oblouku, je tady doma. To ale znalcům Kästle netřeba opakovat a vy ostatní byste měli tyto lyže alespoň jednou za život vyzkoušet. Dost možná vás chytí a nepustí.Diskuze: Kästle LX73 2017/2018

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy