Lusti PC 74 2017/2018 - Test lyží 2017/18 - SNOWtest - SNOW.cz

Lusti PC 74 2017/2018

Test lyží Lusti PC 74 2017/2018
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Lusti

Testovaná délka: 171 cm

Parametry: 122–74–105, R: 15,8 m

Rocker:


V  žacléřské fabrice Lusti se stále děje něco nového. Kolekci pro sezónu 2017/18 reprezentuje malé rozšíření kolekce a zjednodušení názvosloví. Výsledek je pro koncového zákazníka mnohem přehlednější, než tomu bývalo v uplynulých letech. Typickým zástupcem je nová řada lyží PC, které v kolekci najdete ve třech šířkách 71, 74 a 77 mm. My jsme si pro testování vybrali zlatou střední třídu, model Lusti PC 74.

Co prozradil test:

S kompletními rozměry 122–74–105 a necelými 16 metry poloměru se logicky jedná o univerzálku, název PC skrývá v Lusti již zdomácnělou zkratku Performance Carving, což značí řadu určenou k celodennímu sportovnímu lyžování.
PC 74 jsme testovali v délce 171 cm a pro mě jako milovníka dlouhých lyží byl toto upřímně jediný handicap. Zvyknout si na lyži mi tedy trvalo sice trochu déle, ale o to větší byl pak prožitek. Lusti obecně jsou prostě trochu jiné, což ale vůbec neznamená špatné. Naopak mám rád lyže, které se odlišují a mají svůj vlastní charakter, byť jeho objevení a hlavně využití může trvat déle než deset oblouků. To je i případ modelu PC 74.
Asi tím největším dojmem, který ve mně nové PC zanechaly, je neskutečný klid. Po několika jízdách jsem zjistil, co mě na nich vlastně tak upoutalo. PC 74 leží na jakémkoliv povrchu jako přibité, špička se jim nijak neklepe a při nárazu do větší vrstvy sněhu ji snadno projedou, nekopnou vás, nezastaví se, prostě zvláštní pocit, jako byste mazali dobře rozteklé máslo na čerstvý rohlík.
A jinak? Univerzálky jako dělané. Šestnáct metrů poloměru poskytuje dostatek manévrovatelnosti pro jakékoliv situace a PC 74 si nejlépe hoví ve středním poloměru, i když ani dlouhý a zejména pak kratší oblouk jim vůbec není cizí. Díky klasické sendvičové konstrukci a sympatické absenci rockeru (díky čemuž pravděpodobně vykazují i takový klid při jízdě) se na ně lze spolehnout i na velmi tvrdém povrchu. Mají téměř charakter komerční obřačky a tomu, kdo hledá opravdu celodenní sportovně zaměřenou lyži, poslouží více než dobře.

Závěr:

Pravá univerzálka. Nebojí se žádné váhové kategorie a mezi její uživatele se budou řadit v nemalé míře i pokročilé sportovní lyžařky. Na druhé straně portfolia jezdců očekávám bez uzardění i opravdové experty, kteří hledají celodenní pracovní náčiní v bezkonkurenčním poměru ceny a výkonu.
Videorecenze lyží Lusti PC 74 2017/2018


Diskuze: Lusti PC 74 2017/2018

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy