Lusti CWR+ 95 2017/2018 - Test lyží 2017/18 - SNOWtest - SNOW.cz

Lusti CWR+ 95 2017/2018

Test lyží Lusti CWR+ 95 2017/2018
Kategorie: Lyže - allmountain | Značka: Lusti

Testovaná délka: 174 cm

Parametry: 136–95–120, R: 17 m

Rocker:


Model CWR (cross wide rocker) je pro Lusti poměrně ojedinělý. Jedná se totiž o jedny z mála lyží domácího výrobce, které disponují rockerem. Konkrétně se nám do ruky dostal k testování nejširší model Lusti CWR 95+.

Co prozradil test:

Šířka 95 milimetrů napovídá, že tentokrát nepůjde o žádnou celodenní univerzálku ani závodní raketu na dlouhé oblouky. Kompletní rozměry 136–95–120 jen jasně podtrhují allmountainové zařazení a staví „céwéerka“ trochu na okraj zájmu běžného českého spotřebitele. CWR 95+ navíc disponují velmi výrazným a dlouhým rockerem, který naznačuje, že lyže jsou pro nějaké speciální využití. Jenže…
Lyže jsme testovali v různorodých podmínkách, mezi něž patřila i ranní tvrdá upravená pista s ledovatými úseky. Nikdo by samozřejmě nepředpokládal, že jakákoliv lyže v takové šířce a s tak dlouhým rockerem si na takovém terénu povede nějak zásadně slušně. Počáteční nedůvěra se ale po prvních obloucích velmi rychle proměnila v čistou radost. I přes svoji šířku se lyže výborně zařezávaly do tvrdého povrchu, přesně, jasně a hlavně rychle zahajovaly oblouky a navíc si s poloměrem 17 m v testované délce 174 cm říkaly o hravé střídání poloměrů oblouků a rychlé změny směru. Neuvěřitelné, ale překvapivě reálné.
Tyhle lyže, výrobcem určené do odpoledního rozbředlého sněhu, kde samozřejmě kralují, přináší zcela neočekávaně bonus téměř celodenní univerzálky. Pro lyžování v silně se měnících podmínkách nebo ve velkých alpských areálech s prašanovými možnostmi si je, s určitými limity, dokážu dokonce představit jako své jediné a celodenní lyže. Na ranní obřákové oblouky jsou až překvapivě dobré, ale pokud jste zvyklí ráno lyžovat dvě hodiny na ostře nabroušeném racecarveru, 95milimetrové allmountainy vám ho logicky nikdy nenahradí.
A pak zase ten klid. Žádné vibrace, špička, přes svůj obří rocker, leží klidně jako přibitá. Nevím, jak to v Žacléři dělají, ale dělají to dobře. A navíc velmi hravě, což bych u lyží tohoto typu a zaměření už vůbec nečekal.

Závěr:

Dostali jsme do ruky nejširší allmountain domácího výrobce, zkusili ho a odevzdali prvotřídní univerzálku s přesahem do všech myslitelných kategorií lyží, které jsou na současné scéně k mání. Nikdy to nebude slalomka, nikdy to nebude racecarver, nikdy to nebude freeride backcountry speciálka. Ale velmi vydařený a snadno ovladatelný allmountain s širokým přesahem a velmi širokým spektrem uživatelů.
Videorecenze lyží Lusti CWR 95+ 2017/2018


Diskuze: Lusti CWR+ 95 2017/2018

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Völkl Deacon 84

Kästle RX12 GS

Cena: 23840 Kč