Wedze Boost 900 2017/2018 - Test lyží 2017/18 - SNOWtest - SNOW.cz

Wedze Boost 900 2017/2018

Test lyží Wedze Boost 900 2017/2018
Kategorie: Lyže - univerzální | Značka: Wedze

Testovaná délka: 177 cm

Parametry: 127–73–110, R: 14,4 m

Rocker:


Wed’ze. Neznáte? Zapamatujte si. Lyže francouzského výrobce můžete pořídit pouze v obchodní síti Decathlon. Za velmi zajímavé peníze získáte velmi zajímavou kvalitu.

Co prozradil test:

Lyže Wed’ze jsem testoval na začátku května v rakouském středisku Sölden, kde se během několika dnů vystřídaly snad všechny myslitelné podmínky. A model Boost 900 mě přes počáteční nedůvěru, s jakou přistupujete automaticky ke všem lyžím méně známých a navíc „řetězcových“ výrobců, překvapil. Stojí za nimi mnoho týdnů vývoje a testování a na výsledku je to rozhodně znát. Model Boost 900 je určen jednoznačně pro pokročilé lyžaře a troufnu si tvrdit, že si na nich velmi dobře zalyžují i experti, kteří hledají celodenní hravé a poměrně živé univerzálky. Poloměr 14,4 metru zvládá přesně tak široké spektrum oblouků, jaké potřebujete. Od krátkých přes střední, kde jednoznačně dominuje, až po dlouhé, kde už se v těch nejvyšších rychlostech dostává na svůj limit. Ale není to komerční obřačka, nikdo od ní tudíž nejvyšší rychlosti ani nevyžaduje, a nemáme tedy co vytknout.
Překvapivě dobře si poradí s tvrdou pistou, zároveň je velmi agilní v rozměklém sněhu a mírně širší střed ve spolupráci s tip rockerem dovolí i nenáročné výlety za hranice vyznačených tratí. S lyžemi se sžijete překvapivě rychle. Jsou klidné, poddajné, měkčí v ohybu, přesto díky klasické sendvičové konstrukci dostatečně tuhé v torzi pro rychlou sportovní jízdu.

A pro koho tedy lyže je?

Malé překvapení, které mám na testování rád. Pod nohama se vám objeví něco, od čeho nic zvláštního nečekáte, a najednou zjišťujete, že se dá skvěle a bez limitů lyžovat i na lyžích za necelých deset tisíc. Doporučuji všem, kteří nelpí na značce, nemají zrovna 100 kilo a více a hledají celodenní univerzál, který je podrží ve všech podmínkách a nebude je trestat za nějakou tu občasnou chybičku.

Diskuze: Wedze Boost 900 2017/2018

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Völkl Deacon 84

Kästle RX12 GS

Cena: 23840 Kč