Völkl Code S 2017/2018 - Test lyží 2017/18 - SNOWtest - SNOW.cz

Völkl Code S 2017/2018

Test lyží Völkl Code S 2017/2018
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Völkl

Testovaná délka: 173 cm

Parametry: 122–74–104, R: 16,5 m

Rocker:


Řada univerzálek Code určených primárně na upravené sjezdové tratě už je v kolekci Völkl zabydlenou klasikou. Tyto lyže došly za posledních několik let velké obliby nejen u expertů a učitelů lyžování, ale i u středně pokročilých lyžařů, kteří si s nimi stále hravě poradí.

Co prozradil test:

Code S je opravdu hravý univerzál, živý, ale poddajný, jak je u Völklu v poslední době dobrým zvykem. Písmeno S značí více slalomový charakter a zaměření na kratší oblouky (v nabídce je i model L konstruovaný pro delší oblouky), ale poloměr 16,5 metru v testované délce 173 cm jen jasně potvrzuje, že tyhle lyže toho budou umět o mnoho více.
Našim testerům se nejvíce líbily v delších a středních poloměrech, naopak kratší poloměr, pro který jsou primárně určeny, opěvován nebyl. Trochu tuto stránku ovlivnilo i sportovnější broušení.
Preference krátkých oblouků není u tohoto modelu primárně určena poloměrem, ale spíše konstrukcí, kde Völkl kombinuje měkké a tvrdé dřevo a nechává tak „cody“ v některých situacích snadněji ovladatelné a prohnutelné i slabšími lyžaři. To se nakonec potvrdilo i při samotném testování. Preference neletí až tak jednoznačně k expertům, ale právě ke středním a více pokročilým jezdcům, kteří hledají svoji celodenní lásku. Code S totiž výborně zvládá i průjezd horším a rozměklým sněhem, díky mírnému rockeru v patě leccos na konci oblouku odpustí, a při tom všem je velmi klidná i díky originálnímu tlumiči UVO, který se používá na nejvyšších modelech značky.

Závěr:

Zvládne všechno. I přes 74 milimetrů pod botou je dostatečně obratná při přehranění a lyžování na ní je jednoduše potěšením pro všechny pokročilé, ale i sportovně orientované jezdce, kteří hledají jednoduše něco na celý den.

Diskuze: Völkl Code S 2017/2018

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Dynafit Blacklight 88

Cena: 18200 Kč

Blizzard Brahma 82

Armada Locator 96

Cena: 18790 Kč

Fischer Transalp 86 Carbon

Cena: 16990 Kč

Atomic Backland 95

Cena: 15499 Kč