Rossignol Pursuit 700 Ti 2017/2018 - Test lyží 2017/18 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2017/18 - SNOWtest Rossignol Pursuit 700 Ti 2017

Rossignol Pursuit 700 Ti 2017/2018

Test lyží Rossignol Pursuit 700 Ti 2017/2018
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Rossignol

Testovaná délka: 177 cm

Parametry: 127–73–109, R: 15 m

Rocker:


Řada Pursuit cílí na pokročilé a sportovní lyžaře sjíždějící na upravených svazích. Kombinují sportovní technologické prvky z řad vyšších a „user friendly“ charakter, přičemž model 700 by měl být podle předpokladů oproti druhému testovanému o stupeň přívětivější pro široké spektrum rekreačních lyžařů.

Co prozradil test:

„Sedmistovku“ jsme testovali už v pořádné pánské délce 177 cm, což přímo vyzývalo ke zkoušení limitů v rychlé jízdě a při dlouhých obloucích. Výsledek testování byl v podstatě překvapivý, zjistili jsme, že celodenní sportovní univerzálky s nijak příliš širokým středem 73 milimetrů jsou nakonec více doma v měkkém a rozbitém sněhu, chválu na ně pěli testéři i při občasných výletech mimo upravenou sjezdovku.
Lyže jsou každopádně velmi hravé. 15 metrů poloměru při délce 177 cm už hodně pomáhá točit a vzhledem k rockeru ve špičce, který usnadní zahájení oblouku, a technologii Prop Tech, jež ovlivňuje torzní tuhost špičky, s nimi lze snadno střídat poloměry oblouků a při troše snahy se dostat až na kratší řezané oblouky. Nejlépe se však Pursuit 700 cítí ve středním poloměru a zejména ve středním tempu. Rychlá jízda na limit a velmi tvrdý svah jim nesedí, zato jsou však velmi agilní a skvěle použitelné i pro klasickou smýkanou techniku.
Testéři si „sedmistovky“ pochvalovali zejména v rozbitém terénu, odpoledním rozbředlém sněhu, v boulích, které se na sjezdovce během dne utvořily, ale i v terénu mimo sjezdovku, což je při středu 73 mm překvapivé. Ale pokud vezmeme v úvahu, že se nejedná o nijak podélně tuhé lyže, že jim v průchodnosti terénem pomáhá rocker ve špičce a že jsme testovali délku 177 cm, která už vytvoří slušnou plochu, je to nakonec logické.

Závěr:

Jsou sportovně zaměřené, ale spíše pro celodenní užívače, kteří vyžadují od lyže mnoho univerzálních vlastností, chtějí občas smýkat a zbytečně se nedřít. Středně a více pokročilí, sportovně zaměření věkové kategorie 50+, prostě všichni, kteří umí lyžovat, rádi lyžují celý den, ale nemusí být na kopci první a nepotřebují si dokazovat, že budou i první dole pod kopcem.

Tyto lyže si můžete do 31. 1. 2018 půjčit v testcentru HARFASPORT na jeden den zdarma!


Více informací zde.


Kupon naleznete v časopise SNOW 105 - listopad 2017 vzadu na vytrhávacích kuponech.


Test lyží zdarma – HarfasportDiskuze: Rossignol Pursuit 700 Ti 2017/2018

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy