Kaunertaler Gletscher - aktuální report z 16.11.2015 - SNOW.CZ

Kaunertaler Gletscher | aktuální report z 16.11.2015

Kaunertaler Gletscher - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Kaunertaler Gletscher:
autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:
návštěva od: 16.11.2015 do: 16.11.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Předsváteční pondělí na Kaunertalském ledovci bylo především velmi příjemné díky slunci a teplotám, při nichž se dalo posedět i na terase restaurace Weissee ve 2 750 m n. m. Sněhové podmínky jsou na polovinu listopadu poněkud atypické – sněhu je sice „dostatek“ na to, aby byly v provozu až na jednu všechny sjezdovky, ale přeci jen znatelně méně, než je zvykem. Provoz na sjezdovkách byl docela klidný a vzhledem ke svátečnímu termínu jej řídila česká režie.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Kaunertalský ledovcový kotel s 22 km sjezdovek se dá pomyslně rozdělit na svahy opravdu pokryté ledovcem s přehlednými dálničními tratěmi (Weisseeferner, Falgin a Nörderjoch) a na členitější morénové terény (Karlesjoch), případně ještě subtilnější odjezdové tratě k parkovišti na Ochsenalmu. Nejširší tréninkový hang na Weisseeferneru momentálně pokrývá „les tyčí“.

Sněhové podmínky:

Už měsíc trvající slunečné a poměrně teplé počasí znamená poměrně hubenou vrstvu sněhu, který v podstatě všechen napadl v půli října – jeho kvalita ale zůstává díky nízké vlhkosti dobrá (suchý prašan), jen podklad je tvrdší. Místy se během dne vyjezdí plotny a výjimečně se objevují i drobné kamínky – nejlépe vysněžené jsou ledovcové svahy Weisseeferner a Falgin, dopoledne je velmi příjemný i Karlesjoch, jehož „vysněžení“ zajišťují depony sněhu z loňské sezóny spolu s děly. Na jednorázové použití – odjezd k nejníže položenému parkovišti – sloužil dojezd na Ochsenalm s několika velmi zledovatělými a stinnými, tedy záludnými úseky.
Nic pro kamínkové alergiky nebyl ani svah Nörderjoch, jinak pěkná a liduprázdná pravidelná dálnice, který je však náchylnější na odnos sněhu větrem.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Všechny ledovcové sjezdovky obstarávají kotvy, jen Karlesjoch (moderní 8 místná kabinka) a Ochsenalm (krytá 4sedačka) mají pohodlnější zařízení. Hlavní výhodou Kaunertalu je parkování přímo pod sjezdovkami ve 2 750 m, příp. na Ochenalmu ve 2 150 m. O co více je třeba řídit, o to bezproblémovější je pak přístup z parkoviště na svah, nemluvě o slabší zalidněnosti oproti známějším a větším ledovcům.

Zalidněnost:

Díky českému svátku tentokrát dominovala čeština, celkově se ale lyžovalo bez front (nebo jen s „minutovým“ čekáním) a dostatek prostoru navzdory „tyčím“ (Weisseferner, Falgin) zbývalo i na sjezdovkách, i když v plné šiři ještě nefungují.

Občerstvení a aprés-ski:

Na hlavním „ledovcovém“ parkovišti se nachází velká samoosblužná restaurace Weisseee (polévka 4 až 6 eur, hlavní jídlo 9 až 13 eur) s kapacitními toaletami i převlékárnou.

Doprava do střediska a parkování:

Z Feichtenu, hlavní ubytovací vesničky v Kaunertalu, je třeba vystoupat ještě 30 km po mýtné (v ceně skipasu) klikaté horské silnici do 2 150 m (Ochsenalm) nebo 2 750 m (přímo pod ledovcem).

+ plusy

  • kompaktní ledovcový areál se snadnými přesuny mezi tratěmi
  • velmi příjemné počasí a vzhledem k teplu i solidní sněhové podmínky
  • z parkoviště přímo na svah

- mínusy

  • nejširší ledovcové svahy zabrány pro trénink
  • nouzový dojezd k Ochsenalmu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

19. - 20.04.2019  | Kaunertaler Gletscher

autor: gimli35
hodnocení:

Když jsem areál na Kaunertalském ledovci navštívil před třemi lety, byl jsem k němu poměrně kritický. Vytýkal jsem mu především nepravdivé "aktuální" informace, dlouhé výpadky přepravních zařízení a uzavírání celého střediska během větší...

zobrazit celý report

20.03.2019  | Kaunertaler Gletscher

autor: schimanski
hodnocení:

Využil jsem krásného slunečného počasí a rozhodl se, že přejedu z Pitztalu na jeden den na Kaunertaler Gletscher. Udělal jsem dobře. Je to sice o něco menší středisko než vedlejší Pitztal a mají i horší vybavení, co se týká lanovek. Ale sjezdovky jsou krásné, táhlé a dlouhé.

zobrazit celý report

21.02.2019  | Kaunertaler Gletscher

autor: škubánek
hodnocení:

Poslední den lyžování klasicky volíme na Kaunertalu, jelikož je to tu vždycky perfektní, vždycky je tu málo lidí, spíš skoro nikdo a není to tu tak drahý, takže končíme dřív, aby jsme se rozumně vrátili do Čech.

zobrazit celý report

10. - 14.12.2017  | Kaunertaler Gletscher

autor: rajdak
hodnocení:

Vždy jezdíme lyžovat v lednu a poprvé jsme se rozhodli jet na předvánoční "sklouznutí". Volba padla na Kaunertalský ledovec, který jsme znali z jarního lyžování. A neprohloupili jsme! První den byl sice ledovec zavřený kvůli sněhové kalamitě, takže jako náhrada byla otevřena alespoň jedna sjezdovka ...

zobrazit celý report

08.03.2017  | Kaunertaler Gletscher

autor: schimanski
hodnocení:

Ledovec Kaunertal jsem navštívil poprvé a byl jsem z něho velmi příjemně překvapen. Za to mohlo i slunečné počasí a azurová obloha, která vydržela celý den. Určitě bych se sem ještě někdy vrátil.

zobrazit celý report

10.01.2017  | Kaunertaler Gletscher

autor: škubánek
hodnocení:

Potřetí tudle zimu na Kaunertalu a potřetí naprosto skvělý podmínky! Oproti začátku prosince tu připadlo tak 25 cm, ubylo lidí, kdy tak třetinu až polovinu návštěvníků tvořili závodníci a počasí zase na jedničku..

zobrazit celý report

04. - 05.12.2016  | Kaunertaler Gletscher

autor: škubánek
hodnocení:

Minulý rok toudle dobou jsme si tu náramně spravili chut při cestě z Livigna, takže očekávání byla velká a plně se naplnila. Skvělý lyžařský zážitel ještě umocnilo slunečné počasí a malá, v pondělí dokonce minimální zalidněnost. Navíc oproti Pitztalu, kde lístek v tudle dobu vyjde kolem 47 euro, na ...

zobrazit celý report

16. - 19.04.2016  | Kaunertaler Gletscher

autor: gimli35
hodnocení:

Pro poslední lyžování sezóny jsem si vybral Kaunertalský ledovec. Nikdy jsem na něm nebyl (vždy jsem jezdil jen na Hintertux), a tak jsem byl zvědav, jak to na Kaunertalu asi vypadá. A bohužel musím říct, že mě příliš neoslovil. Příště radši zase na Hintertux. ;-)

zobrazit celý report

19.12.2015  | Kaunertaler Gletscher

autor: škubánek
hodnocení:

Tak to byla třešnička na závěr. Otevřeny všechny sjezdovky, na danou dobu výborné sněhové podmínky, perfektní sjezdové tratě celý den, slunečné počasí a minumum lidí = jedno z nejlepších lyžování!

zobrazit celý report

09. - 16.03.2013  | Kaunertaler Gletscher

autor: Mirejzr
hodnocení:

Březnový termín se na týdenní pobyt v rakouských Alpách opět vyplatil. Počasí nám (až na 1 den) přálo a přes počáteční, zvláštní a stísněný pocit při příjezdu do střediska jsem si tam opravdu fantasticky zalyžovala.

První den jsem kvůli nepřízni počasí nahoře na ledovci navštívila i "sesterské" s...

zobrazit celý report

09.04.2012  | Kaunertaler Gletscher

autor: julo

Kaunertal je najmladsi tyrolsky ladovec. Prave pre jeho polohu a mladost ma svoje jedinecne caro. Masy lyziarov tu nenajdete. Specifikom strediska je bezbarierovy pristup. Velmi prijemna je cesta k ladovcu ale pozor je potrebne ratat 30 minut od zakupenia permanentky po parkovisko hore v pripade, ...

zobrazit celý report

24. - 27.11.2011  | Kaunertaler Gletscher

Údolí věčného stínu
Nejzapadlejší z tyrolských ledovců má v současné době velmi dobré sněhové podmínky, zato slunce se ani za jasných dnů příliš neukazuje. Celé údolí je totiž v období slunovratu prakticky po celý den chráněno před slunečními paprsky horským masivem ve tvaru půlkruhového kráte...

zobrazit celý report