Kaunertaler Gletscher - aktuální report z 19.12.2015 - SNOW.CZ

Kaunertaler Gletscher | aktuální report z 19.12.2015

Kaunertaler Gletscher - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Kaunertaler Gletscher:
autor: škubánek
hodnocení:
návštěva od: 19.12.2015 do: 19.12.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Tak to byla třešnička na závěr. Otevřeny všechny sjezdovky, na danou dobu výborné sněhové podmínky, perfektní sjezdové tratě celý den, slunečné počasí a minumum lidí = jedno z nejlepších lyžování!

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Členité sportovnější tratě pod kabinkou Karlesjochbahn, dále dlouhá červená sjezdovka pod 4sedačkou mezi parkovištěmi - pro méně zdatné lyžaře možnost objetí prudších pasaží po modrých variantách. Přímo na ledovci široké modré přehledné dálnice. Všechny tratě držely celý den, téměř bez ploten s vyjímkou prvních cca 50 metrů na vršku kabinky. Na Weissseeferneru les branek pro lyžařské týmy, ale i tak pro těch minimum lidí, co tam bylo, naprosto dostačující prostor.

Sněhové podmínky:

Zde to konečně vypadalo jako v zimě, všude bílo, cca 15 až 20 cm prašanu mimo sjezdovky, takže i freerideři by si tu něco našli, jinak na sjezdovkách prašánek celý den.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Novější 4sedačky Ochsenalm s přestupní stanicí, ze které nemusíte ani vylézt + plexisklo. Kabinka Karlesjochbahn na Karlesspitze do výšky 3 110 m s panaromatickými výhledy jak do Rakouska na ledovec, tak do Itálie. Dva dlouhé kotvové vleky a další dva kratší přímo na ledovci.

Zalidněnost:

I když bylo krásně a předvánoční sobota, tak nebejt týmů, které tam trénovaly, tak skoro nikdo.

Občerstvení a aprés-ski:

Moderní a prostorná restaurace s terasou u vrchního parkoviště se slušnými cenami - polévka 5-6 eur, jídlo 8-11 eur, možnost zeleninových salátů, desertů a jiných různých pochutin.

Doprava do střediska a parkování:

Velké parkoviště ve výšce 2 750 m, další menší u spodní sedačky, ale s dostatečnou kapacitou. Silnice suchá, ale trochu klikatá... :-) Skipasy se kupují přímo u mýtné brány dole pod přehradou a mýtné je v ceně skipasu. My jsme to stihli ještě ve vedlejší sezoně za 38 eur.

+ plusy

  • široké modré ledovcové dálnice
  • svižnější červené tratě
  • perfektně připravené sjezdovky
  • horská kulisa
  • prachový sníh

- mínusy

  • vůbec nic
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

19. - 20.04.2019  | Kaunertaler Gletscher

autor: gimli35
hodnocení:

Když jsem areál na Kaunertalském ledovci navštívil před třemi lety, byl jsem k němu poměrně kritický. Vytýkal jsem mu především nepravdivé "aktuální" informace, dlouhé výpadky přepravních zařízení a uzavírání celého střediska během větší...

zobrazit celý report

20.03.2019  | Kaunertaler Gletscher

autor: schimanski
hodnocení:

Využil jsem krásného slunečného počasí a rozhodl se, že přejedu z Pitztalu na jeden den na Kaunertaler Gletscher. Udělal jsem dobře. Je to sice o něco menší středisko než vedlejší Pitztal a mají i horší vybavení, co se týká lanovek. Ale sjezdovky jsou krásné, táhlé a dlouhé.

zobrazit celý report

21.02.2019  | Kaunertaler Gletscher

autor: škubánek
hodnocení:

Poslední den lyžování klasicky volíme na Kaunertalu, jelikož je to tu vždycky perfektní, vždycky je tu málo lidí, spíš skoro nikdo a není to tu tak drahý, takže končíme dřív, aby jsme se rozumně vrátili do Čech.

zobrazit celý report

10. - 14.12.2017  | Kaunertaler Gletscher

autor: rajdak
hodnocení:

Vždy jezdíme lyžovat v lednu a poprvé jsme se rozhodli jet na předvánoční "sklouznutí". Volba padla na Kaunertalský ledovec, který jsme znali z jarního lyžování. A neprohloupili jsme! První den byl sice ledovec zavřený kvůli sněhové kalamitě, takže jako náhrada byla otevřena alespoň jedna sjezdovka ...

zobrazit celý report

08.03.2017  | Kaunertaler Gletscher

autor: schimanski
hodnocení:

Ledovec Kaunertal jsem navštívil poprvé a byl jsem z něho velmi příjemně překvapen. Za to mohlo i slunečné počasí a azurová obloha, která vydržela celý den. Určitě bych se sem ještě někdy vrátil.

zobrazit celý report

10.01.2017  | Kaunertaler Gletscher

autor: škubánek
hodnocení:

Potřetí tudle zimu na Kaunertalu a potřetí naprosto skvělý podmínky! Oproti začátku prosince tu připadlo tak 25 cm, ubylo lidí, kdy tak třetinu až polovinu návštěvníků tvořili závodníci a počasí zase na jedničku..

zobrazit celý report

04. - 05.12.2016  | Kaunertaler Gletscher

autor: škubánek
hodnocení:

Minulý rok toudle dobou jsme si tu náramně spravili chut při cestě z Livigna, takže očekávání byla velká a plně se naplnila. Skvělý lyžařský zážitel ještě umocnilo slunečné počasí a malá, v pondělí dokonce minimální zalidněnost. Navíc oproti Pitztalu, kde lístek v tudle dobu vyjde kolem 47 euro, na ...

zobrazit celý report

16. - 19.04.2016  | Kaunertaler Gletscher

autor: gimli35
hodnocení:

Pro poslední lyžování sezóny jsem si vybral Kaunertalský ledovec. Nikdy jsem na něm nebyl (vždy jsem jezdil jen na Hintertux), a tak jsem byl zvědav, jak to na Kaunertalu asi vypadá. A bohužel musím říct, že mě příliš neoslovil. Příště radši zase na Hintertux. ;-)

zobrazit celý report

16.11.2015  | Kaunertaler Gletscher

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Předsváteční pondělí na Kaunertalském ledovci bylo především velmi příjemné díky slunci a teplotám, při nichž se dalo posedět i na terase restaurace Weissee ve 2 750 m n. m. Sněhové podmínky jsou na polovinu listopadu poněkud atypické – sněhu je sice „dostatek“ na to, aby byly v provozu až na jednu ...

zobrazit celý report

09. - 16.03.2013  | Kaunertaler Gletscher

autor: Mirejzr
hodnocení:

Březnový termín se na týdenní pobyt v rakouských Alpách opět vyplatil. Počasí nám (až na 1 den) přálo a přes počáteční, zvláštní a stísněný pocit při příjezdu do střediska jsem si tam opravdu fantasticky zalyžovala.

První den jsem kvůli nepřízni počasí nahoře na ledovci navštívila i "sesterské" s...

zobrazit celý report

09.04.2012  | Kaunertaler Gletscher

autor: julo

Kaunertal je najmladsi tyrolsky ladovec. Prave pre jeho polohu a mladost ma svoje jedinecne caro. Masy lyziarov tu nenajdete. Specifikom strediska je bezbarierovy pristup. Velmi prijemna je cesta k ladovcu ale pozor je potrebne ratat 30 minut od zakupenia permanentky po parkovisko hore v pripade, ...

zobrazit celý report

24. - 27.11.2011  | Kaunertaler Gletscher

Údolí věčného stínu
Nejzapadlejší z tyrolských ledovců má v současné době velmi dobré sněhové podmínky, zato slunce se ani za jasných dnů příliš neukazuje. Celé údolí je totiž v období slunovratu prakticky po celý den chráněno před slunečními paprsky horským masivem ve tvaru půlkruhového kráte...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Dimora Storica la Mirandola
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 187 Kč/os.
Chalety & Apartmány Wachterhof
Orientační cena za noc vč. skipasu 3 135 Kč/os.
Hotel Wasserfall
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 797 Kč/os.