Kaunertaler Gletscher - aktuální report z 24. - 27.11.2011 - SNOW.CZ

Kaunertaler Gletscher | aktuální report z 24. - 27.11.2011

Kaunertaler Gletscher - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Kaunertaler Gletscher:
autor: Markéta Karlová - SNOW
návštěva od: 24.11.2011 do: 27.11.2011
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Údolí věčného stínu
Nejzapadlejší z tyrolských ledovců má v současné době velmi dobré sněhové podmínky, zato slunce se ani za jasných dnů příliš neukazuje. Celé údolí je totiž v období slunovratu prakticky po celý den chráněno před slunečními paprsky horským masivem ve tvaru půlkruhového kráteru.Hlavním sjezdařským tahem jsou souběžné vleky Weisseeferner zpřístupňující slalomové svahy ve vrchních partiích ledovce. Ze sedla Falginjoch, kam si lze vyšlápnout 5minutovou procházkou od vleků, panuje daleký rozhled do Itálie (masiv Ortleru) i do Švýcarska na ledovcový masiv Berniny – samotné sedlo je rakousko-italskou hranicí. Carvingový rozlet, omezený jen kratší délkou tratí, otevírají kotvy pod Nörderjochem (vlevo při pohledu zdola). Poslední, ale pro pohodlného lyžaře nejatraktivnější možností je moderní kabinková lanovka Karlesspitz s pestrými sjezdy plné terénních vln a zlomů.
Z klidného údolí Kaunertal je k ledovci třeba serpentinovitou silnicí vystoupat k přibližovacím sedačkám nebo až do výšky 2 750 m přímo pod ledovec nebo ke spodní stanici sedačkové lanovky ve výšce 2 150 m.

Nejsilnější dojmy:

Sjezdovky

 • Celému areálu dominují modré sjezdovky, které jsou v těchto dnech zhruba z poloviny využity pro trénink závodníků. I když se lyžaři sjíždějí do areálu již před devátou hodinou ráno, svahy zůstávají nezalidněné po celý den.
 • Celý areál se dá rozdělit do tří lokalit – východní svah, severní svah a západní svah, které se sjíždějí k hlavnímu parkovišti s restaurací.
 • Východní svah je obsluhován kotvami Nörderjoch I a II se třemi modrými sjezdovkami, přičemž sjezdovka 11 je celá věnovaná slalomovému tréninku. Na pravé straně podél vleků je však velmi příjemná sjezdovka rozdělená na dvě části přestupní stanicí vleků – vrchní část je prudší, dalo by se říct na hranici červené sjezdovky, spodní část je pak alespoň v odpoledních hodinách osvětlena slunečními paprsky. Trať je optimální pro příjemný carvingový oblouk. Ze sjezdovek se dá sjet i ke snowparku s velkými skoky.
 • Severnímu svahu dominují dvě paralelní a rozhodně nejdelší kotvy v areálu s velmi prudkým cca 50 metrovým výjezdem před výstupní stanicí. Na mysl se dere otázka, proč už nejsou nepohodlné kotvy nahrazeny příjemnější sedačkovou lanovkou. Důvod je prostý – kotvy jsou postaveny na ledovcovém podloží, které se každým rokem posouvá o cca 35 cm. Sjezdovka vedoucí z nejvyššího bodu Kaunertalu je rovněž z části vyhrazena pro závodníky. Užší část pro veřejnost je zprvu prudká, mírně zledovatělá, pak zmírňuje a odbočuje buď k další, avšak krátké kotvě Falgin s mírnou sjezdovkou pro začátečníky, nebo pokračuje dál ke spodní stanici a restauraci. Levý vlek Weissseeferner je v polovině rozdělen, dá se tedy sjíždět buď pouze prudší horní polovina, nebo mírnější spodní polovina sjezdovky zvlášť, dle chuti. Svah je celý den ve stínu.
 • Na západním a nejvíce prosluněném svahu je pro pohodlného lyžaře jediná pohodlná – kabinová – lanovka celého areálu, dokonce s vyhřívanými sedačkami. Vrchní část je prudká s hrubozrnným sněhem, který podkluzuje pod nohama, místy s ledovými plotnami a drobným kamením. Dále se pod lanovkou klikatí dvě sjezdovky – modrá a červená, obě relativně úzké a členité s velmi kvalitním sněhem.

Sněhové podmínky

 • Z počátku sezóny má Kaunertal spolehlivý podklad z technického a ve vyšších polohách i přírodního sněhu.
 • Zastíněné sjezdovky si na tvrdém podkladu držely po celý den velmi kvalitní povrch.
 • V prudších úsecích se tu a tam vyskytovaly ledové plochy a usmýkaný hrubozrnný ledový sníh – přeci jen, nesněžilo několik týdnů...

Komfort

 • K ledovci se musí vystoupat po klikaté silnici s dobou výjezdu cca 30 minut. Ze spodního parkoviště vede sedačková lanovka a od horního se rozbíhají všechny ledovcové lanovky a vleky.
 • Ledovci dominují kotvy, což snižuje možnost odpočinku během lyžování.
 • Údolí je po většinu dne celé zakryté stínem, viditelnost je tedy nižší i při slunečném počasí. Ve stínu panuje i pocitově o dost větší zima.
 • Pro celé údolí je k dispozici jedna restaurace s vlastní obsluhou, kde i přes relativně malou zalidněnost areálu se v poledne tvoří fronty a kuchaři nestíhají doplňovat některé z nabízených jídel.

Zalidněnost

 • Areál na první pohled vypadá zalidněný již v brzkých ranních hodinách – kotvy jsou plně obsazené s krátkými frontami a sjezdovky poseté slalomovými tyčemi. Avšak zdání klame a sjezdovky jsou příjemně volné celý den i o víkendu.
 • Nejzalidněnější je trať podél nejdelších kotev Weissseeferner I a II a sjezdovka Falgin, kde často probíhá výuka lyžování.

Plus lyžařského areálu:

 • mírné, přehledné a málo zalidněné sjezdovky
 • kvalitní povrch a perfektní úprava sjezdovek

Mínusy lyžařského areálu:

 • velké zastínění horským masivem
 • na většině tratí jen kotvy
 • pouze jedna restaurace

Odkazy:

Homepage: http://www.kaunertaler-gletscher.at/cs
Ceník: http://www.kaunertaler-gletscher.at/…e/uebersicht
Otevřené sjezdovky: http://www.kaunertaler-gletscher.at/…et/skigebiet

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

10. - 14.12.2017  | Kaunertaler Gletscher

autor: rajdak
hodnocení:

Vždy jezdíme lyžovat v lednu a poprvé jsme se rozhodli jet na předvánoční "sklouznutí". Volba padla na Kaunertalský ledovec, který jsme znali z jarního lyžování. A neprohloupili jsme! První den byl sice ledovec zavřený kvůli sněhové kalamitě, takže jako náhrada byla otevřena alespoň jedna sjezdovka ...

zobrazit celý report

08.03.2017  | Kaunertaler Gletscher

autor: schimanski
hodnocení:

Ledovec Kaunertal jsem navštívil poprvé a byl jsem z něho velmi příjemně překvapen. Za to mohlo i slunečné počasí a azurová obloha, která vydržela celý den. Určitě bych se sem ještě někdy vrátil.

zobrazit celý report

10.01.2017  | Kaunertaler Gletscher

autor: škubánek
hodnocení:

Potřetí tudle zimu na Kaunertalu a potřetí naprosto skvělý podmínky! Oproti začátku prosince tu připadlo tak 25 cm, ubylo lidí, kdy tak třetinu až polovinu návštěvníků tvořili závodníci a počasí zase na jedničku..

zobrazit celý report

04. - 05.12.2016  | Kaunertaler Gletscher

autor: škubánek
hodnocení:

Minulý rok toudle dobou jsme si tu náramně spravili chut při cestě z Livigna, takže očekávání byla velká a plně se naplnila. Skvělý lyžařský zážitel ještě umocnilo slunečné počasí a malá, v pondělí dokonce minimální zalidněnost. Navíc oproti Pitztalu, kde lístek v tudle dobu vyjde kolem 47 euro, na ...

zobrazit celý report

16. - 19.04.2016  | Kaunertaler Gletscher

autor: gimli35
hodnocení:

Pro poslední lyžování sezóny jsem si vybral Kaunertalský ledovec. Nikdy jsem na něm nebyl (vždy jsem jezdil jen na Hintertux), a tak jsem byl zvědav, jak to na Kaunertalu asi vypadá. A bohužel musím říct, že mě příliš neoslovil. Příště radši zase na Hintertux. ;-)

zobrazit celý report

19.12.2015  | Kaunertaler Gletscher

autor: škubánek
hodnocení:

Tak to byla třešnička na závěr. Otevřeny všechny sjezdovky, na danou dobu výborné sněhové podmínky, perfektní sjezdové tratě celý den, slunečné počasí a minumum lidí = jedno z nejlepších lyžování!

zobrazit celý report

16.11.2015  | Kaunertaler Gletscher

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Předsváteční pondělí na Kaunertalském ledovci bylo především velmi příjemné díky slunci a teplotám, při nichž se dalo posedět i na terase restaurace Weissee ve 2 750 m n. m. Sněhové podmínky jsou na polovinu listopadu poněkud atypické – sněhu je sice „dostatek“ na to, aby byly v provozu až na jednu ...

zobrazit celý report

09. - 16.03.2013  | Kaunertaler Gletscher

autor: Mirejzr
hodnocení:

Březnový termín se na týdenní pobyt v rakouských Alpách opět vyplatil. Počasí nám (až na 1 den) přálo a přes počáteční, zvláštní a stísněný pocit při příjezdu do střediska jsem si tam opravdu fantasticky zalyžovala.

První den jsem kvůli nepřízni počasí nahoře na ledovci navštívila i "sesterské" s...

zobrazit celý report

09.04.2012  | Kaunertaler Gletscher

autor: julo

Kaunertal je najmladsi tyrolsky ladovec. Prave pre jeho polohu a mladost ma svoje jedinecne caro. Masy lyziarov tu nenajdete. Specifikom strediska je bezbarierovy pristup. Velmi prijemna je cesta k ladovcu ale pozor je potrebne ratat 30 minut od zakupenia permanentky po parkovisko hore v pripade, ...

zobrazit celý report