Kaunertaler Gletscher - aktuální report z 10.01.2017 - SNOW.CZ

Kaunertaler Gletscher | aktuální report z 10.01.2017

Kaunertaler Gletscher - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Kaunertaler Gletscher:
autor: škubánek
hodnocení:
návštěva od: 10.01.2017 do: 10.01.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Potřetí tudle zimu na Kaunertalu a potřetí naprosto skvělý podmínky! Oproti začátku prosince tu připadlo tak 25 cm, ubylo lidí, kdy tak třetinu až polovinu návštěvníků tvořili závodníci a počasí zase na jedničku..

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Vše bylo otevřeno, naprosto dokonale připraveno - sjezdovky bez jediný chybičky, to tu je při mé každé návštěvě - v tomhle směru asi naprosto nejlepší středsko. Žádná ze sjezdovek nebyla zabrána pro tréninky závodníků, kteří jinak zabírají celou modrou č. 1 a 11. Opět jsme jezdili hlavně z vrcholu až úplně dolů na Ochsenalm, tato otočka zabere cca 30 minut a je na výběr černá z vrcholu až k mezistanici Ochsenalm s průjezdem asi 150metrovým tunelem. Začátečnici až na prvních 100 m sjedou vše po modré, kdy se vyhnou všem prudším pasážím, které jinak nabízí skvělá červená.

Sněhové podmínky:

Díky sněžení minulý týden cca 20 až 30 cm nového sněhu. Dohromady tak 50 cm prašanu, to už pomalu stačí i na freeride, ale musí se počítat s tím, že pořád někde budu cítit kameny.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Ze spodního parkoviště pohodlná, rychlá 4sedačka Ochsenalm s mezistanicí, kde není potřeba vystupovat. Z vrchního parkoviště kabinka Karlesjoch až na vrchol do výšky 3 150 m. Přímo na ledovci dlouhatánská kotva Weissseeferner I a II. Na levé číslo II se musí v polovině vystupovat. Dále kratší kotva Nörderjoch a kraťounká Falgin.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Nejmenší zalidněnost, co jsem tu zažil. Ono tu nikdy nebyli lidi, ale tentokrát tak 100 až 200 lidí, sedačky a kabinky jenom pro sebe...

Občerstvení a aprés-ski:

Veliká samoobslužná restaurace u vrchního parkoviště. Výborná vepřová žebra s hranolky a omáčkou za 10,5 eur, jinak těstoviny, řízky, hodně sladkého za 8 až 12 eur. Na to, že je to na ledovci, tak parádní ceny.

Doprava do střediska a parkování:

Ubytování jsme měli ve Feichtenu, což je úplně poslední osada v údolí Kaunertal, pak se projede mýtnou branou, kde v ceně lístku je mýtné silnice (denní skipas za 39 eur). Dále kolem přehrady, tentokrát po pravém břehu, který je ale užší než levý, takřka na projetí jednoho vozidla, ale sem tam někdo jede v protisměru, hlavně skibusy, kteří celý den pendlují sem a tam. Možnost parkování na spodním parkoviští u sedačky Ochsenalm nebo vyjet až přímo pod ledovec do výšky 2 800 metrů!

+ plusy

  • počasí
  • sněhové podmínky
  • dokonale upravené sjezdovky
  • minimum lidí
  • parkoviště až u sjezdovek

- mínusy

  • vůbec nic
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

19. - 20.04.2019  | Kaunertaler Gletscher

autor: gimli35
hodnocení:

Když jsem areál na Kaunertalském ledovci navštívil před třemi lety, byl jsem k němu poměrně kritický. Vytýkal jsem mu především nepravdivé "aktuální" informace, dlouhé výpadky přepravních zařízení a uzavírání celého střediska během větší...

zobrazit celý report

20.03.2019  | Kaunertaler Gletscher

autor: schimanski
hodnocení:

Využil jsem krásného slunečného počasí a rozhodl se, že přejedu z Pitztalu na jeden den na Kaunertaler Gletscher. Udělal jsem dobře. Je to sice o něco menší středisko než vedlejší Pitztal a mají i horší vybavení, co se týká lanovek. Ale sjezdovky jsou krásné, táhlé a dlouhé.

zobrazit celý report

21.02.2019  | Kaunertaler Gletscher

autor: škubánek
hodnocení:

Poslední den lyžování klasicky volíme na Kaunertalu, jelikož je to tu vždycky perfektní, vždycky je tu málo lidí, spíš skoro nikdo a není to tu tak drahý, takže končíme dřív, aby jsme se rozumně vrátili do Čech.

zobrazit celý report

10. - 14.12.2017  | Kaunertaler Gletscher

autor: rajdak
hodnocení:

Vždy jezdíme lyžovat v lednu a poprvé jsme se rozhodli jet na předvánoční "sklouznutí". Volba padla na Kaunertalský ledovec, který jsme znali z jarního lyžování. A neprohloupili jsme! První den byl sice ledovec zavřený kvůli sněhové kalamitě, takže jako náhrada byla otevřena alespoň jedna sjezdovka ...

zobrazit celý report

08.03.2017  | Kaunertaler Gletscher

autor: schimanski
hodnocení:

Ledovec Kaunertal jsem navštívil poprvé a byl jsem z něho velmi příjemně překvapen. Za to mohlo i slunečné počasí a azurová obloha, která vydržela celý den. Určitě bych se sem ještě někdy vrátil.

zobrazit celý report

04. - 05.12.2016  | Kaunertaler Gletscher

autor: škubánek
hodnocení:

Minulý rok toudle dobou jsme si tu náramně spravili chut při cestě z Livigna, takže očekávání byla velká a plně se naplnila. Skvělý lyžařský zážitel ještě umocnilo slunečné počasí a malá, v pondělí dokonce minimální zalidněnost. Navíc oproti Pitztalu, kde lístek v tudle dobu vyjde kolem 47 euro, na ...

zobrazit celý report

16. - 19.04.2016  | Kaunertaler Gletscher

autor: gimli35
hodnocení:

Pro poslední lyžování sezóny jsem si vybral Kaunertalský ledovec. Nikdy jsem na něm nebyl (vždy jsem jezdil jen na Hintertux), a tak jsem byl zvědav, jak to na Kaunertalu asi vypadá. A bohužel musím říct, že mě příliš neoslovil. Příště radši zase na Hintertux. ;-)

zobrazit celý report

19.12.2015  | Kaunertaler Gletscher

autor: škubánek
hodnocení:

Tak to byla třešnička na závěr. Otevřeny všechny sjezdovky, na danou dobu výborné sněhové podmínky, perfektní sjezdové tratě celý den, slunečné počasí a minumum lidí = jedno z nejlepších lyžování!

zobrazit celý report

16.11.2015  | Kaunertaler Gletscher

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Předsváteční pondělí na Kaunertalském ledovci bylo především velmi příjemné díky slunci a teplotám, při nichž se dalo posedět i na terase restaurace Weissee ve 2 750 m n. m. Sněhové podmínky jsou na polovinu listopadu poněkud atypické – sněhu je sice „dostatek“ na to, aby byly v provozu až na jednu ...

zobrazit celý report

09. - 16.03.2013  | Kaunertaler Gletscher

autor: Mirejzr
hodnocení:

Březnový termín se na týdenní pobyt v rakouských Alpách opět vyplatil. Počasí nám (až na 1 den) přálo a přes počáteční, zvláštní a stísněný pocit při příjezdu do střediska jsem si tam opravdu fantasticky zalyžovala.

První den jsem kvůli nepřízni počasí nahoře na ledovci navštívila i "sesterské" s...

zobrazit celý report

09.04.2012  | Kaunertaler Gletscher

autor: julo

Kaunertal je najmladsi tyrolsky ladovec. Prave pre jeho polohu a mladost ma svoje jedinecne caro. Masy lyziarov tu nenajdete. Specifikom strediska je bezbarierovy pristup. Velmi prijemna je cesta k ladovcu ale pozor je potrebne ratat 30 minut od zakupenia permanentky po parkovisko hore v pripade, ...

zobrazit celý report

24. - 27.11.2011  | Kaunertaler Gletscher

Údolí věčného stínu
Nejzapadlejší z tyrolských ledovců má v současné době velmi dobré sněhové podmínky, zato slunce se ani za jasných dnů příliš neukazuje. Celé údolí je totiž v období slunovratu prakticky po celý den chráněno před slunečními paprsky horským masivem ve tvaru půlkruhového kráte...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Laudersbach
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 257 Kč/os.
Alpine Touring Hotel
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 237 Kč/os.
Aparthotel Alpenresidenz Buchenhöhe - pokoje
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 258 Kč/os.