Kaunertaler Gletscher - aktuální report z 10. - 14.12.2017 - SNOW.CZ

Kaunertaler Gletscher | aktuální report z 10. - 14.12.2017

Kaunertaler Gletscher - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Kaunertaler Gletscher:
autor: rajdak
hodnocení:
návštěva od: 10.12.2017 do: 14.12.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Vždy jezdíme lyžovat v lednu a poprvé jsme se rozhodli jet na předvánoční "sklouznutí". Volba padla na Kaunertalský ledovec, který jsme znali z jarního lyžování. A neprohloupili jsme! První den byl sice ledovec zavřený kvůli sněhové kalamitě, takže jako náhrada byla otevřena alespoň jedna sjezdovka v nižším středisku Fendels. Druhý den se postupně otevíraly sjezdovky na ledovci jedna po druhé. Fascinovala mě skutečnost, že ačkoliv na celém ledovci bylo max. 150 lyžařů, byla vidět obrovská snaha provozovatele spustit zavřené sjezdovky a lanovku co nejdříve... Prostě paráda!

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Perfektně upravené, po nočním sněžení jako bonus ráno cca 20 cm nového sněhu na upraveném podkladu. Nejlepší sjezdovky č. 1 Weisse s návazností na č. 9 a 10 Ochsenalm - v podstatě sjezd o cca 800 výškových metrů z ledovce na dolní stanici. Dále černá č. 6 z vrcholu Karlesjoch tunelem až na mezistanici Ochsenalm.

Sněhové podmínky:

Famózní - 260 cm na vrcholu a 160 cm v dolní stanici Ochsenalm. Tratě upravené, podle mého názoru technicky vysněžená jen nejkritičtější prudká místa. Jinak v podstatě lyžování v množství čerstvého prachového sněhu. Sem tam je možno odskočit i mimo sjezdovky. :)

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Rychlá čtyřsedačka Ochsen a kabinka na Karlesjoch v provozu. Na ledovci vleky, pro někoho možná pomalé, ale ten, kdo má rád (stejně jako já) rozjímaní cestou vzhůru, nebude zklamán.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Až se člověk diví, že je otevřeno. V podstatě jen pár nadšených Čechů a Poláků. Jinak nikde nikdo.

Občerstvení a aprés-ski:

Na ledovci fungující Gletscherrestaurant s výborným zázemím, možností odpočinku a zahřátí se. Ceny standardní jako vždy - polévka cca 5 euro, hlavní jídlo 10 až 14 euro. Doporučuji z nabídky 1/2 grilovaného kuřete s hranolkami za 9,90 euro - je to porce pro dva hladovce... :)

Doprava do střediska a parkování:

Asi nejslabší místo celého areálu, se kterým ovšem nejde nic udělat. Je to prostě daleko a vysoko. Posledních 25 až 30 km je nutno odřídit s velkou opatrností! Rakušané se sice snaží vysokohorskou silnici udržovat, ale méně zkušení či nerozhodní řidiči mohou mít velké problémy. Řetězy nutné a doporučuji parkovat auto na dolní stanici Ochsenalmbahn ve výšce 2 150 m a dále již lanovkou.

+ plusy

  • Jistota sněhu
  • Nádherné vysokohorské scenérie
  • Žádná masová záležitost
  • Klid a pohoda na při lyžování

- mínusy

  • Doprava do střediska
  • Pro někoho možná až moc zima
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

19. - 20.04.2019  | Kaunertaler Gletscher

autor: gimli35
hodnocení:

Když jsem areál na Kaunertalském ledovci navštívil před třemi lety, byl jsem k němu poměrně kritický. Vytýkal jsem mu především nepravdivé "aktuální" informace, dlouhé výpadky přepravních zařízení a uzavírání celého střediska během větší...

zobrazit celý report

20.03.2019  | Kaunertaler Gletscher

autor: schimanski
hodnocení:

Využil jsem krásného slunečného počasí a rozhodl se, že přejedu z Pitztalu na jeden den na Kaunertaler Gletscher. Udělal jsem dobře. Je to sice o něco menší středisko než vedlejší Pitztal a mají i horší vybavení, co se týká lanovek. Ale sjezdovky jsou krásné, táhlé a dlouhé.

zobrazit celý report

21.02.2019  | Kaunertaler Gletscher

autor: škubánek
hodnocení:

Poslední den lyžování klasicky volíme na Kaunertalu, jelikož je to tu vždycky perfektní, vždycky je tu málo lidí, spíš skoro nikdo a není to tu tak drahý, takže končíme dřív, aby jsme se rozumně vrátili do Čech.

zobrazit celý report

08.03.2017  | Kaunertaler Gletscher

autor: schimanski
hodnocení:

Ledovec Kaunertal jsem navštívil poprvé a byl jsem z něho velmi příjemně překvapen. Za to mohlo i slunečné počasí a azurová obloha, která vydržela celý den. Určitě bych se sem ještě někdy vrátil.

zobrazit celý report

10.01.2017  | Kaunertaler Gletscher

autor: škubánek
hodnocení:

Potřetí tudle zimu na Kaunertalu a potřetí naprosto skvělý podmínky! Oproti začátku prosince tu připadlo tak 25 cm, ubylo lidí, kdy tak třetinu až polovinu návštěvníků tvořili závodníci a počasí zase na jedničku..

zobrazit celý report

04. - 05.12.2016  | Kaunertaler Gletscher

autor: škubánek
hodnocení:

Minulý rok toudle dobou jsme si tu náramně spravili chut při cestě z Livigna, takže očekávání byla velká a plně se naplnila. Skvělý lyžařský zážitel ještě umocnilo slunečné počasí a malá, v pondělí dokonce minimální zalidněnost. Navíc oproti Pitztalu, kde lístek v tudle dobu vyjde kolem 47 euro, na ...

zobrazit celý report

16. - 19.04.2016  | Kaunertaler Gletscher

autor: gimli35
hodnocení:

Pro poslední lyžování sezóny jsem si vybral Kaunertalský ledovec. Nikdy jsem na něm nebyl (vždy jsem jezdil jen na Hintertux), a tak jsem byl zvědav, jak to na Kaunertalu asi vypadá. A bohužel musím říct, že mě příliš neoslovil. Příště radši zase na Hintertux. ;-)

zobrazit celý report

19.12.2015  | Kaunertaler Gletscher

autor: škubánek
hodnocení:

Tak to byla třešnička na závěr. Otevřeny všechny sjezdovky, na danou dobu výborné sněhové podmínky, perfektní sjezdové tratě celý den, slunečné počasí a minumum lidí = jedno z nejlepších lyžování!

zobrazit celý report

16.11.2015  | Kaunertaler Gletscher

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Předsváteční pondělí na Kaunertalském ledovci bylo především velmi příjemné díky slunci a teplotám, při nichž se dalo posedět i na terase restaurace Weissee ve 2 750 m n. m. Sněhové podmínky jsou na polovinu listopadu poněkud atypické – sněhu je sice „dostatek“ na to, aby byly v provozu až na jednu ...

zobrazit celý report

09. - 16.03.2013  | Kaunertaler Gletscher

autor: Mirejzr
hodnocení:

Březnový termín se na týdenní pobyt v rakouských Alpách opět vyplatil. Počasí nám (až na 1 den) přálo a přes počáteční, zvláštní a stísněný pocit při příjezdu do střediska jsem si tam opravdu fantasticky zalyžovala.

První den jsem kvůli nepřízni počasí nahoře na ledovci navštívila i "sesterské" s...

zobrazit celý report

09.04.2012  | Kaunertaler Gletscher

autor: julo

Kaunertal je najmladsi tyrolsky ladovec. Prave pre jeho polohu a mladost ma svoje jedinecne caro. Masy lyziarov tu nenajdete. Specifikom strediska je bezbarierovy pristup. Velmi prijemna je cesta k ladovcu ale pozor je potrebne ratat 30 minut od zakupenia permanentky po parkovisko hore v pripade, ...

zobrazit celý report

24. - 27.11.2011  | Kaunertaler Gletscher

Údolí věčného stínu
Nejzapadlejší z tyrolských ledovců má v současné době velmi dobré sněhové podmínky, zato slunce se ani za jasných dnů příliš neukazuje. Celé údolí je totiž v období slunovratu prakticky po celý den chráněno před slunečními paprsky horským masivem ve tvaru půlkruhového kráte...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Laudersbach
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 257 Kč/os.
Alpine Touring Hotel
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 237 Kč/os.
Aparthotel Alpenresidenz Buchenhöhe - pokoje
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 258 Kč/os.