Kaunertaler Gletscher - aktuální report z 20.03.2019 - SNOW.CZ

Kaunertaler Gletscher | aktuální report z 20.03.2019

Kaunertaler Gletscher - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Kaunertaler Gletscher:
autor: schimanski
hodnocení:
návštěva od: 20.03.2019 do: 20.03.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Využil jsem krásného slunečného počasí a rozhodl se, že přejedu z Pitztalu na jeden den na Kaunertaler Gletscher. Udělal jsem dobře. Je to sice o něco menší středisko než vedlejší Pitztal a mají i horší vybavení, co se týká lanovek. Ale sjezdovky jsou krásné, táhlé a dlouhé.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky na Kaunertalu se mi moc líbí. Perfektně připravené, dlouhé a táhlé. Ideální na carvové oblouky. Lidí bylo málo, kolikrát jsem měl sjezdovku skoro jenom pro sebe. Nemusel jsem se bát, že se s někým srazím. Co jsem si užíval, byl pouze přírodní sníh. Žádný mix s umělým, který pak vytváří ledový podklad a plotny. I pozdě odpoledne vynikající kvalita sjezdovek, žádné muldy ani led.

Sněhové podmínky:

Vzhledem k tomu, že se jedná o ledovec, tak sněhu bylo několik metrů. Na ledovci se naštěstí nezasněžuje, tak jízda čistě jenom na přírodním.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Bohužel vybavení areálu je starší a horší. Na ledovcové planině jsou stále tři staré kotvy. Naposledy byla v roce 2008 postavena kabinka na Karlesspitze. Z dolního parkoviště Ochsenalm zajišťuje provoz obstarožní čtyřsedačka, která vás přes mezi zastávku doveze až do 2 750 m, kde je ledovcový areál.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lidí bylo málo. Žádné fronty a tlačenice. Počasí slunečné.

Občerstvení a aprés-ski:

Na dolní stanici a horní stanici Ochsenalmbahn se nachází občerstvení se zázemím. V horní stanici je to pak ohromný restaurant. Ceny vysoké alpské.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava je trochu komplikovanější. Ve vesnici Feichten jsou mýtné brány, kde si koupíte skipas. V jeho ceně je i mýtné. Cena na jeden den je 45 eur + 2 eura záloha. Pak musíte asi 18 km na dolní nebo horní parkoviště areálu. Cesta je protažená, celou dobu po asfaltu. Pokud chytnete přes sebou skibus, tak vám cesta trvá cca 30 minut.

+ plusy

  • Pro mě krásné sjezdovky s pouze přírodním sněhem.
  • Menší klidný ledovcový areál a málo lyžaři.

- mínusy

  • Hodně kotev a starší lanovky
  • Delší cesta autem do areálu.

Zajímavé odkazy

www.kaunertaler-gletscher.at

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

19. - 20.04.2019  | Kaunertaler Gletscher

autor: gimli35
hodnocení:

Když jsem areál na Kaunertalském ledovci navštívil před třemi lety, byl jsem k němu poměrně kritický. Vytýkal jsem mu především nepravdivé "aktuální" informace, dlouhé výpadky přepravních zařízení a uzavírání celého střediska během větší...

zobrazit celý report

21.02.2019  | Kaunertaler Gletscher

autor: škubánek
hodnocení:

Poslední den lyžování klasicky volíme na Kaunertalu, jelikož je to tu vždycky perfektní, vždycky je tu málo lidí, spíš skoro nikdo a není to tu tak drahý, takže končíme dřív, aby jsme se rozumně vrátili do Čech.

zobrazit celý report

10. - 14.12.2017  | Kaunertaler Gletscher

autor: rajdak
hodnocení:

Vždy jezdíme lyžovat v lednu a poprvé jsme se rozhodli jet na předvánoční "sklouznutí". Volba padla na Kaunertalský ledovec, který jsme znali z jarního lyžování. A neprohloupili jsme! První den byl sice ledovec zavřený kvůli sněhové kalamitě, takže jako náhrada byla otevřena alespoň jedna sjezdovka ...

zobrazit celý report

08.03.2017  | Kaunertaler Gletscher

autor: schimanski
hodnocení:

Ledovec Kaunertal jsem navštívil poprvé a byl jsem z něho velmi příjemně překvapen. Za to mohlo i slunečné počasí a azurová obloha, která vydržela celý den. Určitě bych se sem ještě někdy vrátil.

zobrazit celý report

10.01.2017  | Kaunertaler Gletscher

autor: škubánek
hodnocení:

Potřetí tudle zimu na Kaunertalu a potřetí naprosto skvělý podmínky! Oproti začátku prosince tu připadlo tak 25 cm, ubylo lidí, kdy tak třetinu až polovinu návštěvníků tvořili závodníci a počasí zase na jedničku..

zobrazit celý report

04. - 05.12.2016  | Kaunertaler Gletscher

autor: škubánek
hodnocení:

Minulý rok toudle dobou jsme si tu náramně spravili chut při cestě z Livigna, takže očekávání byla velká a plně se naplnila. Skvělý lyžařský zážitel ještě umocnilo slunečné počasí a malá, v pondělí dokonce minimální zalidněnost. Navíc oproti Pitztalu, kde lístek v tudle dobu vyjde kolem 47 euro, na ...

zobrazit celý report

16. - 19.04.2016  | Kaunertaler Gletscher

autor: gimli35
hodnocení:

Pro poslední lyžování sezóny jsem si vybral Kaunertalský ledovec. Nikdy jsem na něm nebyl (vždy jsem jezdil jen na Hintertux), a tak jsem byl zvědav, jak to na Kaunertalu asi vypadá. A bohužel musím říct, že mě příliš neoslovil. Příště radši zase na Hintertux. ;-)

zobrazit celý report

19.12.2015  | Kaunertaler Gletscher

autor: škubánek
hodnocení:

Tak to byla třešnička na závěr. Otevřeny všechny sjezdovky, na danou dobu výborné sněhové podmínky, perfektní sjezdové tratě celý den, slunečné počasí a minumum lidí = jedno z nejlepších lyžování!

zobrazit celý report

16.11.2015  | Kaunertaler Gletscher

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Předsváteční pondělí na Kaunertalském ledovci bylo především velmi příjemné díky slunci a teplotám, při nichž se dalo posedět i na terase restaurace Weissee ve 2 750 m n. m. Sněhové podmínky jsou na polovinu listopadu poněkud atypické – sněhu je sice „dostatek“ na to, aby byly v provozu až na jednu ...

zobrazit celý report

09. - 16.03.2013  | Kaunertaler Gletscher

autor: Mirejzr
hodnocení:

Březnový termín se na týdenní pobyt v rakouských Alpách opět vyplatil. Počasí nám (až na 1 den) přálo a přes počáteční, zvláštní a stísněný pocit při příjezdu do střediska jsem si tam opravdu fantasticky zalyžovala.

První den jsem kvůli nepřízni počasí nahoře na ledovci navštívila i "sesterské" s...

zobrazit celý report

09.04.2012  | Kaunertaler Gletscher

autor: julo

Kaunertal je najmladsi tyrolsky ladovec. Prave pre jeho polohu a mladost ma svoje jedinecne caro. Masy lyziarov tu nenajdete. Specifikom strediska je bezbarierovy pristup. Velmi prijemna je cesta k ladovcu ale pozor je potrebne ratat 30 minut od zakupenia permanentky po parkovisko hore v pripade, ...

zobrazit celý report

24. - 27.11.2011  | Kaunertaler Gletscher

Údolí věčného stínu
Nejzapadlejší z tyrolských ledovců má v současné době velmi dobré sněhové podmínky, zato slunce se ani za jasných dnů příliš neukazuje. Celé údolí je totiž v období slunovratu prakticky po celý den chráněno před slunečními paprsky horským masivem ve tvaru půlkruhového kráte...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Chalet Sapins /
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 794 Kč/os.
Premium Résidence L
Orientační cena za noc vč. skipasu 2 669 Kč/os.
Chalets Ponyhof Hollaus
Orientační cena za noc 377 Kč/os.