Kaunertaler Gletscher - aktuální report z 16. - 19.04.2016 - SNOW.CZ

Kaunertaler Gletscher | aktuální report z 16. - 19.04.2016

Kaunertaler Gletscher - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Kaunertaler Gletscher:
autor: gimli35
hodnocení:
návštěva od: 16.04.2016 do: 19.04.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Pro poslední lyžování sezóny jsem si vybral Kaunertalský ledovec. Nikdy jsem na něm nebyl (vždy jsem jezdil jen na Hintertux), a tak jsem byl zvědav, jak to na Kaunertalu asi vypadá. A bohužel musím říct, že mě příliš neoslovil. Příště radši zase na Hintertux. ;-)

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

A jsme u prvního problému. Téměř jediné zábavnější tratě se totiž spouštějí z vrcholu Karlesjoch, lanovka na něj však jezdila jen v neděli a v úterý, a to ještě jen odpoledne. Teď podrobněji:

 • Karlesjoch 1 (3) - pěkná modrá s členitým sklonem, ovšem s velmi dlouhou a plochou dojezdovou částí.
 • Karlesjoch 2 (4) - poctivá červená, bohužel se společným dojezdem s Karlesjochem 1.
 • Verbindung Skitunnel (4a) - oficiálně pouze krátká spojnice k tunelu. Na mapě to tak rozhodně nevypadá, ale její hlavní část tvoří podle mě dokonce černý hang, můžete tu nabrat docela pěknou rychlost :-D.
 • Karlesjoch-Skitunnel-Wiesejaggl (6) - novinka minulé sezóny. Začíná červeně, před tunelem se skloní do sytě černého hangu, pak se nakrátko srovná na modrou, projde osvětleným tunelem, za kterým se vám otevře nádherný výhled do údolí, pokračuje dalším černým hangem, prochází po mostě, který překlenuje zdejší silnici a jako modrá dotéká k mezistanici čtyřsedačky Ochsenalm I+II. Opravdu nádherná trať, myslím, že nejlepší na celém ledovci.
 • Karlesjoch 3 (5) - alternativa, pokud si chcete sjet převážnou část Karlesjochu 2 (4), a přitom nechcete dojíždět po již zmiňovaném mírném dojezdu. Stačí odbočit na Verbindung Skitunnel (4a), dojet k tunelu, a pak pokračovat právě po této sjezdovce s dobrým sklonem, díky kterému nemusíte bruslit ani dojíždět ve "vajíčku".
 • Weißsee (1) - kromě prudšího začátku opravdu nudná plochá modrá, navíc náchylná na silnější vítr a obsluhovaná dvoukilometrovou kotvou.
 • Nörderjoch 1 (8), Nörderjoch 2 (11) - pokud nejezdí Karlesjoch, jako se to stalo mně, jsou to jediné zajímavější tratě v areálu. Na širším levém Nörderjochu 2 (11) byly v úterý dokonce vytvořeny zaoblené terénní nerovnosti a jízda po nich byla velmi zábavná.
 • Ochsenalm 1 (9), 2 (10) - na mapě je uvedeno, že se jedná o dvě oddělené sjezdovky. Skutečnost je taková, že z modré Ochsenalm 2 (10) občas odbočuje poměrně krátká červená část, zejména ta poslední je nebezpečně úzká. Mohla by to být zajímavá trať, kdyby ovšem neležela tak nízko (dolní část, 2 400 - 2 100 m n. m., je na duben prostě málo), z toho totiž pramenila její brzká rozbředlost.

Sněhové podmínky:

Sněhu dostatek - v nejvyšších polohách až 250 cm sněhu, na Ochsenalmu prý 200 cm (spíš tak 100 cm :-D). Svahy Ochsenalm 1 (9) a 2 (10) byly už od rána dost rozbředlé, ostatní sjezdovky až na občasnou zledovatělost v pořádku.
Zde bych se ale rád pozastavil nad jednou místní specialitou - když totiž přes noc napadne moc sněhu, areál je kvůli údržbě příjezdové silnice celý následující den uzavřen - mně se to stalo v pondělí. A vám zbyde jedině jet na Pitztal, na který vám sice platí stejná permanentka, je ovšem vzdálen hodinu cesty autem.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Kromě dvouúsekové čtyřsedačky Ochsenalm I+II a kabinky Karlesjoch samé kotvy. Komfort tu tedy není velký, ale jediné dvě lanovky jsou pohodlné - Ochsenalm má bublinu a Karlesjoch vyhřívané sedačky. Aktuální informace o provozu tu ale moc vážně neberou. Ráno kouknete na internet, tam hlásí, že jsou všechny vleky i lanovky v provozu, vyjedete Ochsenalmem I+II na ledovcové plató s restaurací Weißseerestaurant, tam světelná tabule hlásí to samé, přejedete pohledem areál... a najednou tady něco nehraje. Problémy s aktuálními informacemi byly v sobotu a úterý:

 • sobota - tabule: jezdí všechny vleky a lanovky, skutečnost: nejezdí Falgin(?) a kvůli větru Karlesjoch
 • úterý - tabule: jezdí všechny lanovky a vleky, skutečnost: ze začátku jezdí pouze Ochsenalm I+II a Nörderjoch I, který se ale asi v 10:45 uzavírá a jezdí tak jen Ochsenalm I+II. Kabinka Karlesjoch jezdí až od 11:30, Nörderjoch se opět rozjíždí po 11:15, Weißseeferner I+II je v provozu pouze do půlky, a to také asi od 11:30. Falgin nejezdí. Jak jsem zjistil, vleky nejezdily kvůli odstřelování lavin. Ale proč nejezdila kabinka Karlesjoch, když se u ní laviny neodstřelovaly, mi zůstává záhadou.

Zalidněnost:

Čekání do tří minut jen nárazově u vleku Nörderjoch I, na sjezdovkách volno.

Občerstvení a aprés-ski:

Dvě možnosti občerstvení:

 • Weißseerestaurant - pěkná velká samoobslužná restaurace s širokou nabídkou jídel - doporučuji bramborové placky s jablečnou omáčkou.
 • Ochsenalm - menší občerstvení u dolní stanice čtyřsedačky Ochsenalm I+II, kromě klasické nabídky (hranolky, párky, řízek) tu ale koupíte i burgery nebo pizzu. Jen pozor, neberou tu karty.

Doprava do střediska a parkování:

Už samotný příjezd na ledovec je docela oříšek - pokud se tu chcete držet více dní, musíte se ubytovat ve Feichtenu, který je asi půl hodiny autem od areálu. Jediné bližší ubytování, horská chata Gepatschhaus, je přes zimu uzavřeno. Cesta z Feichtenu je ale docela dobrodružná. Jedete totiž po Kaunertaler Gletscherstrasse (placená, se skipasem ovšem zdarma), která se v mnoha serpentinách vine po horských úbočích. Cesta je to krajinově působivá, ovšem dost náročná na řízení i žaludek :-).

+ plusy

 • Pěkné sjezdovky z Karlesjochu
 • Dobrá úprava sjezdovek
 • Vysokohorské scenérie a výhledy
 • Dobrá restaurace
 • Společný skipas s Pitztalem

- mínusy

 • Tragické "aktuální" informace
 • Kabinka Karlesjoch v provozu pouze v neděli a úterý odpoledne
 • Od začátku sezóny mimo provoz vlek Nörderjoch II s přilehlou sjezdovkou (snad kvůli sesuvům půdy či ochráncům přírody) - škoda, vypadá to tam zajímavě
 • Příjezd
 • V případě napadnutí většího množství sněhu uzavření celého areálu
 • Pokud vypadne kabinka Karlesjoch, výrazně se sníží počet zajímavých sjezdovek
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

19. - 20.04.2019  | Kaunertaler Gletscher

autor: gimli35
hodnocení:

Když jsem areál na Kaunertalském ledovci navštívil před třemi lety, byl jsem k němu poměrně kritický. Vytýkal jsem mu především nepravdivé "aktuální" informace, dlouhé výpadky přepravních zařízení a uzavírání celého střediska během větší...

zobrazit celý report

20.03.2019  | Kaunertaler Gletscher

autor: schimanski
hodnocení:

Využil jsem krásného slunečného počasí a rozhodl se, že přejedu z Pitztalu na jeden den na Kaunertaler Gletscher. Udělal jsem dobře. Je to sice o něco menší středisko než vedlejší Pitztal a mají i horší vybavení, co se týká lanovek. Ale sjezdovky jsou krásné, táhlé a dlouhé.

zobrazit celý report

21.02.2019  | Kaunertaler Gletscher

autor: škubánek
hodnocení:

Poslední den lyžování klasicky volíme na Kaunertalu, jelikož je to tu vždycky perfektní, vždycky je tu málo lidí, spíš skoro nikdo a není to tu tak drahý, takže končíme dřív, aby jsme se rozumně vrátili do Čech.

zobrazit celý report

10. - 14.12.2017  | Kaunertaler Gletscher

autor: rajdak
hodnocení:

Vždy jezdíme lyžovat v lednu a poprvé jsme se rozhodli jet na předvánoční "sklouznutí". Volba padla na Kaunertalský ledovec, který jsme znali z jarního lyžování. A neprohloupili jsme! První den byl sice ledovec zavřený kvůli sněhové kalamitě, takže jako náhrada byla otevřena alespoň jedna sjezdovka ...

zobrazit celý report

08.03.2017  | Kaunertaler Gletscher

autor: schimanski
hodnocení:

Ledovec Kaunertal jsem navštívil poprvé a byl jsem z něho velmi příjemně překvapen. Za to mohlo i slunečné počasí a azurová obloha, která vydržela celý den. Určitě bych se sem ještě někdy vrátil.

zobrazit celý report

10.01.2017  | Kaunertaler Gletscher

autor: škubánek
hodnocení:

Potřetí tudle zimu na Kaunertalu a potřetí naprosto skvělý podmínky! Oproti začátku prosince tu připadlo tak 25 cm, ubylo lidí, kdy tak třetinu až polovinu návštěvníků tvořili závodníci a počasí zase na jedničku..

zobrazit celý report

04. - 05.12.2016  | Kaunertaler Gletscher

autor: škubánek
hodnocení:

Minulý rok toudle dobou jsme si tu náramně spravili chut při cestě z Livigna, takže očekávání byla velká a plně se naplnila. Skvělý lyžařský zážitel ještě umocnilo slunečné počasí a malá, v pondělí dokonce minimální zalidněnost. Navíc oproti Pitztalu, kde lístek v tudle dobu vyjde kolem 47 euro, na ...

zobrazit celý report

19.12.2015  | Kaunertaler Gletscher

autor: škubánek
hodnocení:

Tak to byla třešnička na závěr. Otevřeny všechny sjezdovky, na danou dobu výborné sněhové podmínky, perfektní sjezdové tratě celý den, slunečné počasí a minumum lidí = jedno z nejlepších lyžování!

zobrazit celý report

16.11.2015  | Kaunertaler Gletscher

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Předsváteční pondělí na Kaunertalském ledovci bylo především velmi příjemné díky slunci a teplotám, při nichž se dalo posedět i na terase restaurace Weissee ve 2 750 m n. m. Sněhové podmínky jsou na polovinu listopadu poněkud atypické – sněhu je sice „dostatek“ na to, aby byly v provozu až na jednu ...

zobrazit celý report

09. - 16.03.2013  | Kaunertaler Gletscher

autor: Mirejzr
hodnocení:

Březnový termín se na týdenní pobyt v rakouských Alpách opět vyplatil. Počasí nám (až na 1 den) přálo a přes počáteční, zvláštní a stísněný pocit při příjezdu do střediska jsem si tam opravdu fantasticky zalyžovala.

První den jsem kvůli nepřízni počasí nahoře na ledovci navštívila i "sesterské" s...

zobrazit celý report

09.04.2012  | Kaunertaler Gletscher

autor: julo

Kaunertal je najmladsi tyrolsky ladovec. Prave pre jeho polohu a mladost ma svoje jedinecne caro. Masy lyziarov tu nenajdete. Specifikom strediska je bezbarierovy pristup. Velmi prijemna je cesta k ladovcu ale pozor je potrebne ratat 30 minut od zakupenia permanentky po parkovisko hore v pripade, ...

zobrazit celý report

24. - 27.11.2011  | Kaunertaler Gletscher

Údolí věčného stínu
Nejzapadlejší z tyrolských ledovců má v současné době velmi dobré sněhové podmínky, zato slunce se ani za jasných dnů příliš neukazuje. Celé údolí je totiž v období slunovratu prakticky po celý den chráněno před slunečními paprsky horským masivem ve tvaru půlkruhového kráte...

zobrazit celý report