Blizzard Thunderbird R15 Ltd. 2021/2022 - Test sjezdových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test sjezdových lyží 2021-22 - SNOWtest Blizzard Thunderbird R15 Ltd. 2021

Blizzard Thunderbird R15 Ltd. 2021/2022

Test lyží Blizzard Thunderbird R15 Ltd. 2021/2022
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Blizzard

Testovaná délka: 170 cm
Parametry: 121–70–102, R: 14,5 m
Rocker:


Tohle je úplná novinka. Nová řada Thunderbird nahrazuje dosavadní univerzálky Quattro. A jak jsme u Blizzardu zvyklí, každé nové lyže znamenají také nové technologie a pořádný krok dopředu. My jsme testovali nejvyšší model nové řady Thunderbird R15 Ltd., který má v celodřevěném těle ukryto několik novinek.


Co prozradil test:

Tou první je samotné jádro Trueblend Piste Woodcore, které je poskládáno tak, aby disponovalo třemi různými tuhostmi ohybu. Nejtužší je na svém středu, ale postupně měkne až ke špičce a patě, což by mělo mít za následek velmi snadné zahájení i ukončení oblouku, ale hlavně plynulý, „medový“ průběh oblouku. A taky že má. Potvrzeno našimi testéry. Tomu medu napomáhá taky Active Carbon Armor, novinka inspirovaná technologií Carbon Armor, kterou můžeme najít na závodních modelech Firebird. Má na starosti tlumení vibrací, ale také správnou práci s reboundem. Ten je na „thunderbirdech“ tak akorát, ať máte 70, nebo 90 kilo. A to je na novince asi nejzajímavější. Vyhovuje nejen širokému spektru lyžařů, ale zejména hmotnostních kategorií. Umí se fantasticky přizpůsobit jezdci.
Svoji sportovní DNA ale prostě nezapřou. Vyhovuje jim vyšší tempo a tvrdší podklad, na němž pak předvádí širokou škálu oblouků od úplně krátkých, do kterých se nechají snadno zmáčknout, až po středně dlouhé poloměry, kde jsou naprosto klidné. Snadno se ovládají a jistota, s jakou je začnete od prvního oblouku používat, vás zcela odtrhne od času a prostoru. Tohle jsou prostě lyže, které nechcete vrátit, a jen velmi těžko se popisuje proč.


Závěr:

Výběr koncových zákazníků bude tentokrát zase trochu širší – je to zejména díky zvláštní adaptabilitě na jezdce, kterou Thunderbird R15 LTD disponují. Chválili si je jak sportovní lyžařky s 50 kilogramy, kterým navíc testovaná délka čouhala 10 centimetrů nad hlavu, tak i pořádní chlapi atakující 100kilovou hranici. Všichni ale měli jedno společné. Jsou to slušní sportovní jezdci, někteří z nich i experti, kteří se lyžováním živí, nebojí se rychlosti a jsou zvyklí z lyží něco vyždímat. Tenhle model jim to usnadňuje, ale přitom drží na kopci jako přibitý.
Diskuze: Blizzard Thunderbird R15 Ltd. 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Recenze Kästle

Komerční tipy

Blizzard Brahma 82

Cena: 14299 Kč

Kästle RX12 SL

Cena: 21590 Kč

Völkl Deacon XTD

Dynastar M-Vertical 88

Cena: 17990 Kč