Stöckli Laser GS 2021/2022 - Test sjezdových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz

Stöckli Laser GS 2021/2022

Test lyží Stöckli Laser GS 2021/2022
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Stöckli

Testovaná délka: 175 cm
Parametry: 118–68–97, R: 17,1 m
Rocker:


Dá se k téhle švýcarské legendě vůbec ještě něco napsat? Dá. Byť design mění spíše umírněně a po léta zůstává věrná své závodní červené, tahle sportovní kráska odladěná ze závodního modelu je každý rok nabitá novými technologiemi, které prověřují i tratě Světového poháru. Jak šel pod nos jeden z posledních mohykánů kategorie komerčních obřaček se středem pod 70 mm?


Co prozradil test:

Trend je neúprosný a 68 mm na středu se u obřaček určených pro veřejnost už moc nenosí. Ale tím lépe pro Stöckli. Nezůstávají výjimečné pouze v kvalitě, ale i ve svém tvaru. Záměrně však neříkám tradiční, protože o technologiích, jako je rozšířená špička a pata Full Edge Contact, Carbon Steering Control nebo Flex Torsion Control, jsme si před 20 lety mohli nechat jen zdát. Měli jsme jen vykrojení, ale kdo neměl sílu, pořádně nezatočil.
Carbon Steering Control je jedna z technologií, která se osvědčila i na ostrých závodních speciálkách. Proužek karbonové tkaniny, v designu lyže navíc snadno rozpoznatelný, je přichycen v konstrukci lyží na vhodných místech, a zatímco při větším tlaku ji nechá snadno se prohýbat, při nárazech ji dokáže snadno utlumit. Jednoduché, účinné, přitom téměř neviditelné. Přesně takové technologie k tradiční švýcarské značce patří. Flex Torsion Control: Stačí pod správným úhlem a ve správné délce podélně naříznout lyže ve špičce i v patě a snadné zahájení i vypuštění oblouku je na světě. Vtipně, jednoduše. A co na to naši testéři?
Mají rády vysokou rychlost. Pak jsou dobře ovladatelné, pokud ovšem mají dobrého krotitele. Jistou míru dominance dávají neustále pocítit, zejména pak v závěru oblouku, který je oproti svému hladkému zahájení překvapivě agresivní. Pro lehčí hmotnosti to úplně není, ale pokud máte dost svalové hmoty, musí vám sedět.


Závěr:

Je to kousek určený jezdcům s vytříbenou technikou nebo vyspělým svalovým aparátem. U Stöckli nemusíte volit delší variantu, abyste docílili větší tuhosti lyží. Stačí přesně ta, která odpovídá vaší tělesné výšce. Lyže oplývají neuvěřitelným klidem při jízdě, snadným zahájením i solidní mírou celodenního použití. Zvolit si můžete ze tří kombinací desek a vázání, které zásadně ovlivňují podélnou tuhost.
Diskuze: Stöckli Laser GS 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Zag Ubac 89

Cena: 17990 Kč

G3 SEEKr 100

Cena: 19580 Kč

K2 Disruption 82Ti

Salomon MTN Explore 88

Cena: 14790 Kč

Atomic Backland 85

Cena: 11990 Kč

Völkl Deacon XTD