Armada Reliance 82 C 2021/2022 - Test sjezdových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz

Armada Reliance 82 C 2021/2022

Test lyží Armada Reliance 82 C 2021/2022
Kategorie: Lyže - allmountain | Značka: Armada

Testovaná délka: 166 cm
Parametry: 126–82–109, R: 15,4 m
Rocker:


Reliance je nová řada allmountainů určená čistě pro dámy a zaměřená především na lyžování na upravených sjezdovkách a kolem nich. Kolekce obsahuje 5 modelů v různých šířkách. Námi testovaný nejužší model vyztužený karbonem je vhodný na celodenní kroužení po středisku, nejširší Reliance 102 Ti s plátem titanalu a vyráběný v délce až 180 cm už na sjezdovce i mimo ni sveze zkušenou a sportovně naladěnou lyžařku.


Co prozradil test:

Reliance jsme testovali v kratší, tedy typické dámské délce 166 cm. Testérské skupině by vzhledem k dovednostem i tělesným proporcím vyhovovala více nejdelší 174cm varianta, ale zase jsme mohli vyzkoušet, pro koho je kratší verze určena.
Reliance 82 C mají lehké dřevěné jádro vyztužené karbonovými vlákny a pocitově jsou na allmountain až neuvěřitelně lehké, takže i v tomto ohledu je cílení na křehké pohlaví jasně patrné. Jedná se o velmi dobře vyladěné lyže, které vynikají klidem při jízdě, velmi snadným ovládáním a na můj vkus až přílišnou agilitou. Což pro středně sportovní lyžařky může být naopak výhoda. Vyhovuje jim měkčí terén, střední oblouky a klidnější tempo. Do vysokých rychlostí nejsou určeny, alespoň ne v této délce.
Celkově jsou testované Reliance měkčí nejen ve flexi, ale i v torzi (sportovněji laděné jezdkyně proto mohou sáhnout po Reliance 82 Ti). Zaujme zejména měkká pata, která ukončuje oblouky jako po másle a nenutí lyžařky k přílišné aktivitě či tlumení agresivního reboundu tak, jak jsme zvyklí u sportovněji zaměřených lyží.


Závěr:

Doporučení výrobce pro celodenní resortové ježdění pod nohama středně náročných lyžařek sedí přesně. Pro cílovou skupinu jsou skvěle vyladěny a lze si představit, že v delších a zejména i titanalem vyztužených verzích snesou více rychlosti a hrubšího zacházení. Modely Reliance 92 Ti a 102 Ti už svou majitelku dobře podrží i za hranicemi upravené sjezdovky. Testovaný model můžeme doporučit lyžařkám, které ocení všestrannost, stabilitu a hlavně neuvěřitelnou agilitu. Pokud se pro ně rozhodnete, volte délku, která atakuje výšku vaší postavy, a budete spokojeny.
Diskuze: Armada Reliance 82 C 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Kästle TX93

Cena: 20240 Kč

Stöckli Laser GS

Cena: 25454 Kč

Blossom Xplore 85

Cena: 20690 Kč

Black Crows Camox Freebird

Cena: 17990 Kč