Rossignol Hero Master (R22) 2021/2022 - Test sjezdových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test sjezdových lyží 2021-22 - SNOWtest Rossignol Hero Master (R22) 2021

Rossignol Hero Master (R22) 2021/2022

Test lyží Rossignol Hero Master (R22) 2021/2022
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Rossignol

Testovaná délka: 179 cm
Parametry: 115–70–97, R: 18 m
Rocker:


„Lahůdka pro šikuly. Vysoce sportovní DNA a ukázněnost v každé situaci.“ I takhle hodnotili testéři tyhle expertní obřačky, které už stačí na poctivé závodění pro starší a pokročilé. Nesplňují parametry FIS, ale konstrukčně se velmi blíží ostrým závodním obřačkám včetně závodní desky R22, která dává lyžím úplně jiný charakter než běžně používané systémy vázání s integrovanou podložkou. Takže jen pro experty?


Co prozradil test:

Celodřevěné jádro, dva poctivé titanaly, závodní deska, ale také technologie Prop Tech, která dokáže pracovat dle potřeby s torzí špičky i paty a usnadnit tak nájezdy do oblouků i výjezdy z nich. S poloměrem 19 metrů při délce 179 cm je stále poměrně univerzální a s dobrou technikou a nějakými těmi kily se nechá docela klidně zmáčknout do středních poloměrů. Na krátké oblouky už ale budete muset přidat trochu smyku. Střed 70 mm zajistí rychlé přehranění, ale zároveň podrží i v trochu rozbitém sněhu, byť celková tuhost lyží těmto podmínkám příliš nenahrává. Jsou prostě určeny na tvrdý kopec, zvládnou i čistý led, a dokud se budete udržovat v dostatečně vysoké rychlosti, můžete se na ně stoprocentně spolehnout.
Hero Master jsou již trochu dominantní a čekají na technicky vyspělého jezdce, který se toho nebojí. Nepotřebují pouze a jenom agresivní přístup, zvládnou je bez problémů i lehčí váhy, ale pouze s odpovídající technikou. Stejně tak jsou dobře ovladatelné i při středním tempu na mírnějších svazích, ale podélná flexe lyží ovlivněná navíc závodní podložkou už posléze potřebuje vyšší tempo, při němž dojde logicky i k většímu zahranění a dostatečnému vytvoření tlaku, pod kterým se začnou lyže ohýbat a zkracovat svůj konstrukční rádius.


Závěr:

Nádhera, fantazie, čiré potěšení. Pokud na to máte. Pokud se na ně necítíte a hledáte podobného, ale přítulnějšího společníka na celý den i noc, rozhodně neuděláte chybu s odladěnými Hero Elite LT. „Mastersky“ jsou prostě určeny pro mastery, kteří vědí, jak na ně, a očekávají stoprocentní servis a odezvu.Videorecenze lyží Rossignol Hero MasterDiskuze: Rossignol Hero Master (R22) 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Fischer The Curv

Atomic Maverick 95 Ti

Cena: 18390 Kč

Dynafit Radical 88

Cena: 14600 Kč

Salomon S/Race Pro GS

Cena: 23690 Kč