Dynastar Speed Course Master GS Konect 2021/2022 - Test sjezdových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test sjezdových lyží 2021-22 - SNOWtest Dynastar Speed Course Master GS Konect 2021

Dynastar Speed Course Master GS Konect 2021/2022

Test lyží Dynastar Speed Course Master GS Konect 2021/2022
Kategorie: Lyže - závodní | Značka: Dynastar

Testovaná délka: 173 cm
Parametry: 115–70–98, R: 17 m
Rocker:


Tyhle lyže jako by z oka vypadly sesterským Rossignol Hero Master R22. Ale je tu jeden zásadní rozdíl. Jsou označeny Konect, což značí absenci závodní desky a naopak přítomnost systému deska – vázání od domácí firmy Look. A právě tenhle systém, který lyže tolik nevyztužuje pod botou, činí z tohoto modelu ten jediný naprostý ideál mezi tuhostí „masters“ a měkčím naladěním běžné „komerční“ obřačky.


Co prozradil test:

Tyhle modročerné krasavice jsme si zamilovali nejen na první pohled, ale hlavně od prvního oblouku. Počáteční nedůvěra v kratší testovanou délku 173 cm rychle zmizela a neobjevila se ani při přechodu na strmější kopec a při vyšším tempu.
Klasická konstrukce s celodřevěným jádrem a dvěma poctivými titanalovými vrstvami po celé délce odvádí skvělou práci na tvrdším kopci i ve vysokých rychlostech. Ovladatelnost lyží je zcela příkladná už při středním tempu, které už stačí na prohnutí lyží a zkrácení poloměru pod konstrukčních 17 metrů až směrem ke krátkým obloukům na úrovni 13 metrů. Tyhle lyže mají opravdu široký rozsah a v testované délce se rozhodně nejedná o jednostrannou obřačku. To se pravděpodobně změní s délkou 179 cm, která už bude inklinovat k delším poloměrům a její ovládání bude vyžadovat kromě vyspělé techniky i nějaká jezdcova kila.


Závěr:

Mají rády vysokou rychlost, střední a delší poloměr oblouků a tvrdší podklad. Odmění se neuvěřitelným klidem při jízdě a stoprocentní spolehlivostí. Doporučit je můžeme expertům, instruktorům lyžování, ale v této délce také výborným sportovním lyžařkám, které do toho umí trochu šlápnout. Jsou to prostě jedny z těch lyží, které expertní a sportovně naladění lyžaři jen těžko vrací zpátky do testcentra. Jsou to jedny z těch lyží, co nás pohltily do flow, v němž jsme přestali sledovat čas i práci, kterou je třeba ten den při testování udělat. Potřebujete ještě další komentář?Videorecenze lyží Dynastar Speed Course Master GSDiskuze: Dynastar Speed Course Master GS Konect 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy