Lusti MP 77 2021/2022 - Test sjezdových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz

Lusti MP 77 2021/2022

Test lyží Lusti MP 77 2021/2022
Kategorie: Lyže - univerzální | Značka: Lusti

Testovaná délka: 170 cm
Parametry: 130–77–112, R: 13,7 m
Rocker:


Lusti nemá potřebu vyprodukovat každý rok zcela novou kolekci. Zdravě konzervativní přístup se odráží v kvalitních a léty prověřených tvarech a konstrukcích, které prostě fungují. Není třeba vymýšlet vymyšlené. Přesto se každý rok v žacléřské továrně nějaká ta novinka objeví. Letos to je zcela nová řada MP, tedy Men Progress, kterou zastupují dva modely v šířkách 74 a 77 mm.


Co prozradil test:

Něco podobného v kolekci Lusti dlouhodobě chybělo. Lyže, která je určena pro mírně pokročilé lyžaře, na které byly oblíbené modely PC už moc, o sportovních obřačkách a slalomkách nemluvě. MP vychází právě z oblíbené řady PC, liší se však v konstrukci. Oproti dvěma vrstvám titanalu najdeme v „empéčkách“ pouze jeden titanal. Ten druhý je nahrazen kvalitním triaxiálním laminátem. Lyže jsou tak měkčí ve flexi a chovají se velmi agilně.
Svezení na novince, která navíc disponuje velmi povedeným designem, nás překvapilo. MP 77 toho umí mnohem víc, než jsme podle popisu výrobce očekávali. V zahájení oblouku jsou trochu línější a podobně je tomu i s přehraněním, ale tak to má v této kategorii a šířce být. Poskytují pocit stoprocentní stability a spolehlivosti na měkkém povrchu, solidně se drží i na tvrdší utažené pistě. Nejvíce jim vyhovuje střední tempo a spíše kratší až střední poloměry oblouků. Jsou velmi snadno ovladatelné, překvapivě přesně reagují na podněty jezdce a v delších verzích by mohly bez limitů uspokojit i sportovněji laděného lyžaře, kterému vyhovuje měkčí podélná flexe v kombinaci se stále solidní torzní tuhostí.


Závěr:

Další velmi povedený kousek z Krkonoš, který je až neuvěřitelně přesně vyladěn pro středně pokročilého lyžaře. Testovaná délka 170 cm vyhovovala spíše lehčím jezdcům do 80 kg, těžší lyžaři, kteří budou chtít z lyží dostat i trochu sportovnějšího ducha, by měli sáhnout po delších. MP 77 ale mohou na druhou stranu oslovit i sportovně naladěné juniory. Nezbývá než je zkusit. Za nás palec nahoru za výborné vyladění pro cílovou skupinu, které jsou MP 77 určeny.Videorecenze lyží LUSTI MP 77Diskuze: Lusti MP 77 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Sasci Velo

Cena: 15100 Kč

Dynastar M-Tour 87 CA

Cena: 14990 Kč

Armada Tracer 88

Cena: 14990 Kč

Salomon S/Max W 8

Black Crows Camox Freebird

Cena: 17990 Kč